Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HÜDDAM  (Okunma sayısı 10127 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 23, 2014, 03:54:28 ös
  • Aktif Uye

Hüddam, cinleri ve şeytanları kontrol etmeyi amaçlayan bir öğretidir.Günümüzde bu ilimi öğreten resmi bir kurum yoktur.Büyücüler bu ilimi gizli öğrenirler ve çok iyi bilirler. Antik Mısır'a kadar dayanan bir öğretidir. İslam dini geldikten sonra Mısır'da Hüddam, cin çağırma, cinlere tapma gibi tüm eylemler yasaklanır. Dinlerin çoğu Hüddam konusuna değinir. Tüm dinlerin kutsal kitaplarında Süleyman'ın cinleri kontrol ettiği ve emrinde çalıştırdığı yazar.Bu çok tehlikeli bir ilimdir. Cinleri tutsak etme, onlara hükmetme ve istediğini yaptırmayı amaçlar.Cinler büyüler ve tılsımlarla insanların kontrolü altına alınır. İşte Hüddam bu tılsımları ve büyüleri bildirir. Hüddam, İslam inancına göre Müslüman cinleri kontrol altına almayı isteyen bir ilimdir ve günahtır.Yahudilik ve Hristiyanlıkta ise şeytanları kontrol altına almayı isteyen bir öğretidir ve günah değildir. Hristiyan ve Yahudi öğretilerinde insanların Tanrı'dan aldıkları güçle cin ve şeytanları kontrol altına alacağına inanılır.

Pentecostalism öğretisinin ilahi kitabı bu konu ile ilgili şöyle yazar: İnsanlara bakıyorum da hep şeytandan ve şeytani güçlerden korkuyorlar. Çok anlamsız. Onları kontrol edilebilecekken ve onlar sizlere hizmet edebilecekken kim onlardan neden korksun? Süleyman ve onun anahtarı ve geçmişteki sembolizm bunlar hep cinleri kontrol etmek içindi. Peki ya Mısır Piramitlerine ne demeli? Düşünsenize öyle bir zamanda kim bu kadar yüksek ve düzgün ölçülerde piramit yapabilir? Biraz düşünün ve anlayın cinlerin insanlara hizmet edeceğini? Sizi korkutmalarına izin vermeyin, size hizmetçi olmalarına sağlayın. Şişedeki cin masalları gerçektir Dostlarım. Onlar enerjisel olarak bizden düşükler. Onlara göre bizim isteklerimiz emir. Bırakın bizim için bir şeyler yapsınlar. (Heb. 10:35-36 , John 5:4-5) Haydi onları çağırın. Sizin ayağınıza gelsinler. Onların enerjisi insanlardan düşüktür. Onlar kim ki insanları korkuturlar? Onlar sizlerin en iyi arkadaşı olabilirler. Her istediklerinizi koşulsuz yaparlar. Size taparlar. Onları yapacağınız bir ritüel ile çağırın sonra üzerine Latince kelimeler okuduğunuz sihirli çengeli onlara takın. Dostlarım artık onlar sizindir. (Acts 19:11–12, Verses 14–16)

AYRINTILI BİLGİ İÇİN KAYNAKÇA :

http://tr.wikipedia.org/wiki/H%C3%BCddam

Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Aralık 23, 2014, 04:57:50 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hüddam ilmini açıkcası biraz aldatmaca olarak yorumluyorum.

Toplumuzda çoğu zaman cin vakası diye adlandırılan olayların incelendiğinde temelinde çeşitli psikolojik rahatsızlar olduğu kolayca tespit edilmekte.

Cinlerle görüştüğü veya gördüğü insanların yaşadığı toplum, inançları, psikolojik yapısı incelenmesi gerekmektedir.

Türk toplumunda ise genelde akıl ve bilim yolunda ilerlemektense çoğu kişi doğmatik inanaçları nedeniyle cinci hoca , medyum, büyücülerden medet ummaktadırlar.

Bununda nedenini kısaca neye inanırsanız onu yaşarsınız tespitine bağlamak gerekir diye düşünüyorum

saygılarımla
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Aralık 23, 2014, 08:23:05 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Düşünceleriniz elbette ki doğru Sayın Davut fakat unutmamak gerekir ki dünya tarihinde gerçek büyücüler mevcuttur. Özellikle kökenleri tarihöncesine kadar dayanan Şamanları araştırmanızı incelemenizi tavsiye ederim. Bence günümüzde medyum olduğunu iddia eden şaklabanları, gerçek büyücülerle kıyaslamak, büyüye ömrünü adamış insanlara hakaret olabilir.

Saygılar ve Sevgiler

FAY FRIN

Aralık 23, 2014, 08:33:51 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sorunda zaten bu ,

Geçmişte, orada , burada pek çok mistik hikaye mevcuttur.Binlerce kitap yüz binlerce hikaye sayılabilir.

Fakat gerçekte günümüzde ne var ? Hiç bir şey.

Bu tür inançlar sadece , araştırmayan , sorgulamayan, bilimi anlamayan insanlar için .

Aralık 23, 2014, 08:47:04 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Araştırmayan, sorgulamayan, bilimi anlamayan' mı ?

Ben bu şekilde düşünmüyorum. Büyü yapabilmek bir ilimdir bence. Birçok konuda uzman olmayı gerektirir ki Şamanları araştırırsanız dediğim gibi, Şamanlar büyüyle uğraşmakla birlikte çeşitli hastalıklara da şifa sağlayan ilim insanlarıydı.

Din kavramı bilimle çatışır, çünkü dinin kendine göre dogmatik yani kesin olarak kabul edilmiş kuralları kalıpları vardır fakat büyü ile bilim çatışmaz bana göre iç içedir. Zaten yazıda da belirtildiği şekilde Hüddam çok eskilere dayanan bir ilimdir, yani taa Mısır zamanlarına.

Aralık 23, 2014, 08:57:13 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

büyü ;Doğaüstü güçlerden yararlanıldığı ileri sürülerek, böylelikle birtakım sonuçlar elde edebilmek için yapılan bireysel ya da toplu iş ve davranışlardır.

Doğa üstü güçlere inanmak bilimi reddetmek değil midir?

Masonluk, öncelikle akıl verilerine dayanarak ve bilimsel yöntemlerle gerçekleri araştırma yöntemi ve sanatıdır.

Aralık 23, 2014, 09:08:02 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Doğaüstü güçlere inanmak aslında dini reddetmektir.

Evet, sizin de dediğiniz gibi Sayın Davut, Masonluk 'ÖNCELİKLE' akıl verilerine dayanarak hareket eder fakat Kabbala'yı hatırlatmak isterim. Kabbala, ezoterik öğretiler içerir. Ezoterizm, Mistisizm ile ilişkidir. Bunların temelinde 'gizemlere katılım' yatmaktadır.

Aralık 23, 2014, 09:24:17 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Giz ya da gizem, aslında "sır" sözcüğünün karşılığıdır.

Ancak, giz ve gizem sözcükleri, yalnızca düşünü ve felsefe alanlarında kendilerine kullanım bulmuştur; "sır" sözcüğünün nesnel ve somut olarak nitelediği anlamın tümünü kapsamaz.

Giz ya da gİzem, sır olarak nitelenen her şeyi değil, dinsel, kutsal ya da herkesin kavrayamayacağı ölçüde derin anlamlı bir bilginin açıklanmayarak gizli tutuluşunu dile getirir.

Doğa üstü güçlere dini bakış derseniz , Cin suresini okursanız cinlerin ve insanların irtibatının olmadığını engellenmiş olduğunu görürüsünüz.

cin suresi  ayet 8 - (Cinler, dediler ki): "Biz göğe dokunduk, onu kuvvetli bekçiler ve alevlerle dolu bulduk."

cin suresi ayet 9 - "Doğrusu biz göğün bazı mevkilerinde dinlemek için otururduk. Fakat şimdi her kim dinleyecek olursa kendini gözetleyen parlak bir alev buluyor."

Saygılarımla

Aralık 23, 2014, 09:28:49 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Ama bu haksızlık, ben kendi düşüncelerimi yazıyorum, özgün düşüncelerimi. Siz kopyala-yapıştır yapıyorsunuz hem de ÖMBL'nın sözlüğünden ;

http://www.mason-mahfili.org.tr/sozluk/kelime/giz-gizem-sir-muamma.html

Aralık 23, 2014, 09:34:25 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

kaynaklardan faydalanmanın nesi yanlış...

Sizin elbette fikirlerinize düşüncelerinize saygı duyuyorum.

Siz bir düşüncenizi paylaştınız bende karşıt düşüncemi çesitli kaynaklardan faydalanarak savundum.

İnsan beyni neye inanırsa kendini ona uyarlar ,

cinlere inanmayan birini asla cin çarpmaz,

büyüye inanmayan birisine hiç bir büyü etki etmez

yani neye inanırsanız onu yaşarsınız

saygılarımla