Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar İle İletişim  (Okunma sayısı 15510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 09, 2014, 06:58:59 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Milyarder olmak masonlukta en kolay yollardan biri değildir.
Hatta yollarından biri de değildir.
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2014, 07:02:27 ös Gönderen: asimov »
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Temmuz 09, 2014, 07:02:37 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Milyerder olak masonlukta en kolay yollaran biri değildir.
Att yollatından biri de değildir.

=) Peki üstat. =)

Temmuz 09, 2014, 07:28:50 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk=Para Masonluk=Güç Masonluk=Çevre odaklı anlayış, çok sığ ve gerçekçi değil. Beklenti nedir tam bilemiyorum ama Mason oldu diye milyarların verildiği kim var ? Yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum !

Eğer amaç para ise  tavsiyem. T.C. de de bildiğim kadarıyla düzenlenen Franchise fuarları var ve/veya yatırım firmaları aracılığı ile girişimci arayan firmalar var. Hemen hemen her ölçekte, her bütçeye uygun var. Kazancın alınan riskle doğru orantılı olduğunu ve kar ve zararın kardeş olduğunu da unutmamalısınız. Yatırım büyüklüğü ve seçilen sektöre göre getiri değişiklik gösterse de. Bayilik kazanç için güzel bir seçim. Uluslararası bir firmadan da bayilik alındığında, hem kazanç hem de profesyonel bir yatırım üzerine hiçbir üniversite de edinilemeyecek bilgiler edinilir.

Yok eğer ben uğraşamam diyorsanız T.C. de bildiğim kadarıyla 100k alt limit ( ki firmaya göre değişir) Yurt dışında 250k yıllık gelir veya 500k taşınmaza sahip olanlar için forex veya piyasalar üzerine yatırım danışmanlığı yapan firmalar var. (kısıtlı bilgime dayanarak)

Amaç çevre ise çok çeşitli ve çok üst düzey kişilerin üye olduğu kulüpler de bir alternatif olabilir.

Bildiğim kadarıyla bazı kulüplerin yıllık aidatları Mason Localarına göre çok çok daha yüksek. Doğal olarak bu kulüplere üye olabiliyorsanız, hem daha zengin insanlarla tanışırsınız. Hem de Loca da ki gibi çalışmalara katılmanıza gerek kalmaz. Zamandan tasarruf

Saygılarımla

« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2014, 07:33:47 ös Gönderen: Metatron »
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Temmuz 10, 2014, 07:13:20 öö
Yanıtla #13
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın MysticMind'in dediğinin doğru olabilmesi için, masonlar arasında o "milyarder" denilen kişilerden bulunması gerek. akat biindiği kadarıyla hiç yok.

Daha da geriye gidelim, masonlar arasında öyle pek zengin olan kişiler bile yok.  Birkaç zengin vardır belki ama daha önce de belirtmiş olduğum üzere çoğu eğitim ve kültür bakımından zengin, geçim bakımından orta halli kişilerdir.

Kimi örnek alalm?... Bu sitenin üyesi olan masonlar arasında hiç zengin olanı var mı?

Daha önce fırsatı geldiği için belirtmiştim: Rahmet Üzeyir Garih zengin sayılır bir kişiyle ve masondu. Fakat ortağı İzak Alaton mason değildi.

Mason olduğu bilinen kişileri, örneğin Türk ünlü masonlarını, büyük üstatları, kitap ve makalelelenri nedeniyle adlarını bildiğimiz masonları listeleyelim mi?... Aralarında, bırakın milyarderi, parasal varll bakımından tek bir zengin kişi gösteremezsiniz.

Bunun tersini ieri sürerek atıp tutanların, hiç olmazsa birkaç örnek vermeleri gerek. (Elbette Masonluk o birkaç kişiyle oluşmaz ama öyle br örnek bile gösterebilen yok. Sadece boş lâf var.)

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 10, 2014, 01:20:00 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın MysticMind'in dediğinin doğru olabilmesi için, masonlar arasında o "milyarder" denilen kişilerden bulunması gerek. akat biindiği kadarıyla hiç yok.

Daha da geriye gidelim, masonlar arasında öyle pek zengin olan kişiler bile yok.  Birkaç zengin vardır belki ama daha önce de belirtmiş olduğum üzere çoğu eğitim ve kültür bakımından zengin, geçim bakımından orta halli kişilerdir.

Kimi örnek alalm?... Bu sitenin üyesi olan masonlar arasında hiç zengin olanı var mı?

Daha önce fırsatı geldiği için belirtmiştim: Rahmet Üzeyir Garih zengin sayılır bir kişiyle ve masondu. Fakat ortağı İzak Alaton mason değildi.

Mason olduğu bilinen kişileri, örneğin Türk ünlü masonlarını, büyük üstatları, kitap ve makalelelenri nedeniyle adlarını bildiğimiz masonları listeleyelim mi?... Aralarında, bırakın milyarderi, parasal varll bakımından tek bir zengin kişi gösteremezsiniz.

Bunun tersini ieri sürerek atıp tutanların, hiç olmazsa birkaç örnek vermeleri gerek. (Elbette Masonluk o birkaç kişiyle oluşmaz ama öyle br örnek bile gösterebilen yok. Sadece boş lâf var.)

Üstadım yorumlarınızın bir kısmına katılıyorum evet kültür bakımından zengin kişiler olabilir lakin parasal bakımdan da masonluğun mükemmel bir güce sahip olduğu bilinmektedir. Bunlar asla boş laf değil. Bizler biliyoruz ki bugün Dünya'nın bir çok kararını,kaderini belirleyecek seçimleri her yıl belirli gizli mabedlerde bir araya gelen mason büyüklerimiz vermektedir.Ayrıca ABD'de bir çok politikacı,iş adamı binevi sosyallik ve ''maddi'' açıdan zengin insan damalı zemin,ikiz kolon ve daha bir çok masonik sembol üzerinden buluşmuş bazı toplantılar gerçekleştirmiştir. Daha önce tanıdığım bir mason aracılığıyla ayrıca olayın sadece fiziksellikte kalmadığı bazı özel ritüel ve davetler gerçekleştiğini de bilmekteyiz. Bu kadar güçlü bir topluluğu buraya kadar kabul edip gelen bu kardeşlerinize güçsüz,gün yüzünde pek olmayan bir topluluk gibi anlatmanıza katılmıyorum. Yinede teşekkür ederim.

Temmuz 10, 2014, 02:32:51 ös
Yanıtla #15
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Keşke Sayın MysticMind'ın dediği gibi olaydı ama öyle değil. Türkiye'nin ötesinde, Batı ülkelerinin hiçbirinde, Amerika'da bile öyle değil. Kimileri öyle olduğunu sanıp bu konuda bir çok yanlış bilgi kondurmuş Masonluk ile bağlantılı anlatımlarına.

Belki dünyayı önemli ölçüde etkileyecek birtakım kararlar, birtakım kurumlarda ya da örgütlerde görüşülüp belirlenmektedir. Örneğin Bilderberg'in çok sözü edilir ama o da abartırılmış. Mason localarında hele mabetlerdeki toplantılarda böyle konular kesinlikle konuşulmaz. Böyle işler yapılırsa, bunlar Masonluk çerçevesinde bir skandal niteliği taşır; yıllar önce İtalya'da patlak veren P2 Locası skandalı gibi.

Bütün bunlar uyduruktur. Yoktur. Var olduğunu ileri sürenler boş atıp dolu tutmaya çalışmaktadır. Hiçbir örnek veremezler, hiçbir kanıt gösteremezler.

Şayet MysticMind adlı üyemiz ve bunlara inanıyorsa, ona herkesin sözüne kolayca inanmamasını, iyi ve sıkı araştırmasını, incelemesini ve doğruları bulmaya çalışmasını öneririz. Bu öneri, böyle yanlış ve kasıtlı bilgilerle karşılaşan herkes için geçerlidir.

Bir şey daha ekleyeyim: Benim burada yazdıklarım yornum değil, bilgidir.

« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2014, 02:35:54 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 10, 2014, 02:56:29 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Keşke Sayın MysticMind'ın dediği gibi olaydı ama öyle değil. Türkiye'nin ötesinde, Batı ülkelerinin hiçbirinde, Amerika'da bile öyle değil. Kimileri öyle olduğunu sanıp bu konuda bir çok yanlış bilgi kondurmuş Masonluk ile bağlantılı anlatımlarına.

Belki dünyayı önemli ölçüde etkileyecek birtakım kararlar, birtakım kurumlarda ya da örgütlerde görüşülüp belirlenmektedir. Örneğin Bilderberg'in çok sözü edilir ama o da abartırılmış. Mason localarında hele mabetlerdeki toplantılarda böyle konular kesinlikle konuşulmaz. Böyle işler yapılırsa, bunlar Masonluk çerçevesinde bir skandal niteliği taşır; yıllar önce İtalya'da patlak veren P2 Locası skandalı gibi.

Bütün bunlar uyduruktur. Yoktur. Var olduğunu ileri sürenler boş atıp dolu tutmaya çalışmaktadır. Hiçbir örnek veremezler, hiçbir kanıt gösteremezler.

Şayet MysticMind adlı üyemiz ve bunlara inanıyorsa, ona herkesin sözüne kolayca inanmamasını, iyi ve sıkı araştırmasını, incelemesini ve doğruları bulmaya çalışmasını öneririz. Bu öneri, böyle yanlış ve kasıtlı bilgilerle karşılaşan herkes için geçerlidir.

Bir şey daha ekleyeyim: Benim burada yazdıklarım yornum değil, bilgidir.

Teşekkür ederim yorumunuz için yaklaşık 4 yıllık araştırmalarım devam edecektir =)

Temmuz 10, 2014, 04:19:34 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Sayın MysticMind bende yıllarca araştırırken aynı şeylerle karşılaştım. Lakin kesinlikle araştırdığınız kaynakları değiştirmenizi tavsiye ederim. Dikkat edin sadece tavsiye ederim. Çünkü o araştırmaları 4 değil ortalama 7-8 yıl boyunca yaptım. Ve sonrasında o kaynakları bıçak gibi kestim. Farklı yönlere yönelin araştırma için hangileri olduğu bende bulması sizde kalsın. Tabi tavsiyeye uyarsanız. Masonluk ile ilgili hikaye anlatan kaynaklar var. Birde masonluk hakkında bilgi vermiş ve vermeye devam eden kaynaklar var.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Temmuz 10, 2014, 04:21:49 ös
Yanıtla #18
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sn. MysticMind, Masonluk'ta kullanılan sembolleri bire bir kullanan, hatta benzer Masonik ritüellerle faaliyetlerde bulunan, buna karşın Masonik olarak kabul edilmesi mümkün olmayan ama PARA-MASONİK olan bazı oluşumlarla Masonluğu ayırt etmediği ve bu ikisini aynı kefeye koyduğu sürece hep bu çelişki içerisinde kalacak. Rockefeller Büyük Locası, içinde sütunların olduğu damalı zemine sahip bir salonda toplantı yapıyor diye bunu Masonlukla bağdaştırmak hata olur.

Zenginlik konusuna gelince... Ben zengin değilim... Benim gibi Masonluğa girmiş olan birçok kişi de zengin değil. İşsiz Mason olur mu? Evet olur... Buna karşın çok zengin Masonlar var mıdır? Elbette vardır. Ama işte durum sadece bundan ibaret. Masonluk bir zenginler kulübü değildir. Masonluğa girmiş kişilerin genel gelir ortalamalarının neden TESADÜFİ bir şekilde toplum içerisinde biraz yüksek göründüğünün açıklamasını bakın şu linkte kendime göre yapmıştım: http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=462.msg108969#msg108969 Şimdi yazdıklarımı tekrar okudum da buradan bir tez veya makale konusu çıkar...

"Toplum ortalamasının üzerindeki gelir boş zaman olanağını beraberinde mi getirmektedir?"... "Is higher-than-average personal income associated with increased leisure?" Varsa Ekonomi bölümünde falan yüksek lisans/ doktora yapan, buyurun size güzel bir araştırma konusu.  :)
Live long and prosper.

Temmuz 10, 2014, 04:46:46 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

" "Toplum ortalamasının üzerindeki gelir boş zaman olanağını beraberinde mi getirmektedir?"... "Is higher-than-average personal income associated with increased leisure?" Varsa Ekonomi bölümünde falan yüksek lisans/ doktora yapan, buyurun size güzel bir araştırma konusu.  :)  "

Sayın Spock,

Paylaşmış olduğunuz diğer linki de okudum - ki çok güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık- (http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=462.msg108969#msg108969)

Gözlemlerime göre dayalı cevabım; Kesinlikle EVET olacaktır.

Cevabımı kısaca açmak ve örneklemek (kurum ve kişi adı paylaşmadan) isterim.

Benim de T.C. de üyesi olduğum 2 kulüp var.  Bir tanesi sosyal bir kulüp yani ulvi amaçlar amacıyla kurulmuş bir yer değil, diğeri de bir spor branşıyla alakalı. Üye portföyüde orta+orta üstü gelir.

Hafta arası veya sonu farketmiyor. Evi istanbul un diğer yakasında olan üyeler bile sadece öğle yemekleri için gelebiliyorlar. Zaten spor kulübü her daim canlı.

Yaz ve ara okul tatillerini de nasıl geçirdiklerini biliyorum :)

Lütfen genelleme yaptığım gibi yanlış bir kanıya kapılmayın.Ben kendi sosyal hayatımdan örnekle, kendi gözlemlerimi paylaştım.

Gelir nasıl ki kaliteli yaşamın kapılarını açıyor ise. Zaman kavramı boyutunda da kaliteli yaşamın gerektirdiği genişliği sağlıyor.

Bence!!!!

Saygılarımla

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -