Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Smokin  (Okunma sayısı 17238 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 06, 2013, 01:45:14 ös
Yanıtla #60
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Öyle ilginç lâflar edildi ki, ben de bu konudan artık çıkıyorum derken uzunca bir açıklama yazdım kendimce. Hele şu FIFA konuisu çok hoşuma gitmişti. Ancak yazdığım sırada yitirdim. Bir daha yazamam. Caydım.

Siz gidin kendi smokininizi giyin, ben de kendiminkini giyerim.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 06, 2013, 04:05:31 ös
Yanıtla #61
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Ben de tartismanin bu noktadan sonra bir yere varacagina inanmiyorum, fakat Sayin asimov'un yazdigi iletiye kucuk bir cevabim var. Oncelikle butun uyelerimizden ukalaligimi bagislamalarini ve tolere etmelerini rica ediyorum.

Smokin konusunda hemen hemen bir uzman sayilirim, yalnizca elime alet edevat alip dikemem. Onun haricinde isterseniz smokin hakkinda sabaha kadar konusabilecek donanima sahibim. Kisacasi kendisi yanilmamis, aramizda smokin konusunda uzmanlar var. (Bu paragrafta hicbir gonderme yoktur, tamamen, gercek anlaminda smokin hakkinda yazdim)

Saygilarimla

Behold! How good and how pleasant it is for brethren to dwell together in unity.

Mayıs 06, 2013, 05:36:26 ös
Yanıtla #62
  • Aktif Uye

Bence de söylenecekler söylendi gibi. Bundan sonra söylenecek olanlar belki tekrar olur, çatışmadan farklı bir noktaya gitmez diye düşünüyorum.

Sayın Noah'ın göndermeden söylediği üzere smokinle çok ilgili ve bilgili anladığım kadarıyla.

Sonuçta herkes kendisine yakıştırdığı smokini giyiyor.

Adı ne olursa olsun...

Saygılarımla.

Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Mayıs 06, 2013, 05:39:26 ös
Yanıtla #63
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şu Samuray adını kullanan üyemiz buralarda ne demek istiyor?

Şunu şöyle bir açıkça, korkmadan, çekinmeden, lâfı dolandırmadan söylese de anlasak!

Yoksa kusura bakmasın, ben ona sayınlığı yakıştıramayacağım.

Delikanlılıktan söz ediyordu hani... Kendisi delikanlı ise açıkça desin ne diyecekse.

Ne tür smokin giydiğini, ölçülerini de söylesin de ona uygun bir lâstikotin biçelim. Böylece Sayın ozkann'ın üzüntüsünü de giderebiliriz belki.
Söyledim adam beycim defalarca söyledim daha evvel ben şu şu locaları mason saymıyorum demedim mi dedim. Falanca kişileri foruma almayalım diye konu açtım mı açtım daha ne diyeceğim Allah aşkınıza söylemediğim daha ne kaldı? sanki bunları hiç söylemiyorum...

Mayıs 06, 2013, 06:59:28 ös
Yanıtla #64
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Kimisi de işte böyle, mısımlar ya da tanıdıklar arasında bile bulunmamasına karşın, kendi kendine gelin güvey olarak bir şeyler giyiniyor. Kendi kafasından, smokini bir yana bırakalım, ciddi bir kostüm bile olamayacak giysiler biçmeye kalkışıyor. Kendi adına uyg3un olanı üzerine geçirmekle yetinse çok daha iyi eder de, üzerine vazife olmayan işle burnunu sokuyor. O soktuğu burnu bir gün kıracaklar, gününü görecek; Ziya Paşa'nın dediği gibi. Şimdilik sadece nush...     
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2013, 07:16:50 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 06, 2013, 08:04:50 ös
Yanıtla #65
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.adam beni yanlış anlamayın ama sn.samuray ile yaşadığınız diyaloğa içerledim teessüf ederim nedenimi?

Sizi artık tamamen kaybettim galiba bundan sonra sizinle latifelide olsa kavga etmek bana sarmaz sn.samuray ile olan diyaloğunuz sonrası kendimi dışlanmış hissettim buda bana çok dokandı bunu bana nasıl yaparsın ben burada dururken bir başkası ile böyle diyalog çok alışamadım ama sn.samurayad söylenecek bir çift sözüm var umarım anlar beni.

Sn.Samuray
Ben sn.adam ile kagva ederken bizimki oldukça set geçerdi yinede hörmet etmişimdir hep siz yinede hörmeti elden bırakmayın onun söylediği ile sizin anladığınız farklı olabilir ,sanırım siz gtençsiniz daha ama sn.adam 70 yaşında ve o bu foruma lazım olan enerjisini boşuna harcayınca çok sinirleniyor biraz daha anlayış lütfen.

sevgi ile kalın
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 06, 2013, 08:17:12 ös
Yanıtla #66
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kimisi de işte böyle, mısımlar ya da tanıdıklar arasında bile bulunmamasına karşın, kendi kendine gelin güvey olarak bir şeyler giyiniyor. Kendi kafasından, smokini bir yana bırakalım, ciddi bir kostüm bile olamayacak giysiler biçmeye kalkışıyor. Kendi adına uyg3un olanı üzerine geçirmekle yetinse çok daha iyi eder de, üzerine vazife olmayan işle burnunu sokuyor. O soktuğu burnu bir gün kıracaklar, gününü görecek; Ziya Paşa'nın dediği gibi. Şimdilik sadece nush...   
Anlayamadım sayın adam açıktan tehdit mi savuruyorsunuz yani?
Ben şikayette bulunmadım her halde bir klavye sürçmesi oldu yazınızı lütfen düzeltin...

Mayıs 06, 2013, 08:35:36 ös
Yanıtla #67
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bakınız her tartışma seviyesizleşmek zorunda değil.

Bazı sayın masonlarla düşünsel olarak ayrı düşmemize rağmen şu zamana  kadar üslup hiç bozulmamıştı.

Beni yalancılıkla suçlayan sn Samuray'dan üslubuna dikkat etmesini rica ediyorum.

Beycim gibi laflar laubaliliğe, laçkalığa girer.

Burası mason forumu. Herkes birbirinin fikirlerine tolerans göstermeli ama saygıyı da elden bırakmadan.

En önce de bir kişiye nasıl hitap edileceği öğrenilmeli.
Beycim sözünde bir alay kırıntısı hissetmiyorum yöneticiler hissederse lafımı geri alır özür dilerim sonuçta bir saniyede düşünüp yazıyoruz. Ama benim yazılarımda tehdit ve benzeri kriminal olaylara rastlayamazsınız.

Mayıs 06, 2013, 09:17:41 ös
Yanıtla #68
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yöneticiler dedi diye insan hatasını kabul etmez.

İfade tarzlarında kuşaklar arasında farklar olsa da yaşça büyük birine beycim denmez.

Tıpkı ilköğretim çağındaki bir öğrencinin hocasına örneğin Ahmet bey demesi gibi.

Doğrusunu bilemiyorsa kendisine öğretirler, uyarırlar.

Size de önerim bu görgü kurallarını bu şekli ile içselleştirmeniz...
Beycim kelimesinde bir saygısızlık hissetmediğimi daha önce belirttim. Her yineleyişte cevap verme fırsatı bulamayabilirim yanıtımı tekrar duymak istiyorsanız verdiğim ilk cevabı tekrar okumanızı öneririm.
Bu arada herkes tehdit içeren yazısını düzeltsin yarına kadar sabırla bekleyeceğim.
Herkese iyi akşamlar...

Mayıs 06, 2013, 09:25:33 ös
Yanıtla #69
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Konu hakkındaki tartışmaların miadını doldurduğunu düşündük.

Saygılarımla.
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein