Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yiğit Bulut ve Masonlardan söz ettiği yazıları  (Okunma sayısı 11542 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 20, 2010, 04:11:56 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Kendisi bahsettigine gore Rockefeller vakfi kendisini gelecegin basbakani olarak secmis ve de desteklicekmis ancak toplantilarda manda ve himayeye girmicegini soylemis ve karsi taraftan ayni toplantida bulunan Turk Italya buyuk elcisi sozunu kesmis ve uyarmis. Ben de isterdim ki Turkiyemiz gelissin ancak malesef Turk halkimiz hala kuzu mal ve de gelisim icin gerekli olan etik yapiyi olusturamiyor, Cihan Unal Turkan Soray'la cevirmis oldugu bir filmde soyle diyordu "Turk halkininda kendine gore ahlaksizliklari vardir", son zamanlarda yasanan Arda Turan'in sakatligi hakkinda yapilan yorumlardan bunu anliyoruz ancak merak ediyorum Yigit Bulut rahatsizlik gecirse ve benzer bir yorum kendsine yapilsa nasil hissederdi, Yigit Bulut nerde yasiyor kuvezde mi, Turkiye'nin hala elestirilmesi ve de duzeltilmesi gereken kirli gerceklerini gormuyor mu, sacina jole surup Amerikan ve Avrupa vari gozukmekle birmiyor is Yigit Bulut onemli olan insanin dusunce yapisindaki degisiklik. Programinda diyor ki Turk insani ekonomi ve altin hakkinda cok bilgili ancak Turk insani ekonominin surdurebilirligi icin gerekli olan adalet ve de etik degerlere sahip mi? "Turkiye'de Cumhurbaskani  hiristiyan ve de yahudilerinde cumhur baskanidir"  diyen bir  cunhurbaskani rum patrikanesinin egitim parasini odetmiyor ancak anayasasinin 10. maddesinde hicbir dini inanc ve de aileye(zumreye) ayricalik taninamaz ve de hic kimse inanc ve felsefesini aciklamaya zorlanamaz diyor. Ancak her firsatta Turk insani fikir uretmek yerine, birbiriyle ugrasior gucu ele gecirdiginde dini vicdani ve de felsefi ozurluk tanimasi gereken insanlara bagnazlik yapiyor, rekabeti rekabet yasalarini cigneyerek yapiyor. Simdi bu anlattigim Turkiye sizce Yigit Bulut'un Turkiye'nin hak ettigini dusundugu refahi hak ediyor mu? Sonuna kadar Turkiyeciyim ancak tek bir sartla Turkiye temel sorunlari halletmeli, herkeze dusunce hak ve hurriyeti taninmali daha onemsiz detaylari gundeme getirerek buyumeye ve de gelismeye calismamali.

Bir filozof demis ki insan hayatinda birincisi dini donem vardir, ikincisi felsefi,ucuncusu ise bilimsel, ve ben buna dorduncuyude  ekliyerek teknolojik uretimi diyorum. Turkiye her bir donemi gelisebilmesi icin bu donemleri saglikli gecirmesi gerekli. Ama basbakan firsati eline gecirdiginde yine dicektir Turkiyenin %98 musluman, rum patrikanesine yardim yapmicaktir, gercek girisimci bilim insanlarimiza deger vermek yerine kendisine yalakalik yapan cevrelere kredi verip gereksiz derecede pahali arabalariyla Ankara'nin luks caddelerinde gezdirecektir.

Saygilarimla Escalation.
« Son Düzenleme: Ekim 20, 2010, 04:29:39 öö Gönderen: Escalation »

Ocak 30, 2012, 05:15:17 öö
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Ama basbakan firsati eline gecirdiginde yine dicektir Turkiyenin %98 musluman, rum patrikanesine yardim yapmicaktir, gercek girisimci bilim insanlarimiza deger vermek yerine kendisine yalakalik yapan cevrelere kredi verip gereksiz derecede pahali arabalariyla Ankara'nin luks caddelerinde gezdirecektir.

Saygilarimla Escalation.

« Son Düzenleme: Ekim 20, 2010, 04:29:39 ÖÖ Gönderen: Escalation »

Kardeşim güzel tespit etmişsin bugünlerde başbakan danışmanı oldu kardeşimiz sayın bulut saygılar... ??? ??? ???
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus