Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Filistinde çocuklar ölüyor Masonlar nerde?  (Okunma sayısı 48201 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 10, 2007, 09:18:42 ös
  • Ziyaretçi

Yüzyıllardır sevgi,barış,hoşgörü kardeşlik ve insanlığa yardım amacıyla hareket ettiklerini iddia eden Masonlar'ın filistinde öldürülen onbinlerce masum çocuk ve sivilller karşısında ne yaptıklarını,Irak'da 1 milyonu aşan ölü sayısı karşısındaki "insanlık" faaliyetlerini ve hislerini bizzat kendi ağızlarından bu forum vesilesiyle dinlemek isterim..

Sn.Masonlar!Filistin Irak Çeçenistan Bosna..Milyonun üstündeki çocuk ölüleri için neler yaptınız buyrun dinliyoruz?

Haziran 10, 2007, 09:35:32 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Yüzyıllardır sevgi,barış,hoşgörü kardeşlik ve insanlığa yardım amacıyla hareket ettiklerini iddia eden Masonlar'ın filistinde öldürülen onbinlerce masum çocuk ve sivilller karşısında ne yaptıklarını,Irak'da 1 milyonu aşan ölü sayısı karşısındaki "insanlık" faaliyetlerini ve hislerini bizzat kendi ağızlarından bu forum vesilesiyle dinlemek isterim..

Sn.Masonlar!Filistin Irak Çeçenistan Bosna..Milyonun üstündeki çocuk ölüleri için neler yaptınız buyrun dinliyoruz?
sevigili Einsof 
masonlar ne yapabilirki?
sorunlar muhattablar arasında çözülebilir.
ben size sorayım:  milyonun üstünde çocuk ölüleri için siz ne yaptınız?
Dünyadaki yanlışların düzeltilmesini  her zaman Tanrıdan yada  Masonlardan beklemeyin.

Haziran 10, 2007, 09:37:53 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sn.Shemuel..
Ben elimdeki imkanları insanlığun huzuru ve barışı için harcadığımı iddia eden bir birlik tarikat cemaat vs..değilim,basit bir insanım!Bunu iddia edenlere sordum bu soruyu ne yaptınız?
Buyrun cevaplayın!

Haziran 10, 2007, 09:43:22 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sn.Shemuel..
Ben elimdeki imkanları insanlığun huzuru ve barışı için harcadığımı iddia eden bir birlik tarikat cemaat vs..değilim,basit bir insanım!Bunu iddia edenlere sordum bu soruyu ne yaptınız?
Buyrun cevaplayın!
Pardon o zaman
onu idda eden biri varsa cevaplasın

Haziran 10, 2007, 11:21:54 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Arkadaşın öğrenmek istediği şey gayet normal.Elbette ki mason locaları,Deniz Feneri Derneği değil..
soru mason arkadaşlara  yöneltilmiş..

adolf demişken;

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,1331.0.html

Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 11, 2007, 06:25:47 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Kabul etmek istemeseniz de MASONLUK olgusu her bireyin kendilerinden birseyler koyarak, yardimlarin damlaya damalaya gol olur mantigiyla toplanip yapildigi bir dernektir. MASONLAR olarak ne yaptiniz sorusu ile size direk olarak sorulan siz kisisel olarak ne yaptiniz sorusu aynidir.

Ben direk kim ne yapmistir tabiki bilemem. Ama simdi kisiel masonlarin ne yaptiklarinin kaynagini bulup gostersek de o zaman da diyeceksiniz ki bunlar KISISEL yardimlar MASONLUK ne yapti.

Hala masonluk kavramini anlayamamis olmaniz cok ilginc (bu sitede onlarca bilgi olmasina ragmen).
Hatta diger mesajlariniza bakarsak cok celiskili seyler yazdiginizi da gorebiliriz ;)

Amacinizi (karalama veya kucumseme cabasinin disinda) anlayabilmis degilim.

Her yardim dernegine sordunuz mu bu soruyu yoksa biz ozelmiyiz? ;)

En azindan biz Bosna icin toplanan yardim paralarini ic etmeyiz ;)

Ama arastirilirsa EMINIM ki neler yapildigi ortaya cikacaktir.

Haziran 12, 2007, 01:58:09 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Masonluk nedir sorusuna masonlar tarafından verilen cevaplar ikna edici olmaya başladığında konuşsak bu konuları daha mantıklı olcak sanırım..
Saygılar

Haziran 12, 2007, 02:14:17 ös
Yanıtla #7
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Einsof,

Bu sitedeki yazilarin cogunlugunu okumaniza ragmen, halen "Masonluk nedir?" sorusuna tatmin edici bir cevap bulamadi iseniz, sizin icin uzgunum.

Cevaplari yetersiz buldugunuz konularda sorularinizi halen sorabilmektesiniz. Bizlerde aciklayabileceklerimizin sinirlarini zorlayarak sizlere bilgi vermeye calisiyoruz.

Siz, verdigimiz cevaplardan tatmin olana kadar bizler sizi beklemekten ve sizlere bilgi vermeye calismaktan vazgecmeyecegiz.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2007, 02:18:17 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 12, 2007, 02:16:26 ös
Yanıtla #8

Masonluk nedir sorusuna masonlar tarafından verilen cevaplar ikna edici olmaya başladığında konuşsak bu konuları daha mantıklı olcak sanırım..
Saygılar

Masonlar tarafından ikna edilmesi gereken bir merci değilsiniz sayın Einsof .

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Haziran 12, 2007, 08:10:42 ös
Yanıtla #9

bence soruda bırz karalama hıssı uyandırdı bende
nese sn eınsof ben bır mason degılım o yuzden verdıgım cevabı dıkkate almıyabılırsınız
ama sıze bır soru sorabılırmıyım sız masonlugun yaptıgı hangı yardım veya falıyetlerden haberdarsınız?
oncelıkle sızın solmemıs oldugunuz ırak fılıstın olayının boyutları cok farklıdır.
ılk once buradakı durumun ne oldugunu sızde cok ıyı bılıyorsunuzdur sn eınsof.ırak ve fılıstın suanda her yonden tam bır kargasa ve ortada hıc huzur yok kalıcı barıs umutları ıse hıc yok pekı bu durumda ılk ıs kıme dusuyor?
bu ortamı yaratanlar bırseyler yapmıyacaklarsa bu ınsanlar bu gıbı durumların cıkmasına daha cok sebep olcaktır.
sıze kemdım bızzat sahıdım oldugum bır ornek vereyım fransız asıllı ıkı mason arkadasım ıraktakı 100 cocugu alıp fransaya getırttı ılk once hastane masraflarını karsıladı daha sonrada okutuyorlar ve her turlu ıhtıyaclarınıda karsılyıorlar pekı bunu sız hangı kaynaktan duyabılırsınız?hıcbır kaynaktan duyamazsınız
yanı demek ıstedıgım su evet masum cocujlar haksız yere olduruluyor bu duruma ınsan olan herkes yardım etmek ıster cunku ınsanoldugu ıcın ama ılk once bolgede kalıcı bır barıs olması ıcın gunumuz sıyasetcılerın adım atması lazım yoksa her olayda masonlar nerde dersek ısımız var valla
:::saygılar:::