Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kare  (Okunma sayısı 3148 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 25, 2007, 01:50:49 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Kare

Bütün kenarları ve açıları (90'ar derece) birbirine eşit olan dörtgendir. Matematiğin en temel geometrik şekilleri arasındadır. Aynı zamanda dikdörtgendir ve eşkenar dörtgendir. Bu iki özel dörtgenin tüm özelliklerini taşır.

1) Dört köşesininde uzunluğu birbirlerine eşitir

2) Karşılıklı kenarları birbirine dogrusaldir

3) Dört açısı da 90 derecedir

4) Dört adet [köşegeni] vardır. Bu köşegenler aynı zamanda açıortaylardır ve uzunlukları birbirlerine eşittir.

5) Köşegenler 90 derecelik açılarla kesişirler.

6) Köşegenlerin kesiştikleri nokta karenin agırlık merkezidir. kare

7) Çevresini bulmak için bir kenar uzunluğu 4 ile çarpılır.

8 ) Alanını bulmak için bir kenar uzunluğunun karesi alınır.

"http://tr.wikipedia.org/wiki/Kare"'dan alındı
« Son Düzenleme: Eylül 15, 2008, 03:24:54 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 15, 2008, 03:17:14 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sayın Mason:
Benim sevdiğim şekillerden biri dörtgen. Çünkü yapı oluşturma da en rahat kullanılabilen şekillerden, insani şekillerden, biri daire, biri üçgen biri dörtgen. Bu üç şekil doğada da örneği bulunan şekillerden, o yüzden insani özellikleri fazla. Fazla ezoterik oldu galiba, bir de şöyle anlatmayı deneyeyim:  Dörtgen normal koşullarda perspektifi alındığında, içine koyulacak her şekli kendi bünyesinde barındırabilirmiş. Örneğin dörtgen içine yerleştirilen ve düzeyli planlara bölünen her şekil birer ölçü elde etmemizi sağlar. Matematikçiler daha iyi anlatabilir sanırım. Yalnız, -sözüm size değil- burada kare ile karıştırılmasın, saygılar.

Eylül 15, 2008, 03:28:34 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Merhabalar;bu konu başlığını okudum yorumuda okudum düşündüm gülümsedim kare hayatımda hiç birşey ifade etmiyor.Burda bir anlatım mı var acaba dedim kendi kendime kare karşıma sınavlarda öss de çıkan bela geometrik şekil zaten geometriyi hiç sevmem.Sn.Mason size yük getirmeyecekse soruyorum belki cevaplarsınız neden kare bize ne anlatır bu kare?
Saygılar..