Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Domuz Etinin Yenmesi İslam'da Niçin Yasak?  (Okunma sayısı 40904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 10, 2008, 03:02:02 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

o bagirsak sorunu herkeste olmuyor Sn.Sevil. Bunyesi zayiflarda oluyor :D

Haziran 10, 2008, 03:06:04 ös
Yanıtla #11

o bagirsak sorunu herkeste olmuyor Sn.Sevil. Bunyesi zayiflarda oluyor :D

Hmm, anlaşıldı.

Sakın zayıf bünyelerde ortaya çıkan rahatsızlıklar başka şeylerden kaynaklanmasın  :D 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 10, 2008, 03:13:57 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Haziran 10, 2008, 03:47:13 ös
Yanıtla #13

Domuz yemeyiz ama kokoreç e bayılırız, işkembe yeriz, paça yeriz.Yani hayvanın sindirim sisteminden ayağına kadar yeriz. Temiz şartlarda üretilen her gıda yenilebilir.Yani bence neyin yenip neyin yenemeyeceğini 2 şey belirler yenilecek şey in temiz olması yiyecek olanında kafasının içinin temiz olması :)

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Haziran 10, 2008, 03:50:22 ös
Yanıtla #14

Yani bence neyin yenip neyin yenemeyeceğini 2 şey belirler yenilecek şey in temiz olması yiyecek olanında kafasının içinin temiz olması :)

Kesinlikle Sayın Mystic; her zamanki gibi aynı fikirlerde uyuşuyoruz :)  
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 10, 2008, 09:02:01 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Domuz eşi kıskanmayan bir hayvandır.onu yiyen insanlarda kıskançlık duygusu yok olurmuş.Böylece eşini kıskanmaktan  vazgeçiyormuş kişi zamanla.ve zaten yazılmış ayrıca çok pis bir hayvan bunları yiyen kişiler  çeşitli bağırsak hastalıklarına  yakalanıp  sonunda ölebiliyorlar.

Turk erkeklerindeki bu asiri kiskancligi yok etmek icin biraz domuz eti yedirmek lazim o halde :) Baska turlu basedilmez cunku. Turk kadini da kocasini kiskanir ama bizdeki kocanin yaptigi kiskanclik magandasi dillere destanlik hani, gorulmus duyulmus degil baska yerde. Neymis efendim, karisini kuzeninden kiskanmis ta, sokakta beraber gordukleri icin ikisini de kursun yagmuruna tutmus :D :D

« Son Düzenleme: Haziran 10, 2008, 09:05:25 ös Gönderen: Kirlangic »

Haziran 10, 2008, 09:06:17 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Domuz eşi kıskanmayan bir hayvandır.onu yiyen insanlarda kıskançlık duygusu yok olurmuş.Böylece eşini kıskanmaktan  vazgeçiyormuş kişi zamanla.ve zaten yazılmış ayrıca çok pis bir hayvan bunları yiyen kişiler  çeşitli bağırsak hastalıklarına  yakalanıp  sonunda ölebiliyorlar.

Turk erkeklerindeki bu asiri kiskancligi yok etmek icin biraz domuz eti yedirmek lazim o halde :) Baska turlu basedilmez cunku. Turk kadini da kocasini kiskanir ama bizdeki kocanin yaptigi kiskanclik magandasi dillere destanlik hani, gorulmus duyulmus degil baska yerde. Neymis efendim, karisini kuzeninden kiskanmis ta, sokakta beraber gordukleri icin ikisini de kursun yagmuruna tutmus :D :D

:D :D :D  işe yarar diyorsunuz yani :D :D :D

Haziran 11, 2008, 09:20:38 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Domuz pis de tavuk çok mu temiz...Neler yediğini gördüğümden beri tavuk deyince midem bulanıyor...  +  Kertenkeleden evrilmiş bir hayvan..İguana yemekle tavuk yemek arasında bence bir fark yok...

Evet zaten ilginçtir mesela bir yılan eti de balık-tavuk arası bir tada sahip. Timsah etinin de yine tavuğu andırdığını duymuştum. Fakat tavukla iguana arasında muhakkak bir lezzet farkı olacaktır bence, neticede arkeopteriks değil ki yediğimiz...

Domuz etini bir kere Thüringen Bratwurst olarak bir kerede pahalı bir pastırma olarak tattım. Thüringen Bratwurst hoştu ama pastırmasını hiç sevemedim. Her şekilde dana eti tercihimdir.

Bir de domuz eti sadece İslam'da değil Yahudilik dahil pek çok dinde yasak diye biliyorum yanlış mı?
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Haziran 11, 2008, 10:20:39 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

yiyene afiyet olsun,yemeyene sağlık şifa olsun.

din açısından bakarsak: alkolda haram ama biçok insan alkol içiyor ama aynı alkol içen insanlar birçoğu domuz yiyenleri gavur benzetmesi yapıyorlar.He domuz yemişsin he alkol içmişsin.Arada bi fark göremiyorum.

sağlık açısından da alkolda zararlı,domuzda.
şarap yararlı diyenlara şaşarım.
1-kan yapıcı bir çok besin var,
2-kolestrolü düşürücü birçok bitki var.
3-şarap içmek için, içen insanların bahaneleri bunlar.
4-şarabın beyin hücrelerini öldürdüğü bir gerçektir.
5-Kırmızı şarapda Sarafin Cabernet Sauvignon tek geçerim.Çünkü o inanılmaz 2 çeşit üzümden türemiş bir üzümden oluşmaktadır.
Ama özümüzü unutmadan kımızı(mayalanmış kısrak sütü) hala izmirde bulunan kımız çifliğinden sipariş etmemiş olmamla kendimden utanıyorum..Çünkü hem yararlı hem de güzelmiş.
Buyrun izmirde imal edilen kımızın fotosu

« Son Düzenleme: Haziran 12, 2008, 08:58:18 öö Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR »

Haziran 12, 2008, 02:09:17 ös
Yanıtla #19
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Alıntı
Domuz etini bir kere Thüringen Bratwurst olarak bir kerede pahalı bir pastırma olarak tattım. Thüringen Bratwurst hoştu ama pastırmasını hiç sevemedim. Her şekilde dana eti tercihimdir.

zaten bu almanların en güzel yiyeceği Wurst'tur ve yanında bira mutlaka olmalıdır. Bratwurst gerçekten güzel bir tad hele Thüringen'se (şöyle ızgarada misler gibi yanında patates kızartması ) ... ben sauerkraut'u da seviyorum. pek türk damak zevkine uygun olmasa da.