Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: para ödeyemiyen üyelikten atılırmı?  (Okunma sayısı 34403 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 01, 2007, 06:37:23 ös
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Alıntı
tabi dışardan bakanlar aaa diyolar kadınlı erkekli gece yarılarına kadar kumar oynuyorlar  gelde anlat işim insanlara içerde neler olduğunu anlatmak değil ki sadece işimi yapmak...
Iyiki Harun Yahya gormemis, walla direk size kedi kesiyolar fala nderdi. hemde ispatlariyla, kurandan alintilarla bunu aciklardi :D
Ama harun yahya gerçektende bu işi biliyor.
olayları öyle güzel birbirine uyduruyorki kimse aksini ıspatlıyamıyor

Nisan 01, 2007, 07:09:15 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Nisan 01, 2007, 08:32:54 ös
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

yalancılığın en üst derecesi diyebiliriz

Mayıs 19, 2007, 09:50:50 ös
Yanıtla #43
  • Ziyaretçi

Bu güne kadar sessiz kaldım forumda kalabilmek adına malum pek muhalefet sesler forumda barındırılmıyor sanırım lakin burada biraz üsturupsuz konuşmalar sezdim sayın Admin bu yazımı lütfen silmeyin eğer burası demokratik bir forumsa(aşağıdaki yazı Adnan Oktar ın sitelerinden alıntı değildir tamamen başka kaynaktan almış bulunmaktayım)

Dr. Ümit Sayın

University Houses, 9-E

Madison, WI 53705

E-posta:****************

Tel: ***************

Fax: ********************

Pek Muhterem Büyük Üstadım,

94 Nolu Dostluk Muh:. Lo:.’sına kayıtlı bir kardeşinizim. Yaklaşık 5 yıldır, Amerika’da Wisconsin Üniversitesi Nöroloji Departmanında bilimsel araştırma yaptığım için, yıllık aidatımı Amerika Birleşik Devletlerinden (ABD) göndererek ödemekteydim. 2000 yılı aidatımı ödemek için Dostluk Muh:. Lo:. ile temas kurmaya çalışırken, 1999 aidatımı ödediğim halde gayr-ı muntazam ilan edildiğimi öğrendim. Bu konuda bana hiç bir haber verilmemiştir, sekreterliğinize yazdığım mektup ise ilişiktedir.

Türkiye, İngiltere, Hollanda ve Amerika’da masonik çalışmalarda bulunmuş  bir kardeşiniz ve akılcık, bilim, laiklik, demokrasi, devrim, sosyalizm ve Atatürkçülük şemsiyeleri altında yıllardır masonik yeminlere bağlı biçimde hizmet vermekteyim. Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasına, son derece zararı dokunan ve kardeşlerimiz hakkında olmadık yalanları yayınlayan Harun Yahya takma ismiyle Masonlar aleyhine kitaplar yazmış komisyona ve Bilim Araştırma Vakfı isimli şeriatçı vakfa karşı mücadele vermekteyim; bu mücadele basına da yansımıştır (bkz. Cumhuriyet Gazetesi, 6 Ocak 2000; sayfa:3; Cumhuriyet Gazetesi, 25 Haziran 1999; diğer basın haberleri için http://www.geocities.com/evrimkurami  web sitesinde basın sayfasına bakabilirsiniz). Dinin karanlığına karşı masonluğun savunulmasında ön saflarda yer aldım ve mücadele verdim (detaylı bilgi için bakınız http://www.geocities.com/evrimkurami). Halen Harun Yahya’ya karşı mücadele eden, basına deklerasyonlar vermiş  bilim adamları grubunun aktif üyesiyim.

İlhan Güngören üstadım kanalıyla size daha önce açıkladığımız Kemalist Türkbirlik Grubu çalışmalarını etkin olarak başlatıyoruz. Bu grup sol ve milli içerikli tüm hareketlerin arka kapılarını kardeş camiamıza açacak ve kitleleri sizlerin akıl ve hikmet dolu yönlendirmelerinize sunacaktır. Bu faaliyetlere Mason kardeşlerimizi ve bağlı organizasyonlarımızı bulaştırmamak, ve bize karşı düşmanlığın gelişmemesi için yöntem geliştirilecek ve kurallar konulacaktır. Durumu size de arz etmek için bu mektubu eski üstadım ve çok değerli dostum İlhan Güngören’e iletiyorum.

Kardeş Sevgilerimle,

Dr. Ümit Sayın
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2007, 09:52:24 ös Gönderen: stonememo »

Mayıs 19, 2007, 10:48:35 ös
Yanıtla #44
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Stonememo,
Unutmamalısınız ki sizin ozgurlugunuz ve hakkınızın bıttıgı yerde baska kısılerın hak ve ozgurluklerı baslar.Bu forum demokratık bır forum degıldır eger oyle olsaydı herkes özel ıletısım odasına gırebılırdı yada her konuda admınlıgını kendısı yapabılırdı.Burada bazı dokumanları Masonık olmasa bıle acıklayamassınız!Ve hıc bır dernek yada uye hakkında yayın yapamazsınız ! Bu yaptıgınızı kınıyorum....Eger bolum benım yetkım dahılınde olsaydı bu mesajı gozumu kırpmadan sılerdım.Fakat bu forumun Harun Yahya mustear ısmını kullanan Adnan Oktar ıle ılgılı yazıları sılme ve duzenleme gıbı bır mezıyetı yoktur.Bu sıte kendısıne gosterılen saygıya, saygıyla yanıt vermiştir,ve verecektir.Burada kurallar cercevesınde Adnan Oktarında yazıları yayınlanmaktadır.Sizi Saygıya Davet Ediyorum.Aksi takdirde uyelikten ihracınız sozkonusu olabılır.
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Mayıs 19, 2007, 11:04:26 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Bn hiç kimse adına açıklama yapmadım  benim forumdan anlayışım karşıklı fikirlerin tartışılma ortamıdır lakin burada tek seslilik hakim iki üç cahil cüheylanın Masonluğa ettiği lafları karışı fikir olarak algılayamassınız burası demokratik bir forum olmayabilir ama burası tek sesli Masonluk propagandası yapan bir forum mu? Bu forumun amacı ne niye sivrelenleri üyelikten atmakla tehdit ediyorsunuz ayrıca La_merica niye ikili oynuyorsunuz ikili oynakmaktan kastımı anladınız bu forumda Masonluk yanlısı gözüken aslında nabza göre şerbet veren adam çok buradaki ortam samimi değil siz beni forumdan atarsanız bu şunu gösterir burada açık açık Masonluk propagandası yapılıyor. (Hoş Türkiye 'de Loca dışında Nette Masonik site açmak da yasaktır.) Ama burası güzel propaganda yaptığı içinmi TTnet buranın yayınalnasmına izin veriyor anlamış değilim neyse görünüşüe bakılırsa Forum maceram kısa sürecek içimnde bir his bu yazıyı gören Bay MASON un beni egale edeceğini söylüyor.
(Ayrıca lütfen seviyeyi korumak adına demeyin burada korunacak seviye yok herkes aynı ieyi konuşup duruyor)
« Son Düzenleme: Mayıs 19, 2007, 11:06:40 ös Gönderen: stonememo »

Mayıs 19, 2007, 11:24:02 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

ben bu foruma daima sayılı oldum lakin forum benim değer verdiğim insanlar hakkında Yalancı gibi ithamlarda bulundu velhasıl kelam bu forumun sahibide bunu güzel olarak niteledi ki o zaman bem saygımı kaybetmeye başlarım ayrıca bu bilgiler bir üyeye ait değil zaten deşifre olmuş bir mektuptur ki burada para verilmesse atılmaz falan gibisinden laflar ediliyor bende bakın dedim zaten deşifre oldu para verilmeyenler atılıyor ayırca diğer fikirlerimin arkasındayım burası tek sesli o Masonluk karışıtı dediklerinizi biliyorum klasik ülkücü nağaraları burada adam gibi bir muhalefet yok Mason karşıtları bile atılma korkusuyla MASON ne derse kafa sallıyorlar tüm yorumlar bu doğrultuda buradan atılınca hayatları duracak sanki lakin şunu da es geçmeyeceğim bu forumda gerçekten kaliteli bir kişi tanıdım bütün cümlelerimi o kişiyi tenzih ederek söylüyorum o kişi kendisini biliyor.

Mayıs 20, 2007, 01:24:36 öö
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Sn. Stonememo değer verdiğiniz insan kim bilmiyorum ama değer verdiğiniz insana sadece buradamı yalancı gibi ithamlarda bulunuluyor ki? Böyle birşey var diyorsanız ben kendi adıma dikkat ederim...

Bu mektup ve diğer şeyler birçok yerde özellikle antimason sitelerde zaten yayınlanıyordu, sanki görmüştüm... Ama nekadar doğrudur yada yanlıştır tartışmalıdır... Bildiğiniz gibi özellikle Türkiye'de antimasonlarda çoğunlukta...

Ben şahsen Mason karşıtıda, yanlısıda değilim sitedeki bilgiler hoşuma gidiyor. ve buradayım. Kendimde birşeyler katmaya çalışıyorum ve bazı sevdiğim arkadaşlarla fikir teatisi yapıyorum. Ama sizin yanlışınız var burada bazı kişiler Sn. Mason ne derse kafa sallamıyorlar. Pek takip etmemişsiniz...

NOT: Benim azda olsa tanıdığım Sn. Mason yahut Sn. SublimePrince dediğiniz gibi sizi veya başka birini tasfiye etmeyecektir. Şuana kadar 1 üye arkadaş tasfiye edildi o da arada provakatifliğe yöneldiği ve Atatürk hakkında iyi ifadelerde bulunmadığı içindi. Bu yüzden bende kendisiyle anlaşamıyordum. Ama kendisi yinede site oylamalarında üstün gelerek siteye geri döndü. ve bende hem siteye farklı bir hava kattığı hemde düzeleceğine inanıp evet gelsin seçeneğini işaretlemiştim. Ayrıca burada Masonluk, Sabetaycılık vs. karşıtı alıntılarda var dikkat etmediniz galiba, sizin alıntınızda bunlardan biri... Tartışılabilir yahut cevap verilir. Provakatifliğe yönelmedikçe kanımca atılmazsınız.

Saygılar...

Mayıs 20, 2007, 04:04:36 öö
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Sayın İttihatçı ilk olarak kısmen de olsa beni anladığınızı varsayıyorum ve anlayışınız için teşekkür ediyorum.

Sanırım benim Anti-mason olduğumu ve değer verdiğim kişininde Adnan OKTAR olduğunu belirtmem abesle iştikal olur. Amma velakin benim derdim Adnan OKTAR ı savunmak değil zaten o ithamlar yaklaşık 1,5 ay önce söylenmiş ve elbette şahsa başka hakaret eden yerlerde var ve tabii ki oralarıda gözümde saygıyı kaybediyor ben orada "burası kendine saygı gösterenlere saygılıdır" lafına ithamda bulunarak değer verdiğim şahsa saygızlık yapıldı dedim umarım anlaşılmıştır. Ben propagandanın, provakasyonun her türlüsünden nefret ederim bu yüzden Adnan Bey in propagandasını yapıyor dedirtmemek için O'nun kaynaklarından almadığımı belirttiğim gibi mektupta da O'na "yalancı" ithamında bulunuluyor. Gelelim sert sözlerime sözlerimin sebebi bu forumda Moderatör olan yani 2. kişi olan şahsın benim karşı fikrimi "kınıyorum" "üyelikten ihracınız söz konusu olabilir" gibi sözlerle karşılamasdır halbuki İttihatçı gibi doğruluğunu tartışmaya açsa olay bu boyuta gelmezdi ki o Moderatör arkadaşa olan sözüm sebebiyle daha derinlemesine inmiyorum kızgınlığımın başka sebebleride var o arkadaşa olan sözüm sebebiyle gizli kalacak.
Forumda karşıt fikirler gözüme çarptı ama hiç birisi sağlıklı değil kişi bir yorumun da Masonluğu yerden yere vuruyor diğer yorumda göklere çıkartıyor istikrarlı bir muhalefet yok.

Konunun amacından sapıp buralar gelmesini istemezdim.

Mayıs 20, 2007, 04:35:59 öö
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Rica ederim. Sizin hatanız bu mektubu aktarıp deşifre olmuş ve antimason bir siteden alınmış demeyişiniz yanlış, la_merica'nın da uyarıları yersiz, tepkileri yanlıştı. Bu yüzden yorumda bulundum... Tabii bu benim kendi fikrim!..

Adnan Oktar olayına pek girmeyeceğim siz değer verirsiniz, ben vermem vs... Kalbinizide kırmak istemem...
Yalnız sizin dediğinize göre burada Adnan Oktar'a yalancılık ithamı yapılmış, eminim sizde biliyorsunuz ki kendisine burada yapılmış bir söylemden daha beterleri ve zehir zemberek açıklamalar birçok sitede bulunmaktadır... Ayrıca burada Adnan Oktar(Harun Yahya) nın yazılarıda yayınlanabiliyor...

Konunun amacından sapıp buralara gelmesini istemezdim demişsiniz bunun için mesela siteyi biraz daha inceleyip, forum üyelerini algılayıp postlarınıza devam edebilirsiniz. Eminim ki buraya ayak uydurursunuz. İlginç olan ise çok önceleri üye olmuşsunuz lakin daha 3 mesajınız var...