Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Anonymous Operasyonu Başlattı  (Okunma sayısı 3388 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 03, 2013, 11:54:08 öö
  • Aktif Uye

2 Haziran 2013

Dünya çapında tanınan hacker grubu Anonymous, Taksim Direnişine ve Gezi Parkı gösterilerine destek vermek amacıyla Operasyon Türkiye #OpTurkey’i başlattığını duyurdu. Anonymous AKP hükümetine ait siteleri hack’leyeceğini açıkladı.

Anonymous Twitter hesabından yaptığı açıklamada günlerdir yaşanan olaylarla istinaden “Kardeşlerimizin yanındayız. Bu akşam tüm hükümet siteleri çökertilecek” denildi. Ayrıca  www.iem.gov.tr, www.istanbul.gov.tr, pastebin.com, mersin.gov.tr, eshot.gov.tr ve resmigazete.gov.tr sitelerinin hack’lendiğini bildirdi.

Anonymous Türkiye’deki kullanıcıların internet kısıtlanması halinde kullanabileceği VPN bağlantılarını da açıkladı.

Sendika.Org

Adequatio intellectus et rei

Haziran 03, 2013, 12:16:58 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bir de bununla övünüyorlar mı ?

Okumuş cahiller...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 03, 2013, 12:29:10 ös
Yanıtla #2

Sayın Ceycet,

Övünülmeyecek ne var bunda anlayamadım ?

Haziran 03, 2013, 12:34:47 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Doğrusu bende sayın ceycet'e katılıyorum.

Çünkü övünülecek bir şey yok ortada aksine üzelecek bir şey var.Tamam gezi parkı eylemlerine bende sonuna kadar destek veriyorum ama elin yabancı hekırları gelip benim yurdumun sitelerini hack leyecekse buna destek vermem.
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Haziran 03, 2013, 12:36:23 ös
Yanıtla #4

Yazık milliyetçi duygularınız doğru fakat , yanlış yerde kabarıyor... neyse polimik yaratmaya gerek yok burası siyasal bir forumda değil benim kendi görüşümdür , sadece sizden bu tepkiyi beklemezdim şaşırdım...İyi forumlar.
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2013, 12:39:49 ös Gönderen: _SplendouR_ »

Haziran 03, 2013, 12:42:12 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yazık milliyetçi duygularınız doğru fakat , yanlış yerde kabarıyor... neyse polimik yaratmaya gerek yok burası siyasal bir forumda değil benim kendi görüşümdür , sadece sizden bu tepkiyi beklemezdim şaşırdım...İyi forumlar.

Görece...
Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A

Haziran 03, 2013, 12:49:01 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sayın Ceycet,

Övünülmeyecek ne var bunda anlayamadım ?

Hangi sebeple,kim yaparsa yapsın hile ile olsun,zulümle olsun birilerinin iletişim özgürlüğünü engelliyenleri makul gören zihniyet,kendisini sorgulamalıdır.

Bunu bilir,bunu söylerim.Nitekim,özgürlükler tüm insanlık içindir;sadece kendi düşüncesine yakın olanların özgürlüğü hakettiğini düşünenlere,düşüncelerinin özgürlükle uzaktan yakından bir ilgisinin olmadığını söylemekten başka elimden birşey gelmez.

Çok sığ olduğu alenen bariz olan bu düşüncelere,yorum yaptığım için bile rahatsızım.Hele ki bulunduğumuz ortam da...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 03, 2013, 02:35:37 ös
Yanıtla #7

Şunu söylemek isterim ki bu grup durduk yere herhangi bir hükümete saldırmaz. Gezi Parkı'ndaki olayların orantısız güç kullanan polis yüzünden yayılıp kontrol edilemez hale gelmesinin sorumlusu, hükümetin attığı yanlış adımlardır. Bir ülkedeki gösterilerde 1000'e yakın yaralı, 900 küsür gözaltı ve sayısını hatırlamadığım kadar ölü (4'dü galiba) varsa bunun sorumlusu yöneticilerdir.

#OpTurkey isimli operasyonlarının tanıtım videosunu paylaşmak istiyorum:

Konuşmadan bir cümle alıntı:
“You have censored social media and other communications of your people in order to suppress the knowledge of your crimes against them"

İngilizce bilmeyenler için şöyle çevireyim: "Medyayı ve diğer iletişim araçlarını,  halkınıza karşı işlediğiniz suçları örtbas etmek için sansürlediniz."
Söylediklerinde haksız da değiller. Bilgisayar aracılığıyla yapabileceklerini yapıyorlar. Siteler hackleyerek küçük çaplı yıpratma harekatı gerçekleştiriyorlar. Bu konuda bir yorumum yok (belki bu sayede hükümetin pes edeceğini düşünüyorlardır) ancak internetin kısıtlanması halinde kullanılabilecek VPN bağlantılarını açıklamaları takdire şayan. Çünkü "Orantısız güç kullanımı"nı bilindik kanallar yayınlamıyor, ancak kişilerin ellerindeki kameralardan ve telefon görüntülerinden görüp şahit olabiliyoruz. Başbakanın ve Cumhurbaşkanının bile görmek istemeyeceği şeyler o sokaklarda gerçekleşiyor olabilir. Bunları görürlerse belki daha sağduyulu davranıp ona göre karar alabilirler.
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Haziran 03, 2013, 02:57:23 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Anonymous - #opTurkey - Türkçe Altyazılı
Adequatio intellectus et rei

Haziran 03, 2013, 02:59:40 ös
Yanıtla #9

Gereksiz uğraşlar olduğunu düşünüyorum. Ellerine bir şey geçeceğini sanmıyorum. Bir çalışma yapılacaksa bu şekilde yapılmaz...Sitelerin yedeklerinden kurulumu en fazla yarım saatlerini alacaktır zaten....