Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Religulous  (Okunma sayısı 4182 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 28, 2009, 09:35:08 ös

Religilious adli belgeseli(?) seyreden var mi aramizda?
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2009, 05:05:53 ös Gönderen: MASON »
Spes mea in Deo est

Ağustos 30, 2009, 01:55:11 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Bay Lux_e_Tenebris,

Verdiğiniz belgesel isminde bir hata olabilir mi? Meraklandım aradım bulamadım. Eğer belgeselle ilgili bir detay linki ya da ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim.
Eğer Religulous ise ben izlemiştim

Sizi, uzun zamandır forumda göremedim, ümit ediyorum ki kısa zamanda sizi tekrar görebiliriz.

saygı ve sevgilerimle
« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2009, 02:10:05 öö Gönderen: M.Akyol »

Ağustos 30, 2009, 06:54:49 ös
Yanıtla #2

Bay Lux_e_Tenebris,

Sizi, uzun zamandır forumda göremedim, ümit ediyorum ki kısa zamanda sizi tekrar görebiliriz.

Ben de bunu demek istemiştim ama sanırım ifade yanlışı içersine aniden girdiğimden '' dilin kemiği yoktur '' misali büyük bir hataya düştüm.

Neyse benim de eğer o belgeselse ben de seyrettim:) ama uzun zaman önceydi şimdi bana nerde olduğunu falan sormaya kalkarsanız ya da içeriği hakkında ben karıştırmış olabilirim bu yüzden de yanlış bilgi vermek istemem.

Ama seyretmiş olsam da aklıma niye (?) sorusu gelmedi değil. Merak ettim acaba Sayın Lux_e_Tenebris'in açıklayacağı önemli şeyler mi var?

« Son Düzenleme: Ağustos 30, 2009, 06:57:21 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 31, 2009, 05:03:06 ös
Yanıtla #3

Bay Lux_e_Tenebris,

Verdiðiniz belgesel isminde bir hata olabilir mi? Meraklandým aradým bulamadým. Eðer belgeselle ilgili bir detay linki ya da ayrýntýlý bilgi verirseniz sevinirim.
Eðer Religulous ise ben izlemiþtim

Sizi, uzun zamandýr forumda göremedim, ümit ediyorum ki kýsa zamanda sizi tekrar görebiliriz.

saygý ve sevgilerimle
Dogru soyluyorsunuz, baslikta hata yapmisim. Forum yoneticileri degistirebilirlerse memnun olurum.

Ben de buralari ozledim, en yakin zamanda ve firsat buldukca araniza donmeye calisacagim.
Spes mea in Deo est

Ağustos 31, 2009, 05:06:14 ös
Yanıtla #4

Bay Lux_e_Tenebris,

Sizi, uzun zamandýr forumda göremedim, ümit ediyorum ki kýsa zamanda sizi tekrar görebiliriz.

Ben de bunu demek istemiþtim ama sanýrým ifade yanlýþý içersine aniden girdiðimden '' dilin kemiði yoktur '' misali büyük bir hataya düþtüm.

Neyse benim de eðer o belgeselse ben de seyrettim:) ama uzun zaman önceydi þimdi bana nerde olduðunu falan sormaya kalkarsanýz ya da içeriði hakkýnda ben karýþtýrmýþ olabilirim bu yüzden de yanlýþ bilgi vermek istemem.

Ama seyretmiþ olsam da aklýma niye (?) sorusu gelmedi deðil. Merak ettim acaba Sayýn Lux_e_Tenebris'in açýklayacaðý önemli þeyler mi var?

Sn. Isabell,

Inanin oyle ulvi aciklamalar veya yorumlar icin acmadim basligi. Ben daha izlemedim ve izlemeyi dusunuyordum. Izlemeden once yorumlarina deger verdigim insanlarin bulundugu yere ugrayip bu kisilerin yorumlarini almak istedim.

Dilin kemigi konusunu anlayamadim :)
Spes mea in Deo est

Ağustos 31, 2009, 05:42:22 ös
Yanıtla #5

Sn. Isabell,

Inanin oyle ulvi aciklamalar veya yorumlar icin acmadim basligi. Ben daha izlemedim ve izlemeyi dusunuyordum. Izlemeden once yorumlarina deger verdigim insanlarin bulundugu yere ugrayip bu kisilerin yorumlarini almak istedim.

Anlıyorum.

Öncelikle şöyle bir açıklama yapmak isterim. Zaman zaman bazı durumlarda yapılan en ufak hatada ciddiyetsizlik su yüzüne çıkmaktadır. Yapmış olduğum ciddiyetsizliğin ve seviyesizliğin farkına vardığım için Sizin bir Mason olduğunuzu bir an unutmuş ve kırk yıllık arkadaşımmış gibi bir mesaj kullandım. Bunun için gerçekten üzgünüm. Birincisi gayem, asla kişiselliğinizle dalga geçmek değil, ikincisi ise aynı seviyede bulunmadığımız için Sizinle bu şekilde kullanmam yanlış olduğundan  Saygıdeğer Mason, haklı ve yerinde hareket ederek gayet olgun bir davranışla gerekeni yaparak yapmış olduğu uyarıyı dikkate aldığım ve bundan böyle nasıl davranmam gerektiği hususunda biraz olsun yardımcı olmuştur. Kendilerine tekraren Teşekkürlerimi Sunuyorum.

Saygılarımla,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 31, 2009, 07:49:53 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sebat günü için, bir enstitünün yapmış olduğu teknolojik aletlerine çok gülmüştüm
Amsterdam'da ki, cami imamının konuşma esnasında telefonun çalmasına ve çalan müziğin de yanlış hatırlamıyorsam bir rock grubunun şarkısı olmasına çok gülmüştüm.(Aslında gayet normal de birden çalınca çok komik gelmişti.)

Belgesel için bir arkadaşım çok komik demişti ama, açıkcası ben çokta beğenmemiştim. Ne ciddiye alınacak bir belgesel ne de çok gülünecek bir belgesel.

Reyting uğruna ve insanların gülmesi amacıyla, Habertürk Tv'nin Teke Tek programına cüppeli Ahmet Hoca'nın çıkarılması ve iki program yapılmasına Cem Yılmaz çok güzel sözler söylemişti;

"Ahmet Hoca’ya gülmedim, ben öyle şeylere gülmüyorum. Çünkü onları komik göstermek iyi bir fikir değil. Bana göre bu komik değil, acıklı. Onunla kıyaslanmaktan da tabi ki rahatsız oldum. Komedyenlerle kıyaslanmaktan daha yeni kurtulmuştum bir de Ahmet Hoca mı çıktı şimdi. Ben öyle karakterle anılmaktan hoşlanmıyorum. Bu haberin de o şekilde yapılmasından rahatsız oldum. Bu konu benim ilgi alanıma girmiyor. Geçenlerde entarili fotoğrafım çıktı, tarikat filan yazıldı. Bir de üstüne bu... Bunlarla meşgul olmak istemiyorum. Şu sıralar bir film işiyle uğraşıyorum. Kapalı bir hayatım var...”

Aynı şekilde Larry Charles'ın sadece dinlerin, özellikle belli kesimleriyle konuşması ve bunları komedi haline dönüştürmesi ve bu belli kesimlerin üzerine yorum yapması gerçekten kendisinin ne denli objektif olduğunu(objektif olmadığını), kendini tatmin etme duygusuna erişmek için bu belgesi hazırladığını gösterir.

İzlemek isteyenler için;

Eylül 01, 2009, 05:12:19 ös
Yanıtla #7

Sn. Isabell,

Anlıyorum.

Öncelikle şöyle bir açıklama yapmak isterim. Zaman zaman bazı durumlarda yapılan en ufak hatada ciddiyetsizlik su yüzüne çıkmaktadır. Yapmış olduğum ciddiyetsizliğin ve seviyesizliğin farkına vardığım için Sizin bir Mason olduğunuzu bir an unutmuş ve kırk yıllık arkadaşımmış gibi bir mesaj kullandım. Bunun için gerçekten üzgünüm. Birincisi gayem, asla kişiselliğinizle dalga geçmek değil, ikincisi ise aynı seviyede bulunmadığımız için Sizinle bu şekilde kullanmam yanlış olduğundan  Saygıdeğer Mason, haklı ve yerinde hareket ederek gayet olgun bir davranışla gerekeni yaparak yapmış olduğu uyarıyı dikkate aldığım ve bundan böyle nasıl davranmam gerektiği hususunda biraz olsun yardımcı olmuştur. Kendilerine tekraren Teşekkürlerimi Sunuyorum.

Saygılarımla,
Sanirim diger basliktan bahsediyorsunuz, anlasilmistir.
Aciklama icin tesekkurler
Spes mea in Deo est

Eylül 01, 2009, 05:14:20 ös
Yanıtla #8

Sebat günü için, bir enstitünün yapmýþ olduðu teknolojik aletlerine çok gülmüþtüm
Amsterdam'da ki, cami imamýnýn konuþma esnasýnda telefonun çalmasýna ve çalan müziðin de yanlýþ hatýrlamýyorsam bir rock grubunun þarkýsý olmasýna çok gülmüþtüm.(Aslýnda gayet normal de birden çalýnca çok komik gelmiþti.)

Belgesel için bir arkadaþým çok komik demiþti ama, açýkcasý ben çokta beðenmemiþtim. Ne ciddiye alýnacak bir belgesel ne de çok gülünecek bir belgesel.

Reyting uðruna ve insanlarýn gülmesi amacýyla, Habertürk Tv'nin Teke Tek programýna cüppeli Ahmet Hoca'nýn çýkarýlmasý ve iki program yapýlmasýna Cem Yýlmaz çok güzel sözler söylemiþti;

"Ahmet Hoca’ya gülmedim, ben öyle þeylere gülmüyorum. Çünkü onlarý komik göstermek iyi bir fikir deðil. Bana göre bu komik deðil, acýklý. Onunla kýyaslanmaktan da tabi ki rahatsýz oldum. Komedyenlerle kýyaslanmaktan daha yeni kurtulmuþtum bir de Ahmet Hoca mý çýktý þimdi. Ben öyle karakterle anýlmaktan hoþlanmýyorum. Bu haberin de o þekilde yapýlmasýndan rahatsýz oldum. Bu konu benim ilgi alanýma girmiyor. Geçenlerde entarili fotoðrafým çýktý, tarikat filan yazýldý. Bir de üstüne bu... Bunlarla meþgul olmak istemiyorum. Þu sýralar bir film iþiyle uðraþýyorum. Kapalý bir hayatým var...”

Ayný þekilde Larry Charles'ýn sadece dinlerin, özellikle belli kesimleriyle konuþmasý ve bunlarý komedi haline dönüþtürmesi ve bu belli kesimlerin üzerine yorum yapmasý gerçekten kendisinin ne denli objektif olduðunu(objektif olmadýðýný), kendini tatmin etme duygusuna eriþmek için bu belgesi hazýrladýðýný gösterir.

Ýzlemek isteyenler için;
http://video.google.com/videoplay?docid=-3791007322683758535&ei=9f6bSr2kAZPQ-AaTirWVDg&q=religulous

Yorumlar icin de link icin de cok tesekkurler. Vaktim olunca izleyecegim.
Spes mea in Deo est