Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk askerinin kuzey Iraka girmesi doğru olurmu?  (Okunma sayısı 67307 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 06, 2007, 03:42:52 öö
Yanıtla #20
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Alıntı
Her ne kadar israil/filistin sorunu alakaliysa bu FORUMLA ermeni sorunu da okadar alakalidir
Bu forumun yada sitenin, Ermeniler, Israil, Filistin ile ilgisi yada ilgili amaci yoktur.
Ana konu disinda baska konulardan konusulmasi, sadece fikir ve bilgi paylasimidir. Bunu ozgurce yapabilirsiniz.
Hicbir politik dusunceyi Masonluk ile bagdastirmamaniz gerekir.
« Son Düzenleme: Mart 06, 2007, 03:47:55 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 21, 2007, 04:41:23 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Osmanlı azınlıklara düşman olsaydı ıspanyadan gelen yahudilere kapılarını açmazdı
mademki soykırımcı bir devlette yaşıyoruz,ermenilerin başına gelenler neden yahudilerin başına gelmedi.anlatılan hikayedede onu anlatmak istemiştir.

Mart 21, 2007, 04:44:00 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Osmanlı azınlıklara düşman olsaydı ıspanyadan gelen yahudilere kapılarını açmazdı
mademki soykırımcı bir devlette yaşıyoruz,ermenilerin başına gelenler neden yahudilerin başına gelmedi.anlatılan hikayedede onu anlatmak istemiştir.
Katiliyorum. Ayrica ayni seyin Yahudiler'in basina gelmemesinin sebebi, kendileri ihanet edip Turkiye/Osmanli ya karsi savasmamislardir.

Mart 21, 2007, 04:59:51 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

onu iyi dedin işte
aslında eksik bıraktığım bir yazıyı tamamlamış gibi oldun
saol...

Mart 23, 2007, 03:38:01 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

bence türk askerinin kuzey ıraka girmesi doğru olmaz
orda kimin eli kimin cebinde belli değil

Mart 23, 2007, 04:32:15 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Ne alaka? :D

Mart 25, 2007, 09:22:13 öö
Yanıtla #26

Atatürk bu konuda çok güzel bir duruş göstermiştir. Savaş ancak kendi sınırlarında canını ve inançlarını kurtarmak adına yapıldığında şereflidir. Başka bir ulusun topraklarına girmek savaş değil CİNAYETTİR.
Bu hangi Devlet Ulus olursa olsun hangi yüksek menfaatler söz konusu olursa olsun böyledir.

Saygılarımla.

Mart 25, 2007, 09:36:23 öö
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

o zaman soyle dusun. yan komsun, bir roket hazirligi icinde ve sen bunu goruyorsun, fakrindasin ve o roketi bitirir bitirmez sana yollayacagni cok iyi biliyorsun. o rokete karsi hicbir savunmanda yok.

hic sesini cikarmadan oturur beklermisin? yoksa onun sinirlarina girip o roketi yok mu edersin?

aslinda ne alaka degil. cok alaka. ama orda kimin eli kimin cebinde belli degil diyemeyiz cunku turkiye olarak, o topraklari ve orta doguyu en iyi bilen ulkelerden biriyiz. bence heryerde kendimizi gosterip, varligimizi hissettirmeliyiz. bosuna mi o kadar askerimiz var?

eskiden hurriyette gordugum bir haberde diyorduki;
Turkiyede her 3 kisiye bir ekmek dusuyor. ama gene turkiyede her bir kisiye 3 el bombasi dusuyor.
bence bu istatistikten dolayi utanmamiz lazim. sen bu derece askere yatirim yaparsan. bilimsel ve kultursel olarak zerre kadar gelisemezsin tabi.

Mart 25, 2007, 09:58:52 öö
Yanıtla #28

İki şey söylemek istiyorum
Birincisi bizim ordumuzda roket ve benzeri silahlara karşı koyacak teknoloji varmı dır? yok ise biz o orduyu boşuna kurmuşuz demektir.
İkincisi Dünya çapında güçlü olarak nitelendirilen sayılı ordulardan birine sahip ve Orta Doğu denen bölgenin En güçlü ordusuna sahip Türkiye Cumhuriyeti Devleti varken Irak ta bazı kendini bilmez kişi ya da topluluklar roketleriyle bizi tehdit edebileceklerse ben buna Aba altından gösterilen sopa Kimin ? diye sormayı uygun buluyorum. Bu durumda sorulması gereken soru bizim dış siyasetlerimizde komşularımızla aramızı ne düzeltir ve ne bozar sorularına verilecek yanıttır.

Tabiki küresel şartlarda km. gibi mesafeler artık sorun değil 1000 km. olsa ne yazar komşu yada değil uzun menzilli silahı nerden buluyor ne amaçla buluyor ve kim nereden bulmasına izin veriyor. Bu silahları kim üretiyor ben bu soruların cevabını aramakta fayda görüyorum.
yoksa Irak a gir Somali ye git yarın Suriye ye gir nereye kadar. Tek kazanan silah tüccarları olurken kaybettiğimiz insanlığın erdemlerin hesabını kim vercek bizden sonraki nesillere ???????

Mart 25, 2007, 10:10:03 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

ya elbet vardir bizdede roketler silahlar falan ama turk ordusunun en buyuk gucu kara ordusu yani "Mass" dedikleri kitle halinde olume kosacak insan sayisi. teknolojik olarak cok guclu bir orduya sahip oldugumuzu hic dusunmuyorum.

roket sadece bir ornekti. yani onu roket oalrak degil, nukleer silah yada kimyasal silahlar oalrak dusunebilirsin. sonucta (benim bildigim kadariyla) bunlar bizde yok. zaten olmamasida gerekir cunku bunlar tamamen illegal.

savas cok ama cok buyuk bit ticari koldur. acaip buyuk paralar doner ve bircok devlet yatirimlarda bulunur. kimde daha cok silah varsa o daha gucludur. guclu olan para odetir. zenginde olur. bu hep biyle gitti boylede gider. ama isin kotu yani zaman ilerledikce savas teknolojisi gelisiyor buda daha buyuk kitleleri daha ustaca ve kisa surede oldurmeye dogru gidiyor. esas tehlikeli olan budur bence. bunun sonu hic iyi gorunmuyor cunku.