Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk ve Tek Bir Dünya Devleti  (Okunma sayısı 30246 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 04, 2011, 11:30:35 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

SİZCE BEN İSMİMİ NEDEN AMON RA KOYDUM BU BENİM KENDİ SEÇİMİMMİDİR YADA GELECEĞİMMİDİR.

Kasım 04, 2011, 11:34:04 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

SÜMERLİLER ZİGURATLARLA MISIRLILAR PİRAMİTLERLE GÜNÜMÜZDE MASONLAR VS HEP KISMİ OLARAK DİĞER BOYUTLA YÜKSEK ZEKALARLA İLETİŞİME GEÇİLMİŞ BUNUN SONUNDA BİLİM BELLİ BÖLEGELERDE SINIRLI KALMIŞ ŞİMDİ BİLİMİN DÜNYA GENELİNDE TEK PARTİLİ OLARAK EGEMNLİĞİNİ YAŞAYACAĞIZ.BENİM DE İNTERNET SİTEMDE TEKPARTİ DİR.BEN SEÇLİMİŞ BİR KİŞİ OLDUĞUMA İNANIYORUM YANİ DİĞER BOYUTLA BAĞLANTILI YANİ PRATİK MASON AMA TEKNİK MASONLUĞADA GEÇMEK İSTERİM ZATEN ŞUAN ÇEVREMDEKİ OLAYLARLA SINAV YAŞIYORUM.
SİZCE BEN İSMİMİ NEDEN AMON RA KOYDUM BU BENİM KENDİ SEÇİMİMMİDİR YADA GELECEĞİMMİDİR.

:) :) :) Sayın Mason'un paylaştığı Masonlar.org'a gelen e-postalardaki karakterlerden biri gibisiniz

Kasım 05, 2011, 09:28:23 öö
Yanıtla #42
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Saeyın Karahan bana bozulmuş...

Arada olur böyle durumlar ama konunun inanmak ya da inanmamak ile ilgisi olmamalı, bilmek ya da bilmemek ile ilgisi olabilir; birçoklarının bilmeyişine ve bilmeden konuşmasına karşın Sayın Karhan biliyor, demek konu o da değil. Şu halde konu doğru/objektif ya da yanlış/sübjektif yorumlamak.

Anladığım kadarıyla Sayın Karahan bu başlık ile bağlantılı anlatımı Siyon Protokolleri'nden çıkarıp aktarma önerisinden pek hoşlanmadı. Peki, ben yaparım bir ara. Bu başlığı not edeceğim.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 05, 2011, 01:28:38 ös
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Sayın ADAM'a hak veriyorum siyon protokollerinin romanımsı bir fantazi ürünü olduğunu ispatlamıştı bir yazısında linkini bulabilirsem eklerim. Fakat bir örnekleme yaparak açıklamak gerekirse pek çok bilim kurgu yazarının yüzyıllar öncesinde yazdıkları o zamanlar saçma dursa da gerçekleşmiştir. Siyon protokollerinin bir yazarın fantazi romanı olabilir fakat romanda bahsedilen örgütleşmenin benzeri bir yapının var olduğunu ispatlayamadığı gibi yok olmadığınıda  ispatlayamaz. Yani yazar eline geçen ezoterik bilgilerden esinlenerek geleceğe yönelik sağlam bir tahmin yürütmüş de olabilir. Fakat yine de bu kitabı gerçek ve sağlam bir tarihi vesika olarak görenlerin çok olması, yahudiler açısından ürkütücü bir görüntüdür. Yani her kötülüğün arkasında yahudiliği gösterme çabası doğru bir yaklaşım gibi durmuyor.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2011, 01:52:18 ös Gönderen: Masor1976 »

Kasım 05, 2011, 05:53:04 ös
Yanıtla #44
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.MASÖR1976

bU KONUDA KİMSENİN BİR ŞEY İSPADLADIĞI FALAN YOK HERKES İNANDIĞI FİKRİNİ SÖYLEDİ SADECE.HER KÖTÜLÜĞÜN ARKASINDA YAHUDİNİN ARANMASI BİR FİKİR DEĞİL OLUŞTUR.İNSANLAR BU KONUYA BOŞUNAMI KAPILMIŞTIR ARAŞTIRIN DERİM.BEN ŞÖYLE YAPTIM HEMEN HEMEN TÜM DÜNYADA YAHUDİLERE DUYULAN KİN TARİHTE NEREDE İSE ORTAKTIR BİR DÖNEM İNGİLTEREYE GİRİŞLERİ BİLE YASAKTI PEKİ NEDEN NEDEN BU HALKA BU KADAR ÖFKELİ BU İNSANLAR ÜSTELİK YAHUDİ HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TOPLUMSAL BİR TEHDİT UNSURUDA OLMADILAR BELLİ DÖNEMLER HARİÇ.BU KADAR TEHDİT UNSURU OLMAYIPTA BU KADAR KENDİLERİNDEN TARİHTE NASIL VE NEDEN NEFRET ETTİRMEYİ BAŞARDILAR BENİM ARAŞTIRDIĞIM HEP BU OLMUŞTUR.

BENİM İNANCIM OKUYUP ÖĞRENİP BİLDİKLERİMDEN GELİYOR,DUYDUKLARIMDAN ,DİNİ FANTESİZLERDEN YADA BİRTAKIM SAPITTIRILMIŞ FİKİRLERDEN DEĞİL.DAR PERSPEKTİFTEN BAKILDIĞINDA OLAY FARKLI GENİŞ ALANDAN BAKMAYA ÇALIŞTIĞINDA İSE DAHA FARKLI GÖRÜNÜR BENİM BURADA TERCİHİM KONU YAHUDİLERSE DAHA GENİŞ PERSPEKTİFİ TERCİH EDİYORUM YANILMAYAYAYIM DİYE.

SAYGILAR
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 05, 2011, 06:23:16 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Sayın Karahan dediğiniz tarihlerde yahudilerin ingiltereye girmesi neden yasaktı? Merakımı bağışlayın bilmediğim ve ilgimi çektiği için soruyorum. Neticede gerek yahudilik gerek masonluk ezoterik yanları itibariyle otopsi yapabildiğimiz organizmalar değil. Zenginin parası zügürtün çenesini yorar diye bir laf vardır neticede fazlasıyla güçlü oldukları için her kez özellikle yahudiler hakkında çok fazla dedikodu üretiyor fakat bu konularda yanılgıya düşebilirler.

Delinin biri sırf fantazi olsun diye bir siyon protokolü yazar, başka bir yahudi deli bundan etkilenerek tüm dünyayı savaşlara sürükleyebilir. Bu esnada sele kapılan yahudilerin bu selde ne gibi bir suçu olabilir? İnanmak ve bu uğurda mücade etmek suç mudur? Neticede biz de bu toprakları güle eğlene değil savaşla zorla aldık değil mi? Demek istediğim bizim yahudilerden farkımız yok sonuçta hepimiz insanoğluyuz.

Örnek veriyorum yanılıyorsam düzeltin lütfen. Yahudilikte faiz yahudiler arasında haramdır fakat yahudi olmayana faizle para verilebilir, yahudinin malını çalmak haramdır fakat yahudi olmayanın malı çalınabilir vb. gibi öğretileri nedeniyle belki insanlarca dışlanmış olabilirler. Söylenegelen dedikodular bunlar hakikaten de tevratta ve yahudi geleneğinde böyle ayetler var mıdır?

İnsanların fakirleşmesinde ana etken faiz sistemidir ve Allah kitaplarında bunları yasaklıyor. Bu sistemin yahudilerin tekelinde olması vb. nedenlerden ötürü yahudiler eleştiriliyorlar. Fakat neticede yahudiler faizi zorla vermiyorlar. Ve ancak böyle bir sistem üzerinden az insanla tüm dünyaya ekonomik olarak hakim olabiliyorlar. Netice ise, böyle bir hakimiyeti hangi dinden olursa olsun her insan arzular. Yöntem doğrudur yanlıştır sorgulanabilir fakat başka bir yöntem de var mıdır.

Ekonomik güç sahibi olduğunda insan istemese de mafyalaşır. Gücü kaybetmeme adına gerektiğinde rakiplerini ortadan kaldırtır vb... Yani bu güç sarhoşu adamların adıyle koskoca bir dini lekelemek adil durmuyor.

Saygılarımla.

Kasım 05, 2011, 06:32:45 ös
Yanıtla #46
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Almanyada frankfurtta sadece yahudilerin yaşadığı gettolar vardı 1700 lü yıllarda ve yahudiler burada yaşarken şehir merkezlerine inmeleri yasaktı o gettolarda bir pislik gibi itilip kakılıyorlardı rodshields'ın otobiyografik kitabına bakın tüm bunlar anlatılır orada.Avrupanın hemen hemen tüm ülkelerinde benzeri hayatları olmuş hep.Oprotokollerin ortaya çıkış nedenleri durduk yere değil.Yahudiler sahip çıksa ne olur yada inkar etse burda amaç sahip çıkılması değil bıraktığı etki sistemlerine yararı okadar.söylediğiniz şeyler tevrat kaynaklı değil talmud kökenlidir.son paragraflarınızdaki tesbitleriniz tamamen doğrudur katılıyorum.başka bir yöntem varmıdır var yine onlara göre tek dünya devleti düzeni.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 05, 2011, 07:10:34 ös
Yanıtla #47
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Yahudilerin tarihte nerede ve nasıl baskı, zulüm ve kovma ile karşılaştıkları, dahası topluca kıyıma uğratılışları, bunların nedenleri ve sonuçları hiç kuşkusuz bu başlık ile bağlantılı değil.

Ancak unutmayalım ki bu baskı, zulüm ve kovmalar, toplu kıyımlar hep Batı'da ve Orta Çağ ile birlikte Hıristiyan dünyasında görüldü. Roma bile bu kadar acımasız değildi. (Bu bağlamda konuya ilgi duyanlara ve doğruları öğrenmek isteyenlere Yalçın Kaya'nın dört kitaplık "Batı'nın İki Yüzü - Bağnazlık ve Tolerans" adlı araştırma yapıtını öneririm.)

Siyon Protokolleri'ne gelince...

Dedim ya, bunu anlatacağım. Hazırlık için lütfen bana zaman tanıyınız. Hepsi ezberimde değil. Hem ezberden gidersem yanlış yapabilirim. Kuşkusuz bu protokollerini hepsini de değil, sadece konu başlığı ile ilgili bölümlerinin özetini çıkarmak gerek.

Bu arada Sayın Mason1976'nın bir sözüne takıldım; ona bir yanıt vereyim.

Gerçcekten de Siyon Protokolleri'nin bir delinin değil ama bir hiciv yazarı olan Francois Joly'nnin sırf fantezi olsun diye yazdığı da söylenmiştir.

Öyle olsaydı Siyon Protokolleri'ni hiç de ciddiye almamak gerekirdi.

Ciddiye alınış tarihi ile bağlantılı olmak üzere 1903 verilir; hani şu adını şimdi unuttuğum gazetecinin yazdıkları... Biliyor musunuz, aslında işin o bölümü hiç de önemli değil; sansasyon yaratmıştır ama asıl önemli olan daha önce; 1875 yılında. Dünya Masonluğu'nda (Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti'nde) büyük patırtı kopmuş bu yüzden. (Burada mişli geçmiş kullandığıma bakmayın. Bu konu sadece Eski ve Kabul Edilmiş İskoç Riti'nin değil, Masonluğun genel tarihinde çok önemli bir yer tutar.)   

« Son Düzenleme: Kasım 05, 2011, 07:20:51 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 05, 2011, 07:39:31 ös
Yanıtla #48
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Söz konusu bir avuç Yahudi olduğu zaman herkes nasılda Bilgince yazıyor, nasılda saldırıyor… 

“yazık, çok… yazık” demek isterdim ancak, bu konuya yorum yazan çok değerli insanların varlığı, üslubumu değiştirmeme neden oluyor..!

Keşke aynı hassasiyet,(en azından) Arabistan ve Roma arasında imzalanan protokoller için de gösterilseydi.

Defalarca değinilmesine karşın…

Saygılarımla.

Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Kasım 06, 2011, 11:34:31 öö
Yanıtla #49
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Her yazılanı saldırı her anlatılanı,her fikri bir başka karşıt fikir ile durdurma gayreti ne mana içerir bilmiyorum.Burası öncelikle bilgi paylaşma platformudur,burada bulunan mason arkadaşlarda dahil hiçbir aklı başında yapılan yorum ve değerlendirmelere bir kılıf içinde bakma gayreti içinde olmazlar.Peşin hüküm içeren sözleriniz ve yazıklamalarınız için bir şey demeyeceğim.Bir avuç yahudi lafınız sözleriniz arasındaki en ilgfinç olanı hoşumada gitti.Evet bir avuç hep öyle değilmidir mesela binlerce koyunu tek bir çoban güder hep merak etmişimdir neden ve nasıl oluyor  diye mesela 70 milyon insanıda bir avuç azınlık seçilmiş yönetiyor.Sizin o bir avuç dediğiniz için bunun gibi bir düzine örnek verebilirim.Çoğunluğu yönetmek akıllı azınlık için hiç bir şeydir,sadece strateji ve bilgi işi okadar kolaydırki yeterki nasıl yapıldığını anlayın.Arabistan ve roma arasındaki protokol nedir bilmiyorum onuda siz derleyip anlatırsanız sayenizde bilgi sahibi oluruz.
saygılar

EDMUND BURKE