Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: _ DİNSEL OTORİTE _  (Okunma sayısı 13603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 17, 2007, 11:39:29 öö

Bu bir alıntıdır; Tanrı'nın Krallığı içinizde ve her yanınızdadır, Ağaçtan ya da taştan yapılmış binalarda değil, Bir odun parçasını böl Ben ordayım, Bir taşı kaldır Beni bulacaksın!!!

Bu alıntı; tahmin edeceğiniz üzere yakın bir tarihte seyretmiş olduğum çok güzel bir filmden küçük bir alıntı_
Sizlere göre Modern Kilisenin Otoritesini Yok Edecek Sözler mi yoksa şimdiye dek yeryüzündeki bütün dinlerin ya da bütün sözüm ona Kutsal Kitapların uydurma hikayelerinden ibaret olduğunu söyleyen Sözler mi?

Demek ki Tanrı ve İnsan arasına hiçkimse giremediği gibi hiçbir kurum ya da herhangi bir müessese de giremeyecektir! 

Hangi Kutsal Kitap bana Tanrı'ya ulaşmam için yol gösteriyor? Hangi din bana Sevgi ve Kardeşliği gösteriyor? Biliyorum ki her dinin mensupları canavarca birbirlerini katlediyor! Bu mudur İnsanlık; Bu mudur Tanrı için Yaşamak! Bu mudur İnsanca Davranmak!

Ben bir Kulum ve Tanrı'mla arama hiç kimse giremez_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 17, 2007, 11:51:15 öö
Yanıtla #1

Alıntı
Demek ki Tanrı ve İnsan arasına hiçkimse giremediği gibi hiçbir kurum ya da herhangi bir müessese de giremeyecektir! 

Yapmayın Sevil Hnm böyle birşey olursa nasıl sömürülecek okadar çok insan?Müessese sahipleri nasıl para kazanıp zengin olacaklar?Normal ticaret bukadar kazandırmıyorki?  ;)
Omnia mors aequat

Eylül 17, 2007, 01:08:00 ös
Yanıtla #2

Her zamanki gibi çok haklısınız, Saygıdeğer Mystic_

« Son Düzenleme: Eylül 17, 2007, 01:10:08 ös Gönderen: SEVİL »

Eylül 17, 2007, 02:17:05 ös
Yanıtla #3

Sayın Zarathustra'dan özür dileyerek kendisinden izin almadan alıntı yaptığım için;

1_ Sana kötülük yapanlara kötülük düşünmemen,
2_ Sana kötülük yapanlara iyilik yapman,
3_ Sana iyilik yapanlarla kötülük yapanlar arasında bir fark gözetmemen!

Bana göre; bir İnsan Profili bu şekilde ortaya çıkmaktadır: Herhangi bir dinin öğretisine bağlı olmadan bunu başarabilen İnsan sayısı ne yazık ki çok azdır; Sanırım dinin öğretileri bizleri etrafımızı saran bir kabuk içersinde bırakıp özgür düşünme yeteneğimizi yozlaştırmakla beraber bir hayli kısıtlamaktadır.
Özgür düşünme yetimizi yok etmektedir.

Hatta şu söz bile bize çok şey ifade etmektedir; ''Sana yapılmasını istemediğini başkasına asla yapma''
Komşunu kendin gibi sev, sana zulmedenler için dua et, sadece seni sevenleri seversen yukardaki ödülün ne olabilir? Sana bir tokat atana diğer yanağını çevir!!!

Öyleki yaşadığımız dünyada Ne ekersen onu biçersin, attığın adımların hesabını kendin göreceksin; Olumlu ya da Olumsuz! 

Sınav merkezi olan bu dünyada yaşam derslerini tamamlayamadığın takdirde geri gelmeye mahkumsun= Yeniden Doğarak!

Ölümünün ardından seni sadece ve sadece kendi vicdanın yargılayacak buna dayanacak gücün varsa böyle davranmaya devam et!!!

Doğanın temel yasası bu; Senin yapacağın herşey senin kaderini belirleyecektir,
_ÖZGÜR İNSAN MODELİ_ 

Eylül 17, 2007, 02:44:43 ös
Yanıtla #4

Alıntı
1_ Sana kötülük yapanlara kötülük düşünmemen,
2_ Sana kötülük yapanlara iyilik yapman,
3_ Sana iyilik yapanlarla kötülük yapanlar arasında bir fark gözetmemen!

Maddi alemde yaşayabilmek için insan vücüdunun belirli bir takım özelliklere (içsel dürtülere)sahip olması gerekir.Korku,öfke,ihtiras vs.Bu özellikler maddi organizmayı korumaya yöneliktir ve organizmanın içerisinde bulunduğu ortam nekadar az gelişmişse bu dürtülere ihtiyaç o derecede fazla ve önemli olacaktır.Örnek olarak Irak ta savaşın ortasında bulunan bir insanın etkisinde kaldığı dişsal etmenlerle İsvicre de yaşayan bir başka insanın maruz kaldığı çevresel faktörler birbirinden çok farklıdır.Bu açıdan bakıldığında yukarıdaki 3 maddeye uyabilmek yaşanılan tüm platformlarda mümkün olmayacaktır.Sonuç olarak eğer bir yere varılmak isteniyorsa her insanın neden birbirinden bukadar farklı çevresel faktörler içerisinde yaşadığının (veya dünyaya geldiğinin)sorgulanması ve araştırılması gereklidir.Bu husus aydınlığa çıkarsa yukarıdaki 3 maddeyi uygulamakda kolaylaşacaktır.

Sevgiler
Omnia mors aequat

Eylül 17, 2007, 03:00:34 ös
Yanıtla #5

Peki İsa'nın Öğretilerini yaymak amacını taşıyan sözüm ona Kiliseler bundan bir rant elde ederek kendi kişisel menfaatleri doğrultusunda hareket eden ve çıkarcılık felsefesini uygulayan milyonlarca insanı Tanrı'dan uzaklaştıran Kutsal Merkezler mi?

Gerçekten İsa'nın Öğretilerini dosdoğru insanlara aktarabildiler mi yoksa çarpıtarak binlerce hatta sayısız kitleyi yanlış yola sürükleyerek bu yolla mı Kilise; otoritesini sağlamlaştırabildi?

Eylül 17, 2007, 03:06:12 ös
Yanıtla #6

Özünde Tanrı İnancı olmayan herşey çürük temel üzerine oturtulmuştur; aynı şekilde dini istismar ederek halkı sömüren bütün din ve dini kurumlar için geçerlidir.
Zamanı gelince gerçekler gün ışığına çıktığı an insanların dinlere ve dini kurumlara olan saygısı da kalmayacaktır ve hepsinin para düzeni oldukları anlaşılınca!.... 

Eylül 17, 2007, 03:32:50 ös
Yanıtla #7

Alıntı
Özünde Tanrı İnancı olmayan herşey çürük temel üzerine oturtulmuştur; aynı şekilde dini istismar ederek halkı sömüren bütün din ve dini kurumlar için geçerlidir.
Zamanı gelince gerçekler gün ışığına çıktığı an insanların dinlere ve dini kurumlara olan saygısı da kalmayacaktır ve hepsinin para düzeni oldukları anlaşılınca!.... 

Sn Sevil Hnm,

Olaya bu pencereden bakıldığında sinir bozucu ve nefret uyandırıcı bir manzara ortaya çıkıyor. Çok haklısınız...Bu  olumsuz duygular nekadar haklı olarak ortaya çıksada sizi etkisi altına aldığında fanatik bir meczub dan farkınız kalmaz.Bu duygularla baş etmek gerçekten çok zordur özelliklede bu tip insanlar yaşam tarzınızı tehdit ediyorlarsa.Ancak daha öncede dediğim gibi herşeyin bir sebebi vardır.Nekadar zorda olsa sakin ve sabırlı olmak gereklidir.Bu aynı zamanda insanın gelişmişlik düzeyini gösterir.
Omnia mors aequat

Eylül 17, 2007, 04:43:39 ös
Yanıtla #8

Bakın Sayın Mystic; gördüğüm kadarıyla çoğu fikirlerimiz birbiriyle uyuşmakta ve belirtmiş olduğunuz fikirlerin çoğuna esaslı bir şekilde katıldığımı söylemeliyim, ancak şunu da önemle belirtmem gerekir ki olaya ne açıdan baktığım önemli değil; önemli olan gerçeklerdir ve bu gerçekleri de kendi bireysel araştırmalarımın neticesinde keşfettim! Herhangi bir duygunun etkisinde kalarak bunları yazmadığım gibi aynı zamanda neyin doğru neyin yanlış olduğunu da yaşayarak öğrendim!
Tabiki bu duyguları taşıyan insanların yozlaşmaları hepimiz için yaşamsal bir önem taşımaktadır çünkü bireysel olarak yaşadığımız toplumun gelişmişlik seviyesine paralel olarak yaşam biçimimizi belirleyebiliyorsak önemli derece yaşam tarzımız için de büyük bir zorluk teşkil etmektedir.
Benim şuanda yapabildiğim tek şey inan bana sabırlı ve sakin bir şekilde hareket etmeye çalışmaktır bununla beraber gelişmişlik düzeyini yakalamak için çaba sarfetmek!
Söylediklerinizde Size katılmıyor değilim ancak olaya tek açıdan bakıp da kendi görüşlerimi bu şekilde dar bir perspektifle oluşturma gibi bir imajın olmasını da istemiyorum.
Son olarak İnsanlığın Değişim Zamanının Geldiğini Vurgulamak İsterim_
SAYGILARIMLA_     

Eylül 17, 2007, 04:50:49 ös
Yanıtla #9

Ayrıca bahsı geçen Kilise Otoritesinin yok olma zamanı geldiyse Zaman Gelmiştir_