Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk ve Tek Bir Dünya Devleti  (Okunma sayısı 30217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 31, 2011, 01:45:01 öö
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Sayın skullG,öncelikle verdiğiniz mesajlara girip incelediğimi belirtmekle başlıyorum.
       Konu, sayın lord'un 25.Ekim.2011 tarihli yazısında; "Bazı sitelerde videolarda Masonlarında İllüminati gibi merkezi Kudüs olan tek bir dünya devleti oluşturmak için cabaladıkları söyleniyor ? Bu ne kadar doğrudur? " diye sormasıyla açılmış.
        Siz sayın skullG aynı gün "Tamamen yanlıştır" diyerek soruyu yanıtlamışsınız.
       Aynı gün Ben, sayın lord'a hitaben, "sözünü ettiğiniz dünya devleti oluşturma gayretinin sanırım Siyonizmin hedefi" olduğunu bildirmişim.
       Bu arada başka katılımcılar da görüşlerini bildirmişler.
       Sonra sayın ADAM 29 Ekim 2011 tarihinde "Tıpkı hani şu ünlü söz gibi... Bir deli kuyuya bir taş atmış; kuyuda olmaması gereken o taşı kırk akıllı çıkaramamış....." diye başlamış yazmaya. Ve en sonunda ; "Bu arada katılımcılardan biri böyle bir amacı olsa olsa Siyonizm'in amacı olabileceğine değinmiş ki o daha da yanlış"....
        .......
        Ve en sonunda ; "Bu gibi sözler ancak yeterince öğrenim görmemiş, kafasını çalıştırmayı da öğrenememiş olanları kandırabiliyor" diye bitirmiş.
         Daha sonra sayın skullG 30 Ekim 2011 tarihinde bana hitaben , "mesela sayın Alşah Siyonizm nedir  anlatın da bileleim demiş. Eminim ki sn ADAM  yeniden anlatacaktır . Ama ben sayın Alşah'a bir kaç başlık önereyim" diyerek 5 adet mesaj bildirmiş.
         Bunun üzerine  sayın ADAM'da 30 Ekim 2011 tarihli yazısı ile "sayın skullG gerekli linkleri verdikten sonra elbette burada Siyonizm üzerinde durmanın bir anlamı yok" diyerek konuyu kapatmış.
         Şimdi konu kapandı mı ?
        Ben sayın skullG'nin vermiş olduğu linkleri inceledim. Aslında bence  bir kaç konu hariç süpriz  sayılacak bilgilere pek rastlayamadım. Yanlız sayın ADAM'ın 04.Şubat 2010 tarihli yazısında, "Siyon Protokolleri" denilen belgeler gözden geçirildiğinde , özetle bir programın tasarlanmış olduğu görülür. "Yeni bir dünya düzeni kurmak üzere belli bir grup insan seçilecektir. Bu grup her şeye egemen olacaktır......diyerek anlatıp , sonra da Yahudilerin böyle bir amacı olmadığını uzun uzun anlattığını gördüm.
         Bütün bu açıklamalardan sonra sayın ADAM'ın benimle ilgili olarak "Burada katılımcılardan biri böyle bir amacı olsa olsa Siyonizm'in amacı olabileceğine değinmiştir ki o daha da yanlış " sözünü anlamış değilim. Benim (OLSA OLSA ) diye söylediğim bir söz nerede var? Ben "sanırım Siyonizmin hedefi olabileceğini" söylüyorum.  Ve bu ifadem de aslında sayın ADAM'ın 04.Şubat.2010 tarihli yazısında  belrttiği  Siyonizm'le ilgili olarak " "Yeni bir dünya düzeni kurmak üzere belli bir grup insan seçilecek. Bu grup her şeye egemen olacaktır" ifadesi ile örtüşmüyor mu? 
          Ben yazımın hangi satırında Yahudi'lerin veya Mason'ların böyle bir amaçları olduğunu  belirttim ? Özellikle Mason'ların böyle bir amacının olmayacağını belirtmeme rağmen her nedense sayın ADAM , konuyu başka mecralara çekerek "o da yanlış, bu da yanlış" yani her şey yanlış gibi bir durum yaratmaktadır.
          Benim burada üzerinde durduğum husus verilen yanıt ile konunun özünden uzaklaşılmasıdır.
           Sayın ADAM, "Yeni bir dünya düzeni oluşturma"  fikri var mıdır (yada olmuş mudur) ? yok mudur ( yada olmamış mıdır )? Ben böyle bir oluşum cabalarının olduğunu ,  belirtiyorum. Sonuca ulaşılıp ulaşılmadığı ise ayrı bir tartışma konusunu oluşturur.
          Ayrıca, hiç kimseyi kandırmak gibi bir niyetim olmadığını da  özellikle belirtmek isterim .
          Bu nedenle, sayın ADAM'ın şahsımı eleştiren yazısını yeterli ve yerinde görmediğimi belirtiyorum.
          Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Ekim 31, 2011, 02:49:04 öö
Yanıtla #31
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayın ADAM, "Siyonizmin" ne demek olduğunun doğrusunu açıklarmısınız .
       Saygılar-sevgiler.

Sn. Alşah,

ben o mesajı sizin yukarıda alıntıladığım mesajınız üzerine gönderdim. Sn. ADAM daha evvel yazı dizisi biçiminde açıklamış zaten.

saygılarımla.

Ekim 31, 2011, 07:59:44 öö
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu arada bostancı bu olaya pek aldırış etmiyordu önceleri ama sonra bir baktı ki kuyusu  taşlarla doldurulmuş. Boşaltmaya kalkıştıysa da, bu pek bir işe yaramadı. Çünkü artık bu kuyunun yanından geçen hemen herkes eline bir taş alıp, kuyuya akttıktan sonra uzaklaşır oldu oradan. İşte o kişiler, tarlalardaki üretime ne denli zarar verdiklerinin farkında değil ne yazık ki...   

Hatta bostanci ilk basta bostanini isteyen herkese acmis sonra bakmis ki tas atan atana, hiyardan anlamayanlar bile ahkam kesiyor dusunmus bir gun ya demis ben niye her onune gelene bostanin kapilarini aciyorum ki bundan boyle neden bostanima girsin diye dusunecegim. ama aliskanlik iste bostanci neden girmesinden bir turku nicin girsin durumuna gecememis. olan da garibim bostana olmaya devam etmis.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Ekim 31, 2011, 05:09:22 ös
Yanıtla #33
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın Alşah yazdıklarım üzerine biraz alınmış anlaşılan. Oysa alınmayı gerektirecek hiçbir şey yok.

Üstelik ben bu forumda kişiyi eleştirmem. Bunu yapanı da rastlarsam moderatörlere bildiririm. Yazıyı eleştiririm; öyle olması gerektiğini düşünürüm.

Konumuz kapsamında eğer Siyon Protokolleri'ne girecek olursak, bakın o zaman iş değişir. O başka bir konudur. O protokoller, yanlış anımsamıyorsam 1860'lı yılların sonlarına doğru bir tarihte  düzenlenmiştir. Taraflardan biri o sırada Priéure de Sion'un büyük üstadı  olan  Victor Hugo'dur; diğeri Fransa Yüksek Şûrası'nın o tarihteki yüksek komandörü Adolphe Crémieux.

Bu olay Priéure de Sion'un ülküsü anlamındaki Siyonizm akımı ile Masonluğun, daha doğrusu Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti'nin tarihteki son buluşturulmasıdır. Bu bir skandaldır. Kamu açısından bir skandal değil, bir sansasyondur belki ama Masonluk açısından bir skandaldır; içler acısı bir olaydır. Nitekim dünya yüzündeki tüm EKEİR yüksek şûraları bu nedenle 1875 yılında İsviçre'de Lozan'daki bir konvana çağrılmıştır. Bu olaydan ötürü ritin anayasasında değişiklik yapılmıştır.

Bizim bugün kullandıoğımız anlamdaki Siyonizm'in doğuşu ise bundan neredeyse 30 yıl kadar sonra, 1897 yılındadır. Bu anlamdaki Siyonizm Yahudilerin politik ülküsüyle bağlantılıdır ve onlara bağımsız devletlerini kuracakları bir toprak verilmesinin sağlanmasıdır.

Yahuilerin politik ülküsü ya da Semitizm'in politik yüzü olan Siyonizm'in bir dünya devleti kurma gibi bir emeli yoktur. Bu Siyonizm sadece Yahudilerin kendilerince yüksek yararlarını gözeterek yürütülen bir savaşımdır.

Masonluğun da bir dünya devleti kurmak tarzında bir ülküsü yoktur.

Aslına bakarsanız Priéure de Sion'un ülküsü anlamındaki o eskide kalmış (günümüzde kırpıntısı var bir bakıma) Siyonizm de coğrafi bakımrdan tüm dünyayı falan kapsamaz. Onun coğrafi alanı Batı Avrupa ile sınırlıdır; daha doğrusu 8. yüzyıl öncesinde Kutsal Roma İmparatorluğu'nun kapladığı alandır.

Benim tüm dediklerim özetle bunlardır. Ayrıntılarını bir zamanlar forumda birakım başlıklar altında anlatmıştım. İstenirse yine anlatırım.

Sevgiler.     

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 31, 2011, 11:41:36 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Sayın ADAM, alındığım doğrudur. Bir yandan "kişiyi eleştirmem ......yazıyı eleştiririm " derken diğer yandan "bir deli bir kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz", " bööyleleri kafası çalışmayanları kandırır 
"Vur ama dinle beni"

Kasım 01, 2011, 12:03:28 öö
Yanıtla #35
  • Uzman Uye

Sayın ADAM, tam yazımı yazarken nasıl oldu bilmiyorum, mesaj birden kesilip gönderildi, bunun için anlatmak istediğimi anlatamadım. Baştan alıyorum.
        Evet alındığım doğrudur. Bir yandan "kişiyi eleştirmem.....yazıyı eleştiririm " derken, diğer yandan "bir deli bir kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış", "böyleleri kafası çalışmayanları kandırmaktadırlar"  gibi ifadeler kullanacaksınız.  Bunun pek şık bir durum olmadığını düşünüyorum.
        Ben de kişileri eleştirmektense yazıyı eleştirmeyi yeğlerim.
        Ben sayın lord'un yönelttiği bir soruya  "ihtimal " noktasından bakarak cevap vermişim. Siyonizmin amaçlarına dair en ufak bir ifade bile kullanmamışken, konuyu almış siyonizmin türlerinden, amaçlarından tutun da uygulayıcılarına kadar  anlatmışsınız. Şahsen benim Siyonizm ile ilgili bir sorunum ve sorum da yok. Alınmamın nedeni  kısaca budur.
        Eleştirinizi bunun  için kabul edemediğimi belirtmek isterim.
        Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Kasım 01, 2011, 12:58:41 ös
Yanıtla #36
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Protokollerle ilgili bende daha önce birkaç kelime çizittirmiştim forumda.Sergius nillus 1905 rus bir gazeteci 1905 yılında bu kitabı yazıp(sion bilgelerin protokolleri) yer yerinden oynamış bu kitabı evvelki yıl tesadüf alıp 2 sefer okudum.Çok ilginç ve derin bir konu bu forumdada yazdığımda gerçekliği konusunda sn.adam güvenilirliği yok demişti yanlış anımsamıyorsam.Ben her okuyuşumda geniş perspektiften bakmaya çalışarak birçok olay ve olguyu yanyana koyduğumda mümkün olunabilirliği beni daha çok cezbetti.

Ben bu protokollerin ilk okuduğum gün ve sonrası bağlamlı kitaplardan edindiğim tüm bilgilerden jçıkardığım kendi analizimde ise yahudilerin kendi kafalarına göre binlerce yıllık ezginlik hali aşağılanmışlık ötekileştirilmişlik gibi duyguların içinde kendi kafalarına göre artık bir daha aynı durumu yaşamamak için dünyayı kendi lerinin yönetmesi gerektiğini anladım bu net.Bunun için çok gerekçeleri var ve kendilerinden başka hiç bir toplum yada topluluk maalesef böyle tek güce dayalı bir düzeni yönetmeye hazır değil.

yüzyıllarca bunu deneyimlediler toplum yönetmeyi devlet yönetmeyi ama perde arkasından.Bakınız rockfeller ailesdi yada muhteşem rodshields ailesine avrupada yada dünyada hangi kraliyette onlardaki muazzam güç var.Dünyada dolaşan tüm kapitalin %65 inin bu 5 kişilik yahudi ailesinde olduğu devamlı söylenir.ben bu kadar paranın kaç kilo,kaç metre yükseklik yada ne kadar bir hacim yapar gibi akli bir bilgim yok eğer bu 5 aileden biri ben olsam bu paranın muhafazası için acaip önlem almak zorunda kalırdım.Bir şirketim cirosu herhangi bir ülkenin gayrisafi milli hasılasını katlıyor ise o ülkeden emir almam gibi örneklerle çoğaltabilirim mevzuyu ama gerek yok.Benim şahsen inancım kendi inanaçları için dünyayı yönetmek zorundalar bende müslüman olarak bu sapkınlığa hep karşı çıkıp mani olmaya çalışacağım buda benim kendi özgürlüğüm olacak.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 01, 2011, 04:30:41 ös
Yanıtla #37
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Madem Saylın Karahan bu Siyon Protokolleri'nin iki kez okumuş, rica etsek, özetle anlatsa bize bu protokollerde ne dendiğini.

Bunlara niçin "protokol" denmiş? Onu da açıklasa elindeki kitapta yazılıysa.

Özellikle şunu belirtse bize: Bu protokollerin Theodor Herzl'in oluşturduğu organizasyonla yani 20. yüzyıldaki Siyonizm ile, Yahudilerle, gelecekteki bir İsrail Devleti ile bağlantısı nerede ve nasıl gösteriliyor?

Yoksa geriye mi gitmeli? Aodolphe Crâmieux üzeriunde mi yoğunlaşmalı? Siyon Protokolleri bu kişiden söz ediyor mu hiç? Rotshild'in adı nerede geçiyor? Nasıl? Bu konuların Alliance Israelité Universel ile bağlantısı nedir?

Sayın Karahan... Buyrun efendim, söz sizdedir.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 04, 2011, 08:36:48 ös
Yanıtla #38
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Adam

Bilirsiniz fikirlerinize ve size hem saygı duyar hem önem veririm benim için bu sitede dikkat ettiğim ve önemsediğim isimlerin başında gelirsiniz.Lakin bu sorunuza cevap vermeyeceğim,soruş uslubunuzdan ötürü böyle bir konu bizi sadece tartışmaya götürür.Bu konuyu hatırlarsanız daha önce konuştuk ben bunlara inandığımı sizde inanmadığınızı varlığının bile tartışmalı olduğunu söylemiştiniz.Tepkiye dayalı bir tonlama ile benden cevap bekliyorsunuz size yazmayacağım.

Saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 04, 2011, 11:19:00 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

SÜMERLİLER ZİGURATLARLA MISIRLILAR PİRAMİTLERLE GÜNÜMÜZDE MASONLAR VS HEP KISMİ OLARAK DİĞER BOYUTLA YÜKSEK ZEKALARLA İLETİŞİME GEÇİLMİŞ BUNUN SONUNDA BİLİM BELLİ BÖLEGELERDE SINIRLI KALMIŞ ŞİMDİ BİLİMİN DÜNYA GENELİNDE TEK PARTİLİ OLARAK EGEMNLİĞİNİ YAŞAYACAĞIZ.BENİM DE İNTERNET SİTEMDE TEKPARTİ DİR.BEN SEÇLİMİŞ BİR KİŞİ OLDUĞUMA İNANIYORUM YANİ DİĞER BOYUTLA BAĞLANTILI YANİ PRATİK MASON AMA TEKNİK MASONLUĞADA GEÇMEK İSTERİM ZATEN ŞUAN ÇEVREMDEKİ OLAYLARLA SINAV YAŞIYORUM.