Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Levitasyon  (Okunma sayısı 9815 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 26, 2007, 06:59:39 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

sn veritas: 
alaaddinin lambasındaki değil merak etmeyin.Kuran -ı kerimin  varolduklarından kesin bir dille söz ettiği cinlerden bahsediyorum. ;D

genel olarak konusursam su bir gerçektir ki ruh olaylarıda cin olaylarıda gerçektir.

ruhlarında cinlerinde aynı insanlarda olduğu gibi allaha inanı inanmayanı farklı dinlerde olanı iyisi kötüsü vardır.
cinler ayrı bir alem olarak insanlardan önce yaratılmıştır. eğer dileyen olursa cinler hakkında ayrı bir araştırmayada yer verebilirim.

mesela daha önce sadece merak uğruna izmirde yaklasık 25 senedir boskalmıs ve baya eski bir rum evi aldık.oturan kiracımız türlü olaylar ifade etti.bu tarz şeylerin varlığına inanırım

anlattığım hoca olayında kendisine bizzat soran abime söyle dedi
"tedaviyi allaha inanan cinler yardımıyla yapıyorum. İnanmayan ve hırs içerisindeki cinler beyfendiye musallat olmuş.kendisini rahatsız etmeklteler.rahatsızlığı bundan ötürü gelmekte""
gerçekten o iyileşen beyfendi hastalığı hakkında şu yorumu yapıyor
""mesela birgün üzerime baktığımda üzerimdeki gömleğin alev aldığını görüyorum.daha sonra kardeşlerim bana dönüp senin kalbini alıp hasta babamıza nakledicez diyerek küfürler yağdırıyorlar"""
yirmi senelik karısının kendisini gece bir kedi yardımıyla boğmaya çalıştığından söz ediyor ve sürekli öldürülmekten söz ediyor

hasta iken bunları yaşadığını ifade ediyor....

Eylül 26, 2007, 07:21:59 ös
Yanıtla #21

Alıntı
mesela daha önce sadece merak uğruna izmirde yaklasık 25 senedir boskalmıs ve baya eski bir rum evi aldık.oturan kiracımız türlü olaylar ifade etti.bu tarz şeylerin varlığına inanırım

Bu tarz olaylar (perili ev v.s) öncelikli olarak aşağıdaki sebepler sonucu ölen kişilerin yaşadıkları mekanlarda oluyor;
-Ani gelişen travma sonucu yaşanan ölümler
-Öldükten sonra tamamalanamamış bir görevin olduğuna ınanılması.
-Bazı durumlarda ölen kişinin çok derin dini inanç sahip olması.

Özellikle İngiltere ruhsal aktivite açısından en çok olayın yaşandığı ülke olarak literatüre girmiştir.Bunun sebebi ülke geçmişinde oldukça fazla vahşet,işkence vs sonucu ölümler yaşanmasıdır.
Omnia mors aequat

Eylül 26, 2007, 07:30:31 ös
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

evet orada bir arbede yaşanmış sanırım savaş sırasında birisi orada intihar etmiş .
karısı aynı evde yaşamaya devam etmiş ve
yıllar sonra  karısını yatakta ölü bir halde bulmuşlar biz evi aldığımızda bayanın öldüğü yatak aynı şekilde duruyordu.
yastığının altındaki incil hala bende
kiracımız sürekli ağlama seslerinin geldiğini geceleri silah seslerinin olduğunu bir  çığlık ve ardından mutfaktan sanki bütün tabaklar kırılırmışcasına sesler geldiğini fakat koşarak gidip baktıklarında hiçbirşey göremediklerini anlattılar.
aslında korkudan öte garip ve  incelenmesi gereken bir konu...

Mart 05, 2008, 10:17:43 öö
Yanıtla #23

Bilim dünyası, havada asılı durabilen insanları inceledi. Gerçek olduğunu gördü ama nasıl olduğunu açıklayamadı.

Bilim dünyası şu sıralar 'levitasyon' ya da havada asılı durabilen insanları inceliyor. Tarih boyunca bu tür olayların yaşandığı biliniyor. Mitolojide uçmak tanrılara özgü bir yetenek sayılıyordu. Ancak çok az sayıda da olsa bazı insanların da uçabildiğinden söz ediliyor. Örneğin Hindu Brahmanlar, Yogiler, Hint fakirler, Saint Hermitler...

Hinduların Sanskrit yazılarında 'havada asılı durmanın yöntemleri' tek tek rehber halinde yer alıyor. Hint tarihi belgeleri, yerden 90 santim yükseklikte havada durabilen ustaların örnekleriyle dolu.

M.Ö 527'de Zen Budizminin kurucusu Bodhidharama'nın Tibet'teki Şaolin Manastırı'nı ziyaret edip, buradaki Budist rahiplere 'levitasyon sanatını' nasıl öğrettiği birçok tarihi belgede yer alıyor. Dahası günümüzde bile Hindistan'da ve Tibet'te 'havada durabilen' insanlar hiç de az değil.

Avrupa'da ise bilinen ilk 'levitasyon ustası' bir rahibe olan Azize Theresa. Onun 'uçuşuyla' ilgili belgeler 1565 yılından kalma ve bu deneyimi 230 kişinin gözleri önünde yaşadığı anlatılıyor.

Ancak asıl önemlisi günümüze 'uçan adam' olarak anılan Amerikalı Chris Angel olayı.

Chris Angel; David Coperfield ya da David Blaine gibi bir sihirbaz değil. Ama uçabiliyor. Ya da havada asılı durabiliyor. Tam bir 'levitasyon' ustası. Bilim adamları onun bu 'uçuşlarını' tekrar tekrar izlediler. "Gerçek mi?" sorusuna "Gerçek" dediler. Buna getirebildikleri açıklama ise beyin enerjisi ile yaratılan bir çeşit yerkeçimsiz ortam sayesinde 'havada asılı durmanın' mümkün olabileceği yönünde... Ancak bu beyinsel enerjinin nasıl oluşturulabildiği sorusu bir cevap bulamadı.

Süper-iletkenlerle yapılan bir deney sonucunda bir insanın bir süper-iletken üzerinde durduğu zaman yerden 5 santim kadar yükselebildiğini gösterdi. Ancak süperiletken kullanmadan 'uçabilen' insanların sırrı hala çözülemedi.

Mermi tren diye bilinen Japonların ve Fransızların süper-hızlı trenleri de "manyetik levitasyon" denilen teknoloji ile saatte 350 km hızı aşabiliyor. Süper-iletkenler sayesinde bu trenler seyir halindeyken raylara deymeden gidiyor. Ancak bu şekilde bu yüksek hızlara ulaşabiliyorlar.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/8361907.asp?top=1

Omnia mors aequat

Mart 05, 2008, 01:28:16 ös
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

Criss Angel'ın kendisi bile bir levitasyon oyununu nasıl yaptığını açıklamışken Hürriyet'in bu haberi bu gazetenin seviyesini bir kez daha gösterdi bana. İnsanları aptal yerine nasıl bu kadar rahat koyabilirler? Criss Angel da D.Copperfield ya da D.Blaine gibi bir ilüzyonist.

Ayrıca bilim nasıl çaresiz kalmış merak ediyorum. Criss Angel'ın o videosu çekilirken yanında bilim adamları mı varmış? Videodaki tüm seyircileri araştırmışlar mı? Ben videoda öyle bir şey göremedim. Yalan yanlış, popülist haberler...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Nisan 16, 2009, 08:57:13 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Yapılabilir yapılamaz tartışması içerisinde olmadan kendi düşüncem; uçma videosu greenbox sistemiyle yapılmış sanırım. Beyin gücüyle cisimlerin hareket ettirilebileceğini düşünüyorum. Lise yıllarımda, Star Wars felsefesine olan beğenime istinaden, cisimlerin beyin gücüyle hareket ettirilmesini ve bu tekniklerin kullanılmasını öğreten bir kitap bulmuş, devam eden süreçte okumuş ve uygulamış bulundum.

Kitabın verdiği bilgilere göre belli bir olgunlaşma süreci vardı. O dönemde bu süreci tamamlayacak kadar ilgili kalamasamda herkeste aynı etkiyi yaratırmı bilmiyorum, belki de benim bakış açımdan olsa gerek, inancıma ve düşünsel erdem düzeyime katkıda bulunan kitaplar arasındadır.

Kitabın adını net olarak hatırlamamakla birlikte, o dönemde ilgili olup okumak isteyen birine vermiştim, ne yazık ki kitap geri dönmedi.

Saygılarımla,