Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk ve Tek Bir Dünya Devleti  (Okunma sayısı 30141 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 27, 2011, 01:04:33 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei,

Karakol da ayna var efendim.

Ekim 27, 2011, 01:29:24 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei,

Size katıldığımı söyleyemiyorum Sayın Barbaros...

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 27, 2011, 01:38:06 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Masonlaın merkezi bir devlet istediğini doğrusu düşünmüyorum... Farklı siyasi görüşlerde olabildiklerine göre masonlar bunu arzu edenler olduğu gibi hiç bir devleti arzu etmeyenler de olabilir. Dışardan baktığımda biraz da okuduğumda. Devlet kuramı hakkında hiç birşey göremedim Sanırım o anti masonik söylem olsun diye soylenegelmiş birşey.

Ekim 27, 2011, 12:57:28 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayın Barboros, dünyayı çeşitli şekilde yönetmek isteyen oluşumlar her çağda olmuştur. Olacaktır da. Bakın sizin bile bir dünya devleti arzunuz var (şaka şaka) ama bu amaçlarına ulaşıp ulaşamıyacakları çok ayrı bir konu.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 27, 2011, 01:22:20 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei,

Size katıldığımı söyleyemiyorum Sayın Barbaros...

Saygılarımla.

Hayhay. Lakin katılmadığınız noktalara takılmak da bir nevi çelişkidir. Vehimden uyanırsanız farkına varabilirsiniz :)

Ekim 27, 2011, 02:03:41 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Alşah,

Ne zaman Barboros yerine Barbaros yazacaksınız merak ediyorum :)

Söylediklerinize katılmakla beraber, düşüncemin arkasındaki anlam şundan ibarettir.
Birileri trilyon dolarlara sahip olabilir. Amerika'nın parasını basacak güçte olabilir. Masonları kendi idealleri doğrultusunda kullanabilir.
Süper teknolojiye sahip olabilir. Herkesi izleyip dinleyebilir. İnsanları kitlesel olarak uyutabilir.
Sayın agnusdei gibi araştırmayı seven insanları paranoyaklığa, ümitsizliğe ve vehimlere hapsedebilir.

Tüm bunları yaparak en büyük zaferi kazandıklarını, gücün en üstünde olduklarını düşünün, tüm bunların sonunda, yolun sonuna geldiklerinde, şimdi ne olacak be? demeyecekler mi? Bal gibi diyecekler. Ve bu deyişle birlikte en kazancın içerisinde en büyük kaybı tadacaklar, sondan geri dönmeye başlayacaklar. Denge ve kanun budur.
Ve kimlere ne tür zarar verdiyseler, kendi içlerinde bu acıyı yaşamak zorundalar..

Dünya döner, devran döner ve her insan mutlaka başladığı yere döner diye bir söz var. Bu söz aslında nasıl bir hayata geldiğimizi ve nasıl yaşamamız üzerine bir ip ucu veriyor.. Herkes kendi Dünyasının kahramanı olmalıdır. Bir de toplumun kabul ettiği kahramanlar. Bunların dışındaki her şey hiledir.

Birileri Dünyayı yönettiklerini sansınlar, aslında Dünya onlara hükmediyor. Biz onlara değil onlar bize hizmet ediyor. Cheers :D

Ekim 27, 2011, 02:59:48 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Alşah,

Ne zaman Barboros yerine Barbaros yazacaksınız merak ediyorum :)

Söylediklerinize katılmakla beraber, düşüncemin arkasındaki anlam şundan ibarettir.
Birileri trilyon dolarlara sahip olabilir. Amerika'nın parasını basacak güçte olabilir. Masonları kendi idealleri doğrultusunda kullanabilir.
Süper teknolojiye sahip olabilir. Herkesi izleyip dinleyebilir. İnsanları kitlesel olarak uyutabilir.
Sayın agnusdei gibi araştırmayı seven insanları paranoyaklığa, ümitsizliğe ve vehimlere hapsedebilir.

Tüm bunları yaparak en büyük zaferi kazandıklarını, gücün en üstünde olduklarını düşünün, tüm bunların sonunda, yolun sonuna geldiklerinde, şimdi ne olacak be? demeyecekler mi? Bal gibi diyecekler. Ve bu deyişle birlikte en kazancın içerisinde en büyük kaybı tadacaklar, sondan geri dönmeye başlayacaklar. Denge ve kanun budur.
Ve kimlere ne tür zarar verdiyseler, kendi içlerinde bu acıyı yaşamak zorundalar..

Dünya döner, devran döner ve her insan mutlaka başladığı yere döner diye bir söz var. Bu söz aslında nasıl bir hayata geldiğimizi ve nasıl yaşamamız üzerine bir ip ucu veriyor.. Herkes kendi Dünyasının kahramanı olmalıdır. Bir de toplumun kabul ettiği kahramanlar. Bunların dışındaki her şey hiledir.

Birileri Dünyayı yönettiklerini sansınlar, aslında Dünya onlara hükmediyor. Biz onlara değil onlar bize hizmet ediyor. Cheers :D

Sayın Barbaros Haddini aşma istersen! :) Akşam yazdığını görmezden geldim. sende aldın sazı eline...

Dünya tek bir merkezden yönetileli on yıldan fazla oldu sen bihabersin. doğaldır,22 yaşındasın daha. sigara içiyosan kullandığın çakmağın altına bak! spor ayakkabın varsa nerden geldiğine bak! kullandığın telefona bak! foruma yazdığın klavye ye bak! bilgisayarın her bir parçasına ayrı ayrı bak bakalım nerden gelmişler.daha onlarcasını sayabiliriz. ama siz nekadar anlayabilirsiniz o'da ayrı tabi...

Şimdi seninle ilgili bir kaç tahmin yürütmek istiyorum:
Sen büyük olasılıkla Türkiye de yaşamıyorsun.
Yaşıyorsan da zengin ve çok izole bir ortamın var.
Üni de okuyorsan, güzel sanatlar'dan bir bölümdür.
Tv kültürün hiç yok. hatta haberler bile izlemiyosundur.
Siyasi kitaplar okumamış ve belgesel izlememişsin.
Gelecek kaygın hiç bir zaman olmamış. kendinle inanaılmaz derecede barışıksın...

Aslında dünyayı kimin yönettiği bile senin umrunda değil:) sadece biraz farklılık olsun diye yazıyorsun işte...

Kırdıysam özür dilerim Sayın Barbaros. Ama insanlara Paranoyak, ümitsiz vs gibi yakıştırmalar da bulunmamanızı öneririm size! Hele bu kişi sizin hiç tanımadığınız biriyse...
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 27, 2011, 03:42:14 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Sayın Barbaros, bu hatalarımdan dolayı özür dilerim. Ceza olarak yazıyorum işte..Barbaros. Barbaros. Barbaros.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 27, 2011, 05:06:09 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Soruya birde tersten baksak nasıl olur acaba mesela dünyanın böyle bir şeye ihtiyacı varmı? mesela bu kadar savaşın,sçlığın,adaletsixliğin,insan haklarının hiçe sayıldığı bir dünyada tüm sistemleri yıkıp insanları bir mahalle muhtarı idari şekline kadar indirip yönetilsek ne olur.Ne olur mesela ihtiyaç algılarımızı değiştirsek.Bu sorulara evet cevabı verecek bu dünyada en az 6 milyar insan tanıuyorum ben.

saygılar.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 27, 2011, 05:20:59 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın agnusdei,

Sizin uzun yorum yazmanız için arada tetiklemek gerekiyor. :) Sizi kırdıysam ben özür dilerim.

Sigara evet kullanıyorum. Amerika'dan gelen bir zippo var. Altında da standart kabartma yazılar var, öyle şifreler vs. yazmıyor. Çakmağın altında T.C A10 yazıyor. Tokai :)
Ayakkabılarımın altında da sadece numarası ve marka logoları var. Bu logoları bilmeyen yok. Bu adamlar kendi değerlerinin olduğu simgeleri bizim ayağımızın altına koyacak kadar hizmetkâr işte :) Size diyorum onlar bize hizmet ediyorlar diye inanmıyorsunuz.
Kullandığım telefonun neresine bakmam gerekiyor? Nokia'nın son telefonu ama 5 kuruş etmiyor. Amerika'daki echelon adında bir sistem tarafından dinlendiğimizi de biliyorum. Ama tek tek insanları dinlemeleri mümkün değil. Personelleri kafayı yerlerdi, megaloman paranoyak tarzı tip olurlardı.

Kullandığım notebook üzerinde nvidia logosu var. Logo bildiğiniz üzere bir gözden oluşuyor. Ne garip ki ayakkabı mevzusunda olduğu gibi, bu logonun olduğu notebook lar diğerlerine göre daha kaliteli oluyor. Hala mı inkar edenlerdensiniz? Bu adamlar bize hizmet ediyor.. Mucize mi bekliyorsunuz.

Türkiye'de yaşıyorum. TV kültürüm gerçekten yok. Twitter da herkesten önce ve özünde haberleri takip edebiliyorken haber izlemek saçmalık.

En az sizin kadar siyasi kitap okudum, belgeseller izledim, siyasi örgütleri uzaktan ama aslında çok yakından fikirlerini tanıma fırsatım oldu. Hepsi gereksiz işler.
Siyaset herkes için değildir. İnsanlar kendi varlıkları ile yaşamalıdır. Fakat bu ülkede yaşayan insanların %70 i siyasetçi ve ekonomist geçiniyor. Toplumlar, çağın gerektirdiği olarak düşündüğü ama özün de saçma şeylere itimat gösteriyor. Oyalanıyorlar işte. Sonra yok amerika, yok israil.. yok illuminati, havistock ıvır zıvır...
Sen hayatına bak arkadaş! Hayatını anlamlı kıl! Olmuyorsa olması için çabala. Hiç olmuyorsa bir kez olsun içtenlikle olmuyor be! demeyi bil. Bunu diyebilirsen zaten bu cesaret ile göremediklerini görmeye başlarsın. Kendine dürüst olduğun da bencil olmadan sadece kendi doğru fikirlerin ile hareket ettiğinde göreceksin ki sırtında taşıdığın tuğlalar kendiliğinden yere düşecekler. Kendine güvenerek yaşamanın güzelliğini tadacaksın.
Kibirden kurtulacaksın.

Size başımdan geçen bir hikayeyi anlatayım.
David rockefeller geçen aradı beni, kuzguncuğa gel ismet baba da rakı içelim diye.. olmaz dedim. önce pis ellerini insanların sırtından çekmesini öğren önce adam ol david dedim kızdım bağırdım. aradan 15 dk sonra koç aradı, usta kusura bakma dedi, bizim amirin bu dönemler morali bozuk, ölümden çok korkuyor ıvır zıvır... dedim koç a koç gibi adamsın. yüzünde nur var. ne işin var böyle adamlarla.. beni onlar var etti demez mi.. yazıklar olsun baban duysa bu sözleri üzülürdü diyerek bide ona fırçayı kaydım.. bunun ardından da rothschild gillerden david aradı.. gel panpa reina, sortie eğlenceye akalım bu gece dedi.. aklınca sarhoş olucam da ökfem dinecek sanıyor.. neyse iyi takılalım dedim, gece bu çok içti e tabi kustu.. ben yerli viskimiz sivas regalden başka birşey içmedim.. aldım kızları çıkarken dedim ki buna sen kendini yönetemiyorsun david dünyayı nasıl yöneteceksin.. sen ancak bizim kölemiz olursun dedim.. haklısın abi dedi.. ben çıkarken ingiliz kraliçesinin torunu harry içeri giriyordu.. onunda ayağı kaydı yere düştü.. güldük geçtik.. gülme komşuna gelir başına barbar os dedi.. ona da bre çiyan sen kimsin ki benim komşum olacaksın iki yüzlü zibidi diye çıkıştım.. senden değil prens çokoprens bile olmaz dedim.. rezil bir halde mekana girmeden geri döndü..
Öyle geçti işte o gün.. diyeceğim o ki, dünyayı yönetiyor diye insanları fazla kale almayın. İnsanları bu kadar gözünüzde büyütmeyin. Hepsinin canı bir kurşuna bakar.

Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir ki?