Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: CEHENNEM  (Okunma sayısı 26195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 30, 2008, 03:38:05 ös

Yüzyıllardır gerek Dİnsel Kitaplarda gerekse kendine özgü Öğretileri olan birtakım Bilgi Kuruluşlarında Cehennem Olayı büyük ölçüde tartışılmış ve % 99 ihtimalle var olduğu hükmüne varılmıştır.

Peki Varlığı Kesinleşmemiş bir Olgu üzerinde Fikir Yürütmek ve böylelikle Kesinsel Bilgilere ulaşmak ne derece mümkün olunabilir?

Matematiksel Görüş İtibariyle Kesinleşmiş Bilgilere Ulaşmak Adına İnsanlığın Gerçekleri Öğrenme Zamanının geldiğini hatta geçtiğini de düşünmekteyim.

İnsanoğlu neden Yaratılmıştır? Sorusuyla başladığımız bu Ruhsal Yolculuğumuz esnasında birçok Soruları görmüş ve Cevaplandırarak Yolun Sonuna Gelmeyi umud etmişimdir hep! Amacım öğrenmiş olduğum bu Bilgilerin Geçerliliğinin ne derece ehemmiyet taşıdığıdır. Ancak olaya her zaman için hep farklı bir yönden bakmış ve kendime özgü üslup benimsemiş, kişisel görüşlerim bazında benim gibi bu Konularla ilgilenen Kardeşlerime hazır halde sunmayı bir amaç olarak belirlemişimdir.

Sevgi'nin hatta Koşulsuz Sevgi'nin yer aldığı Evrenimizde Cehennem Olayının olması mümkün bile değildir. Bunun altını çizerek belirtme ihtiyacını hissettim. Çünkü Tanrı'nın Sevgi Kuram'ını kendi bireysel araştırmalarım neticesinde öğrenerek yaşayan bir kişi olarak bu sonuca ulaşarak birçok Bilgi Yoluna açılmayı hedefledim.

Bilgi'nin büyük bir önem taşıdığı Dünyamızda bir çok Bilgi Kanalından haberdar olamayan çoğunluğumuzun bunları birebir öğrenme vakti gelmiştir. Herşey bir yanılsamadan ibarettir.

Edindiğim çok önemli Gerçekleri ilerleyen zamanlarda Sizlerle paylaşmayı bir Sorumluluk Adı altında Umud Ediyor ve açığa çıkarılan bu Gerçekler Sayesinde İnsanlığın Bütün Hakikatleri Gözler Önüne teker teker Serilecektir.

Yazan: {Silindi}

« Son Düzenleme: Aralık 27, 2008, 05:39:42 ös Gönderen: MASON »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 30, 2008, 03:39:54 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sevil sizinle artık hiçbir konuda tartışmadan allaha havale etme kararı aldım

Mart 30, 2008, 03:56:49 ös
Yanıtla #2

Her İnsan Özünde Mutlak Surette bir Tanrısal Öz taşır. Tanrı Sevgi'nin Yüceliğini Biz İnsanlara göstermek adına Bizleri Yaratarak Bizlere bir Evreni Bahşetmiştir.

Evrenin Varolması, İnsanoğlunun Yaratılması Temelde Sevgi ve bunun devamında birçok Güzellikleri beraberinde getirdiği içindir ki; Evrenin ya da sözümona Dünyamızın bir yokoluşu kesinlikle mümkün değildir. Bunun içindir ki Cehennem Olayı da sadece bir safsatadan ibarettir.

Dünyamızın Yokolmadığı / hiçbirbiçimde de Yokolmayacağı gibi aynı zamanda da İnsanlarımızın Cehennem denilen yerlerde azap çekmesi / çektirilmesi asla mümkün değildir.

CEHENNEM OLAYI SADECE UYDURULMUŞ BİR HİKAYEDİR.

İnsanlarımızın gözlerinin bir şekilde korkutularak içlerindeki bencilliklerinin / egolarının etkisiyle Kendi başlarına hareket etmeleri önlenerek bir tür başkaldırının önüne geçilmek adına planlanmış bir Oyundur, sadece o kadar (!)

Yaşanan Kaosların Temelinde hep bu tür bir İnanış söz konusu olmaktadır. Çünkü İnsanların Kontrolden çıkması demek Evrenin Yokoluşunu Hızlandırmak demektir.

Bunun için de herşey Sistematik bir şekilde Kontrol Edilmekte ve İnsanlığı ileri Safhalara götürmeyi Amaç Edinen, Planlayan İnsani Kuruluşların bu durumdan hiçbirşekilde zarar, ziyan görmeyeceği ancak bunun tersini yapan Yönetici Vasfını Taşıyan Kurum ve Kuruluşların bundan böyle büyük ölçüde Zarar göreceği bir Dönemdeyiz artık :)

Bütün yanılgıların, yansımaların ortadan kalktığı an kimin ne olduğu belirlenecek ve haliyle de herşey gün gibi belli olacaktır.

Şimdiye dek İnsanlığı bir şekilde Kontrol Mekanizması adı altında tutan bu Sistematik Düzen'in Sayesinde birçok Çıkar Gruplarının da Sonunun Geldiğini buradan aktarma gerekliliğini hissediyorum.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Mart 30, 2008, 03:59:51 ös Gönderen: Sevil »

Mart 30, 2008, 04:09:23 ös
Yanıtla #3

Özellike yazdığım bu yazıya dikkat çekmek istiyorum.

Öyle bir Süreçteyiz ki içinde negatif duygu taşıyan İnsanların giderek azaldığı / azalacağı bilinen bir Gerçek olmakla birlikte tamamen Pozitif Duygularla yüklü İnsanların Program gereği çoğalmasıyla istenilen Aşama Gerçekleşmiş ve bunun devamında ise önemli bir Değişim Kaydedilmiştir.

=> Dikkat edin Lüten (!) İnsanlık Yolunda Yürümeyen, Bencil- Çıkar- Menfaat Duygularını Taşıyan İnsanların Birbirlerini İmha Etme Progamına Başlanmıştır.

Varlığımızın Devam Edip Etmemesi İnsan Olma Derecesine Bağlı Olmakla Birlikte Kötülük Düşünen ve Bunu Hayata Geçiren İnsanlar anında Uygulanacak Sistematik Programla Otomotikman Benzeri Duygu Taşıyan İnsan Tarafından Anında İmha Edilecektir.

Bu çok önemli Uyarının dikkate alınması istenilerek gelinen Aşamanın En Önemli Özelliğinin bu durum olduğunun Bilinmesini Önemle Arz Ediyorum.

Söylediğim şeyler belki şuanda bazılarımıza pek inandırıcı gelmeyebilinir ancak içinde bulunduğumuz Dönem bunu gayet açık bir şekilde Biz İnsanlığa apaçık gösterilecektir ve bunu birebir yaşayacak Negatif Duygu Yüklü İnsanlarımız olacaktır.

Sevgi ve Güzellik Adına İyiliğin Sonsuza Dek Hüküm Süreceği Kesinkez Bilinen bir Gerçektir.

İyilik Vücut bulmuş ancak Kötülük Kaybetmiştir. Kötülüğün sonu Yokoluştur.
« Son Düzenleme: Mart 30, 2008, 04:12:36 ös Gönderen: Sevil »

Mart 30, 2008, 04:20:36 ös
Yanıtla #4

Sevil sizinle artık hiçbir konuda tartışmadan allaha havale etme kararı aldım

Eyvallah Kardeş; sen kendi işine bak ben kendi işime, bir alıp veremediğimiz yok zaten bunun için de polemiğin gereksiz olduğunu bir kez daha vurguluyorum.

Sana cvp vermeyerek muhatap alınmadığını düşünmeni istemediğimden son bir kez yanıt verme ihtiyacını hissettim. Devamı halinde bana yönelttiğin tüm şeyler tarafımdan yanıtlanmayacaktır. Umarım kendini bu duruma düşürmezsin.

« Son Düzenleme: Mart 30, 2008, 04:28:32 ös Gönderen: Sevil »

Mart 30, 2008, 04:40:38 ös
Yanıtla #5

Şuanda bulunduğumuz Dönemin Gereği Birbirini İmha Etme Programı Otomotikman Yürürlüğe Girdiğinden Olumsuz / Negatif Duyguları Taşıyan İnsanlar için Asıl bu Durum Cehennem Olayını Yaşattığından Bahsı geçen Cehennem Teorisi bunu Kanıtlamaktadır. Yoksa Bütün İnsanlığın Gelinen Son Dönem İtibariyle Dünyamızın Yokoluşu her ne kadar Bilimsel Anlamda birçok Destekleyici Teorilerle de Pekişse de netice itibariyle büyük bir Değişimin Yaşandığı ve bunun Yokolmaktan öteye daha çok Dünyamızın bir tür Evrensel Değişim Geçirdiği'nin Düşünülmesi İstenilmektedir.

Şunu açık ve doğru bir şekilde ifade edebilirim ki; Tanrı'yla Doğru Paralelde İlerleyen İnsan Kardeşlerimizin bu tür Cehennem Olayından Muaf Tutulduğu ancak Kötü Niyetli İnsanların ise tamamen bir Çöküşsel ve bunun sonucunda bir Yokoluş Yaşam Aşamasına Gelindiğini ki bunu Ruhani Bunalımların artması sebebiyle de gözler önünde olunduğunun bir göstergesidir.

Kanıtım ve İspatım Dünyamızın İlerleyiş Safhasıyla Birlikte Geçirmiş Olduğu Evrensel Değişimle Paralel olarak  İnsansal Yaşamların Önümüzdeki Süreçte bu şekilde seyredeceğini öngörmektir.

Sevgi ve Saygılarımla, 
« Son Düzenleme: Mart 30, 2008, 04:42:57 ös Gönderen: Sevil »

Mart 30, 2008, 04:56:31 ös
Yanıtla #6

Bakınız, Dünyamız birçok Evrelerden geçmiştir / geçirilmiştir. Bununla birlikte İnsanlarda hep bir Değişim Gözlenmiştir. Hep İyiye, Doğruya ve Güzele Doğru Yönelen İnsanlığın Akışı Mutlulukla sonlandırılacaktır. İnsanlığın Gelişimi birçok Safhada gerçekleştirilmiş ve Günümüze dek sürüklenebilmiştir.

İnsanoğlunun Kendi Kaderine Teslim Olma Anı itibariyle yaptıklarından / yapacaklarından tamamen kendisinin Sorumlu olduğu ve tutulduğu bir Uyanış Çağı Döneminde bulunduğumuz itibariyle aynı zamanda da Negatif Duygu Yüklü İnsanların da Kadesel Yaşamları Gereği Kendi Sonunu Kendilerinin Hazırladığı da Bilinen bir Gerçektir.

Devreye Alınan Sistamatik Tablo bunu yansıtacaktır.

İnsanlığın Gelişimi ve >İlerlermesi Önünde bütün Engellerin tamamen kalktığı bir durumda olmakla birlikte Her Olumsuzluğun da otomotik olarak etkisizleştirileceği bir Sürece gelinmiştir.

Anlaşılmak istenen kısa ve özetle şudur ki; Şimdiye dek İnsanoğlunun birtakım olumsuz duygularından vazgeçirilmesi adına yapılan bütün çalışmaların sona erdirildiği bundan böyle ise herkesin Düşünce Bazında beslediği duygular dikkate alınarak anında gereken işlem yapılacak ve yukarda da bahsedildiği gibi Kendi Kaderine Teslim Edilecektir.

Not: Şimdilik Bu Kadar. Devamı İlerleyen Günlerde Gelcektir.

Okunması tamamen Sizin Yararınızadır. Çünkü Nasihat Verme Olayı tamamen sonbulmuştur. İşlem otomotikman devreye girecektir. Yargısız, Sualsiz, Sorgusuz.

Kısacası Beklenilen Uzun Sabrın Sonu Gelmiştir. Kişinin Kendi Kaderiyle Yüzleşme Anı  <=  Yaptıklarının Karşılığını Varolma ve Yokolma olarak Göreceği / Gösterileceği Andır.

Yazı Dizinim Devam Edecek!......

« Son Düzenleme: Mart 30, 2008, 04:58:35 ös Gönderen: Sevil »

Mart 30, 2008, 11:19:01 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sevgi'nin hatta Koşulsuz Sevgi'nin yer aldığı Evrenimizde Cehennem Olayının olması mümkün bile değildir.

Sevgili Sevil;

Cehennemin evrenimizde olmadığına bende katılıyorum. Hatta bunu inancıma uygun bir biçimde size ispatlayabilirim.
Ahkaf Suresi, 20.Ayette der ki; "İnkar edenler ateşe sunulacakları gün, (onlara şöyle denir:) "Siz dünya hayatınızda bütün güzellikleriniz ve zevklerinizi tüketip-yok ettiniz, onlarla yaşayıp-zevk sürdünüz. İşte yeryüzünde haksız yere büyüklenmeniz (istikbarınız) ve fasıklıkta bulunmanızdan dolayı, bugün alçaltıcı bir azab ile cezalandırılacaksınız."
Yani cehennem ölüm sonrasındaki yaşamımızda (cezamız varsa) karşımıza çıkacak bir yer.

Affınıza sığınarak küçücükte bir düzeltme yapmak istiyorum. Cehennem bir olay değil; Yaratıcı'nın yeryüzünün dışındaki yarattığı bir ceza alanıdır.

« Son Düzenleme: Mart 30, 2008, 11:25:48 ös Gönderen: arteizm »

Mart 31, 2008, 01:45:09 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sevgili kardeşim,

Cehennem yok diyorsun sanırım, eğer yanlış anladıysam lütfen sözlerimi düzelt. Bu durumda cennet kavramınıda yok saymamız gerekmez mi? Bu da sonuç olarak, ölüm sonrası bir yaşamın var olacağı gerçeğini tümden ortadan kaldırmaz mı?

Mart 31, 2008, 08:35:03 öö
Yanıtla #9

Sevgili Sevil;

Cehennemin evrenimizde olmadığına bende katılıyorum. Hatta bunu inancıma uygun bir biçimde size ispatlayabilirim.

Aynı Fikirde Olduğumuza Sevindim Sevgili Arteizm; Paylaşımda bulunduğunuz için öncelikle çok Teşekkür Ediyorum.

Ahkaf Suresi, 20.Ayette der ki; "İnkar edenler ateşe sunulacakları gün, (onlara şöyle denir:) "Siz dünya hayatınızda bütün güzellikleriniz ve zevklerinizi tüketip-yok ettiniz, onlarla yaşayıp-zevk sürdünüz. İşte yeryüzünde haksız yere büyüklenmeniz (istikbarınız) ve fasıklıkta bulunmanızdan dolayı, bugün alçaltıcı bir azab ile cezalandırılacaksınız."
Yani cehennem ölüm sonrasındaki yaşamımızda (cezamız varsa) karşımıza çıkacak bir yer.

Hangi Ayet olursa olsun farketmez. Kutsal Kitaplarda yeralan bütün Bilgileri gözönünde bulundurmak zorundayız. Din Farkı Gözetmeksizin (!)

Mutlak Surette her iyi bir şeyin bir bedeli olmak zorunda öyle değil mi? Nasıl ki Yeryüzünü Cehenneme çevirmek elimizdeyse Sevgili Arteizm; aynı şekilde Cennete de çevirebiliriz. Bunun nasıl yapılacağı hususunda ilerleyen zamanki süreçte tarafımdan Bilgi verilecektir ancak şimdilik Konumuz Cehennem olduğundan bunu ayrıntıya kavuşturmak adına açık bir şekilde anlaşılır kılınması gerektiğine inanıyorum. Bu Konuda diğer Arkadaşlarımın kendine özgü fikir ve görüşleri varsa paylaşım kurmak adına beyan etmeleri beni onurlandıracaktır. En azından her Görüşü Değerlendirme gerekliliğini ön planda tuttuğumdan bu çalışmamı geniş kapsamda ele almak benim açımdan daha da sevindiricidir.

Ayrıca Her İnsan yaptığının karşılığını olumlu ve olumsuz olarak mutlak surette er ya da geç görecektir. Doğanın Kanunu budur.

Cehennemden Kastım ister bu Dünyada olsun ister başka bir Evrende sonuçta başlangıçtan beri ifade edilen ve yanlış anlaşılmalara yol açan büyük bir düğümü İzninizle çözmek istiyorum.

Affınıza sığınarak küçücükte bir düzeltme yapmak istiyorum. Cehennem bir olay değil; Yaratıcı'nın yeryüzünün dışındaki yarattığı bir ceza alanıdır.

Estağfurullah Sevgili Arteizm; tabiki eksikliklerimi, yanlışlıklarımı düzelterek beni daha çok onurlandıracağınızı buradan bir kez daha belirtiyorum. Önemli olan yazılarımda benim dikkatimden bir şekilde kaçmış ve bunu yazarken de yaptığım hataları bilip öğrenmek ya da bilmediğim hususlarda aydınlatılmam benim açımdan çok sevindirici bir olaydır ve bunun için de Size Özel Olarak Teşekkürlerimi Sunmak İstiyorum.

Saygılar.