Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Deli mi?? :)  (Okunma sayısı 4001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 29, 2008, 11:58:08 ös
  • Ziyaretçi

Adamin biri bir gun yolda giderken, arabasinin lastigi tam timarhanenin onunde patlamis. Adam arabayi kaldirima ancak yanastirabilmis. Sonraki islem malum... Kriko, stepne, bijon anahtari derken, bir de bunlarin yanina talihsizlik
eklenince, soktugu 4 adet bijon yuvarlanip yagmur mazgalina duser. Mazgal acilir gibi degil, bijonlar gorunur gibi degil. Talihsiz surucu bir sagina bakar, bir soluna bakar, caresiz duygular icinde kaderiyle basbasa kaldirima coker.

Olayi en basindan beri timarhanenin demir parmaklikli penceresinden izleyen bir deli, caresiz adamin halini bir sure daha aciyarak izledikten sonra seslenir;

- Ula salaaak! Sen ne yapiyorsun orda oyle?

- Sorma birader, lastik patladi ve degistirirken bijonlari mazgala dusurdum.

- Dusundugun seye bak! Sok obur lastiklerden birer tane. Hepsi 3 bijonlu olsun. Seni, lastikciye kadar idare eder.

Adam bir lastiklere bakar bir de deliye ve hemen ise girisir. Herseyi tamamlayip bagaj kapagini kapatan surucunun akli, deliye takilir. Arabasina binmeden evvel doner dikkatli dikkatli adama bakar. Akil hastanesindeki adama seslenir:

- Senin ne isin var timarhanede?

Diye sorar.

- Biz burada delilik' ten yatiyoruz kardesim, salaklik' tan degil...!

Mart 30, 2008, 12:01:10 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Güzel olmuş paylaşım için teşekkürler.

Nisan 01, 2008, 05:04:22 ös
Yanıtla #2

:D Çok Güzel Mizah Sevgili Blossom; Harikasınız.

En azından bunu söyleyebilmiş :D
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2008, 05:08:38 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Nisan 01, 2008, 06:58:59 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

:D Çok Güzel Mizah Sevgili Blossom; Harikasınız.

En azından bunu söyleyebilmiş :D

Aklın kullanılmasına güzel bir örnek olmuş Sevgili Sevil :)

Teşekkür ederim güzel iltifatlarınız için, ben sadece paylaştım :)

Nisan 02, 2008, 01:03:31 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

delilik çok ince bir çizgi...
ben deliliği daha çok :
''çoğunluktan farklı olmak,farklı düşünmek''
 olarak değerlendiriyorum,bu yüzden deli hakkını vermiş diye düşünüyorum...
güzel bir hikaye...
אלי

Nisan 02, 2008, 01:10:27 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Size katılıyorum Sn. crazyphysics, aslında akıl fazlalığından bazıları bu durumda. Bir olay paylaşayım sizinle. Akrabalarımızın birinin dükkanın orada meydana geldi. Benim çok akıllı akrabam, sitemizin bir delisi ile dalga geçmeye çalıştı. Akrabam akıl noksanlığı olan (bence değil :) ) adama dedi ki; "Sen akılsız adamsın, delisin işte" gibi saçma sapan sözler sarfetti. Ama bu akıl noksanlığı olan! adamdan gelen cevap aynen şu idi, sakin ve kendinden emin bir eda ile:

"Bunu sen mi söylüyorsun bana??"

Şimdi düşünmek lazım, hangisi akıllı hangisi deli? :)

Sevgilerimle,

Nisan 02, 2008, 01:32:26 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

''Delilik diğerlerinden farklı olmaktır'' demiştim ya,bununla ilgili bir hikayede ben anlatayım size;

Eski zamanlarda bir masal ülkesinde insanlar mutlu mesut yaşarken kral kraliçe; bir büyücü gözkoyar koltuğuna kraliyet ailesinin... Sihirli bir su hazırlayıp karıştırır köylünün kuyusuna,herkes delirir,bakarlar ki bir gün kral tuhaf davranıyor  ''Allah Allah ne oldu bu kral ve ailesine'' derler.En nihayet delirdiklerine kanaat edip öldürmeye karar verirler kralı ve ailesini,bunu duyan kraliyet ailesi ne yapacağını şaşırır.En son durumu öğrenir ve o sudan içmeye karar verirler.... ve içerler.Kral ve ailesi de delirmiştir ya artık halk bakar ki kral artık onlar gibi davranıyor vazgeçerler sinsi planlarından...

Şimdide siz düşünün bakalım;

''onlar mı deli yoksa biz mi?''

saygılar
אלי

Nisan 02, 2008, 01:41:07 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Güzel bir yaklaşım Sn. crazyphysics, sizin verdiğiniz örnekte benim verdiğim örnekte gösteriyor ki bizler deliyiz :) Aklı salim olanların dünyaya ve birbirlerine yaptıklarına bakarsak eğer, bizim deli olduğumuz ortaya çıkar.

Saygılarımla,

Nisan 02, 2008, 01:50:29 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Blossom Bert KAPLAN'ın  ''Akıl Hastalarının İç Dünyası'' diye bir kitabını okumuştum, kitapta;
Kitap akıl hastalarının anlattıkları ve tuttukları notlardan derlenerek hazırlanmış. Akıl hastanelerinde yatan yüzlerce kişinin anıları, kriz anında hissettikleri, aileleri ve doktorları için düşündükleri,normal ile akıl hastası arasındaki geçişliliğin ve içiçeliğin belirsiz sınırları anlatılıyor...
Benim çok beğenmiştim ve gerçekten ''kim deli'' sorusunu sıkça sorma gereksinimi içerisinde okuyorsunuz kitabı...
saygılar...
אלי