Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlukta Ödenti Ne Kadar?  (Okunma sayısı 40567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 18, 2011, 11:10:32 ös
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hiram? ki o daha eski..

Bence konuya girmeden once biraz bilgi sahibi olsan daha iyi olurdu. Genellikle izledigim bir ilke vardir. Sanada tavsiye ederim.
Oku, Dinle, Dusun, Konus.
Eger bu sira sasarsa insanlar seninle alay eder.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 28, 2011, 11:47:12 ös
Yanıtla #31
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Pagan,
Forumda bulunan sayın masonların ve sayın ADAM'ın sabırlı cevaplarına rağmen,parası olan mason olur önermenizi sürdürmeye devam etmişsiniz eğer forumu yeterince incelerseniz paranın masonluktaki en önemsiz yükümlülük oldıuğunu ve onun da loca işlerinin hayat bulmaya devam etmesi için alınmak ZORUNDA olduğunu anlarsınız.
Biz hariciler,masonlukla ilgili para.pul,ritler arası ödenti gibi maddi konuları bırakıp kalbimizde mason olabilmiş miyiz ?veya olabilecek miyiz? ve hatta kalbimizde mason olmak nedir? konularına yoğunlaşmalıyız.Masonluk hepimizin bu kütüphane niteliğindeki forumdan anladığı üzere,maddiyatı ve onlara göre harici dünyayı bir yana koyup kaybolanı arayan,ezoterik ve bir bakıma ahlâk okuludur.Biz de maddiyatla değil kendimizi nasıl hazırlayabileceğimizle ilgilensek kanımca daha doğru olur.
Yaptığım açıklamalarda bir hata varsa forumdaki dostlarımız lütfen düzeltsinler.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Mart 28, 2011, 11:52:11 ös Gönderen: erim »
Memento Mori

Mart 29, 2011, 02:25:01 öö
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn. pagan,
öncelikle para dediğiniz ne kadar para, zengin dediğiniz nekadar zengin?
50 milyar doları olan herkese ben (ahlaki) her kapının açılması kadar doğal bişey göremiyorum.. çünkü tam olarak bilmesemde bir elin parmağını geçmiyecek kadar olan bu insanlar geriye kalan 6 milyar.. insandan çok daha öndedirler..
masonlarında çalıştıkları alanda hayattaki diğer tüm insanlardan daha önde olan insanlardan oluşması kadar doğal birşey yoktur..
bu kişiler müzisyen, ressam, oyuncu, siyasetçi, filozof, din adamı, asker ve ya tüccar olması birşeyi değiştirmez.. yeterki varoldukları alanda öncü olsunlar.. 
zengin dediğinizin en azından nekadar zengin olduğunu söyleyin çünkü sizin tarif ettiğiniz lüks semtte oturanların servetleri kadar servete sahip binlerce insan bulabilirim.. ancak yüksek ihtimalle %99 mason olabilicek nitelikte değillerdir.. çünkü dediğim gibi onlar hayatta diğer insanların çok önünde değillerdir.. sahip oldukları sadece biraz daha kaliteli yaşam standartıdır.. esas olarak hiç bir zenginlikleri yoktur..
aynı paraları azmeden çalışan herhangi biri kazanabilir.. ancak mason olabilmek için bence gerekn koşul bu parayı kazanmak değil kazandığınız paranın herhangi birinden sizi daha çok önde bulundurabilicek şeyin ne olduğudur.. kazanma şekliniz.. harcama şekliniz..yaşam şekliniz vs..

siz bence düz ve türk mantığı.. zengin olan kötüdür. fakir olan mazlumdur iyidir düşüncesiyle hareket ediyorsunuz.
cem yılmazın dediği gibi. fakir, ezik, eğlenmeyen, yaşam standartı düşük olan sanatçıyı direk bu çok iyi sanatçı adam bak parayla işi olmamış sanat için yaşamış mantığıyla görüyorsunuz...

umarım çoğu insandan farklı olarak sizde bir fark yaratıp forumda çok görmediğimiz.. algılarınızı biraz daha açıp size söylenenleri değerlendirip fikir değişikliği değil, genişliğine kavuşur ve geri değil, bence ileri bir adım atmış olursunuz..

saygılarımla..
deus meum que jus

Mart 29, 2011, 03:52:10 öö
Yanıtla #33
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın sad,
Bende milyar dolarları olan  insanların geriye kalan 6-7 milyardan daha geride olduğunu düşünüyorum.  Ve en önemlisi, öyle insanlara bütün kapıların da kapatılması gerektiğini düşünüyorum.  Fakir olanında, sadece fakir olduğu için iyi olduğunu düşünmüyorum.
Ayrıca inandığım ve yaşayarak gördüğüm bir gerçek şu ki, çalışarak o paralar kazanılamaz. Öyle azmetmeyle falan olmuyor o işler. Sadece iki tane imzayla milyonlarca dolar kazanan insanlar var, siyasi rantla, silah gücüyle, tekelcilikle, yada başka adi yollarla ancak öyle paralar kazanılabilir.

Kimse beni alınteriyle milyon dolarlar kazandığın ikna edemez. Tabi şöyle istisnalar hariçtir. Mesela showman beyaz gibiler.
Hiç bir şey üretmeden, sadece kapitalist düzenden beslenen kişiler emekçi sayılamaz, alınteri veya azim sayılamaz, onlar sadece şansıyla ve sistemin çarpıklığından faydalanarak kazanırlar.  

Ayrıca pagan adlı kişi siteden 35. sefer kovulmuş biridir ve artık buraya yazamaz.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mart 29, 2011, 04:41:01 öö
Yanıtla #34
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn. prometheus

''' Öyle azmetmeyle falan olmuyor o işler. Sadece iki tane imzayla milyonlarca dolar kazanan insanlar var, siyasi rantla, silah gücüyle, tekelcilikle, yada başka adi yollarla ancak öyle paralar kazanılabilir. ''' demişsiniz ancak ben 50 milyardolar insanların çalışarak o parayı kazandıklarını ve de onların çalışmalarına azimlerine alın terlerine istinaden o kapıları açmadım.. geri kalan 6  7 milyardan farkları illa çalışmak olucak diye birşey yok bu onların daha zeki olduğu, daha fırsatçı olduğu, daha liderlik özellikleri olduğu, daha iyi ağızları laf yaptığı vs. vs... bir şeyi geri kalanlardan daha iyi yaptıkları için saygı duyulabilir.. zaten tam da sizin anladığınız gibi anlaşılmasın diye bu daha iyi ve önde olma örneklerini hayatın diğer alanlarındada verdim (müzisyen, ressam,asker, din adamı vs..) 
ayrıcada showmen beyazın bir alınteri dökmediğini düşünüyorsanız bunu sizinde yapmanızı tavsiye ederim.. bu şunun gibi ben hiç bir partiye oy atmicam benim görüşlerimi yansıtan bir parti yok diyorsanız.. çıkıcaksınız kendi görüşünüzle bi parti açıcaksınız ki bi birey olarak sizinde görüşünüz yer bulabilsin...

sistemin çarpıklığına gelince de .. sistemden şikayetçiyseniz değiştirin! değiştiremiyorsanız.. ozaman sistemde en yukarı çıkmak için çaba gösterin..
kapitalist sistem vahşide olsa.. iki üniversite öğrencisine (facebook) milyondolar kazandırabilicek kadarda nettir.. 
ben eğer sınavlarıma çalşıp başarılı bir öğrenci olup daha sonra aklımla eğer yeni bi ürün düşünüp bi fabrika kurabiliyorsam size birsürü bunun gibi örnek veririm.. zamanında lisede üni. bnm kadar çalışmayan ve doğuştanda biraz şansız olan insanlar ben bir kaç kağıt imzalarken günde 10 saat fabrikada çalışacaklardır...

saygılarımla
deus meum que jus

Mart 29, 2011, 04:44:29 öö
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ayrıcada iki tane imzayla milyonlarca dolar kazanmak....  büyük bi becerii
siyasi rant elde etme... büyük bi beceri(insanları ikna kabiliyeti)
silah gücüyle..... sizede ben bi silah verebilirim isterseniz.. ancak silah tüccarlığı büyük becerii
tekelcilik.... hele ki bugünkü piyasada tekel kalabilmek çok büyük beceri
başka adi yollar... hapisanelerde insanlar dolu.. hiç birinin 2 imzayla milyon dolarla kazandığını ne duydum ne gördüm..

deus meum que jus

Mart 29, 2011, 05:05:08 öö
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın prometheus,
tekrar okudum yazdıklarınız ancak ihtiyacım olduğunda değil ama lütfen şu  ''''Sadece iki tane imzayla milyonlarca dolar kazanan insanlar var, siyasi rantla, silah gücüyle, tekelcilikle, yada başka adi yollarla ancak öyle paralar kazanılabilir''''
sözünüzdeki siyasi rant nasıl elde ediliyo tekel nasıl olunuyo silah gücünü bu adamlar nasıl elde ediyo nedir bu sizin bilidğiniz adi yollar ve en önemlisi 6 milyar bunları göremezken veya görüpte yapamazken bu adamlar nasıl yapıyo söyleyinde... ihtiyacı olanlar iki imza atsın...
ya 6 milyar çok aptal ya da kalanlar bi yönüyle 6 milyardan önde ve üstün o yüzden kapılar açılacak..

oyüzden mason olabilirler... oyüzden iyi oldukları yönde iyi birer emekçi sayılırlar ve yine o yüzden azimleri takdire değerdir..

saygılarımla
deus meum que jus

Mart 29, 2011, 09:29:29 öö
Yanıtla #37
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın sad,
daha önce basına da yansıyan bir olayı size anlatayım. özal döneminde emlak bankası veya halkbank dı sanırım. Mecidiyeköy'de 50 milyar tl değerindeki arazisi yandaş bir firmaya 20 milyara satıldı. Aynı arazi 1 sene sonra yine aynı banka tarafından 80 milyara geri alındı. Buyrun size 2 imza ve kazanılan 60 milyar para. (o dönem için)
Aynı şekilde bundan 5-6 yıl önce bankalar devletten yıllık %17 faizle para çekerken millete %96 lara varan oranlarda faizle kredi dağıttılar. Yine oturduğunuz yerden milyarlar. Devletin kredisiyle yine devlete ait banka, fabrika ve bir sürü şey satın  aldılar.
Daha çok örnek verilebilir.
6 milyar aptal demedim, sadece parasına göre insanları zeki, çalışkan, iyi, bilgili diye nitelendirmiyorum demek istedim.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mart 29, 2011, 11:30:05 öö
Yanıtla #38
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Biliyor musunuz, kimi zaman hayli üzülüyorum.

Bu başlığın konnusu "Masonluktaki ödenti".

Oysa şu son birkaç iletinin konuyla hiçbir bağlantısı yok.

Bu tartışmalar bir başka başlık altında yürütülse nasıl olur acaba?

Masonluktaki ödenti konusunda sorulacak, eklenecek başka ne var?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 29, 2011, 11:24:41 ös
Yanıtla #39
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın prometheus,
sonuç olarak o vurgunları yapanlarda bi şekilde üstün bende bunu demek istiyorum.. yaptıkları evet takdir edilicek birşey değil ahlaki hiç değil ancak, bir konuda kalanlardan üstünler..
syn. adam,
evet haklısınız ancak masonlukta ödenti konusu, sonuçta masonlar insanlar ve ödentide para olduğu için bizde insan ile para ilişkisine biraz daldık..
konuyu biraz genişlettik.. kusura bakmayın..
saygılarımla...
deus meum que jus