Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KABBALA  (Okunma sayısı 23745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 07, 2007, 08:48:04 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

kısısel saldırı deıldı sadece sakalasıyorduk o kadar..saygılar

Ekim 07, 2007, 10:43:29 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

Açıkçası bilgisayardan okumak bazen çok yorucu olabiliyor, bu konuyla ilgili para kaygısından uzak, yetkin bir kitap ya da kitaplar önerebilir misiniz?
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ekim 08, 2007, 12:17:31 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Uzun Uzun çok Uzun.

Ekim 08, 2007, 01:32:34 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sn kardeslerim. Gunumuzdeki bi donum kotulukler arttikca bizlere cok uzak gorsenen inanclar, diller bizlere sadece olarak berbad hallerde ulasmis ve gunumuzde de bu durumdan yararlanan insanlar vardir ki orneyin Kabbala,
Bazilarina gore inanc, bazilarina gore ise bi mif gibi gorsenen Kabbala en guzle koruna bilen bi numunedir. Bunlarin korunmasi da Masonik localarin sayesindedir.

Ekim 08, 2007, 05:03:53 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. Veritas;
-Kabala'nın Gücü(Yehuda Berg)
-Tanrı'nın 72 Adı(Yehuda Berg)  KBL nın tanımının doğru olarak yapıldığı ve günümüze uygun bazı uygulamalar da sunan kitaplardandır.Ve anlaşılması da öteki kitaplara kıyasla daha kolaydır.Bunların yanısıra Dion Fortune un kitaplarını da önerebilirim,ama bunlardan da öncesınde benim kişisel düşüncem fizik bilimiyle biraz aşina olunması gerektiği,,bazı fizikçilerin kitaplarını buluşlarını araştırıp anlamaya çalışabilirsiniz mesela..
Bilgisayardan okumanın yorucu olduğunu söylemişsiniz!Çıktısını alıp dosyalayıp okuyabilme seçeneini hatırlatabilirim..
Para kaygısından uzak derken neı kastettınızı anlayamadım!!

http://www.hermetics.org/yazilar.html buradan da bazı kitap isimlerine ve yazılara  ulaşabilirsiniz..

Ekim 08, 2007, 09:28:03 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Hermetics.org'u sık sık ziyaret ediyorum sayın Tuana ve bence gerçekten çok başarılı bir Türkçe kaynak. Para kaygısından uzak derken bu aralar çokça bu tarz "aydınlatma"ya yönelik yayının esasen martavallarla dolu olduğunu düşünmem. Kabala gibi kadimliği su götürmez bir sistemi ayrı tutarım ancak şüphesiz ki onu da kullanmayı düşünen insanlar olacaktır.

Yazdırma konusunda ise, elimde bir dosya dolusu A4 kağıtla dışarıda rahat bir okuma sağlayamamak bir yana elinize bir kitap almanın ruh hali bile ayrıdır takdir edersiniz ki =) Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, mümkün olan en kısa zaman içerisinde edinmeye çalışacağım.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ekim 08, 2007, 11:25:39 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

:)),,aslında kitabın etki alanı daha farklı tabi ki ama çevirilerden dolayı okumak zorunda olduğum bazı yazıları çıktıdan alıyorum ve dediğiniz gibi elimde dosya kağıtlarıyla okuyorum:)) başta garip geliyo ama konu sizi sarınca bir an önce bitirmek istiyosunuz..ne demişler başlamak bitirmenin yarısı:) Aslında KBL nın kullanılması konusunda haklısınız..bu yüzdendir ki temelin sağlam olması gerekiyo ki amacın anlaşılabilmesi için ve ben ilgili tüm kaynakları okumaya çalışıyorum yine de,,insanları nereden yakalayacaklarını daha rahat anlayabiliyorum böylelikle..saygılar

Ekim 14, 2007, 11:15:13 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

kabbala derin bir mevzu olduğu için ön yargıyı doğru bulmuyorum

Kasım 14, 2007, 02:07:38 öö
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

PERDENİN İKİ YARISI:
YÜZDE 1 VE YÜZDE 99
Kabala'ya göre,gerçekliğimizi ikiye ayıran bir perde vardır,Kabala bu iki bölgeyi yüzde 1  ve yüzde 99 olarak tanımlar.Yüzde 1 alanı fiziksel dünyamızı kuşatır.Ama bu tüm yaratılışın minnacık bir kısmıdır.Koklayıp,tadına bakabildiğimiz,dokunup,görebildiğimiz ve duyabildiğimiz,beş duyumuzla algılayabildiğimiz kısımdır.Gerçekten ''orada'' olanın sadece bir parçasıdır.
Perdenin diğer tarafında gerçekliği en geniş şekliiyle kapsayan yüzde 99 alanı vardır.
Yüzde 1 alanında,yaşamın sürekli bizi hazırlıksız yakalayan sinir bozucu bir alışkanlığı vardır.''Aniden Sendromu'' denilen şeyi kapmışızdır:
Ani bir kalp krizi
Bir anda onu terk etti
Bir anda fikrini değiştirdi
Doktorlar aniden bir tümör buldular
Hayat bir anda bomboş  geldi

Aslında gerçekte ''aniden'' diye bir şey var mdıır?Kabala buna ''Hayır!'' der.Kesinlikle hayır.Her zaman her ''ani'' olayın ardında gizli,görünmeyen bir sebep vardır.
Bir sabah uyandığınızda bahçenizde tamamen büyümüş bir meşe ağacı gördünüz mü hiç?Tabi ki hayır.Geçmişte bir zamn bir tohum ekilmişti.Sizin belirli bir arzunuzu tatmin eden mutluluk halinizin akışında kesintiye yol açan kötü bir problem aniden belirdiğinde,Kabala'ya göre bu sadece rastgele gelişen karmaşık bir olay değildir.Daha derin bir nedeni vardır.Geçmişte bir zamanda bunun tohumları ekilmiştir.Hayatta yaptığımız en büyük hata,hataların ve tesadüfi durumların olduğuna inanmaktır.Hata yoktur.Ve ani felaketler.N e olursa olsun,bir oluş sebebi vardır..
YEHUDA  BERG

Aralık 11, 2007, 03:12:05 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sshemuel burda bi msjın vardı sanki ::)  sen mi sildin yoksa teknik bi neden mi bilemiyorum ama anlamadım ne demek istedğini,,neden itzhakla başım belaya girsin ki açıklama yapmaya devam edersem kbl yla ilgili ::) ::)................nese öğreniriz nasıl olsa :)