Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tanrı Nedir?  (Okunma sayısı 10463 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 17, 2009, 08:24:36 ös
Yanıtla #10

Benim Görüşüm Tanrı Kişinin Beynidir...Aslında Tek Bir Soru Gibi Görünse de Altında Milyonlarca Soru Taşır

Sorunun geldiği kaynak, aslında sorunun cevabının da kendisidir.

Dikkat ettiyseniz sorunuzun en güzel cevabını Sayın Ceycet vermiş:) Bu arada benim kişisel fikrimce de tespit ettiklerimden bir tanesini izninizle size de aktarayım; her sorunun içersinde bir soru ve bu soruları cevapladıkça cevapların içersinde dahi sorular alıp başını gider valla ipin ucunu sakın elinizden kaçırmayın dicem :D çünkü bir kaçarsa geri tutamazsınız. Aman bir de dikkatli olun.. benden size bi tavsiye.. gerçi ister alırsınız ister almazsınız o sizin bileceğiniz bi iştir de.. gene de bazan sölemeden geçemiyorum.. her halukarda insanın başından geçtiği için nerede dikkatli olunması gerektiğini birçok deneyim ve tecrübeden sonra öğrenebildiği için sizin de bu yolda en azından baştan hata yapmamanız için kendi deneyimlerimden birini de size sunuyorum :) umarım ne anlattıklarımdan az çok anlayabiliyorsunuzdur.. nesse ipin ucunu kaçırmadan yumağı yavaş yavaş sarmanız gerekmektedir. Aksi halde yumak, yumak olmaktan çıkar bu sefer de düğüm olur gelgelelim oluşan bu karmaşalık içersinde insanın içinden çıkamaz bir hal almasıyla karşılaşılabilinir ve bu karışıklığa sebebiyet vermemek içinse sölediğim gibi yavaş yavaş ve temkinli olarak soru sormanızdır. Ayrıca soru sorarken de beyninize sormayı da lütfen ihmal etmeyin çünkü malum sorularınızın cevabı asıl beyninizdedir ;)

Saygılar,
« Son Düzenleme: Ekim 17, 2009, 08:31:36 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 17, 2009, 09:37:16 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Bende Onu anlatmaya Çalışıyorum Olay tamamen Beyindir...

Ekim 17, 2009, 09:46:50 ös
Yanıtla #12

Bende Onu anlatmaya Çalışıyorum Olay tamamen Beyindir...

:) Evet, beyindir. Ama nasıl kullanırsan o şekilde faaliyete geçer. Öncelikle beynini nasıl kullanman gerektiğine karar vermelisin. Düşünce gücünle birçok aşama yaptıktan sonra beynini tıpkı bir jenaratör gibi kullanma yetisine de sahip olabilirsin. Şuanda en önemli şey, düşünce gücüdür. Öncelikle bunu hangi yönde kullanmayı seçip, o doğrultuda ilerleyebilirsin. Sorular, bunun en temel taşıdır. Unutma düşünce gücümüz bizi bulunduğumuz boyutun dışına çeken en önemli vibrasyonlardır, diyebilirim sanırım..
« Son Düzenleme: Ekim 17, 2009, 09:49:20 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 17, 2009, 10:11:05 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

İşte Onu Yapmak İçin Kurulan Bir Tarikat Var Scyhentology Tarikatı Beyni Kullanmayı Öğretiyorlar

Ekim 17, 2009, 10:11:31 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Tanrı nedir insanın bitmek tükenmek bilmeyen çabasıdır bulmak için uğraştığı yoludur
onumu arıyorsunuz o zaman şuralara bakın

allah bir dağdır
allah bir kardır
allah bir yağmurdur
allah bir ağaçtır
allah bir topraktır
allah bir akarsudur
allah bir denizdir
allah bir okyanustur
allah bir nefestir sana en yakın olan

aslında baktığın her yerde onu görebileceğin herşeydir.Allahın en sevdiği kuldur onu soran onu arayan onu merak eden yukarıda saydıklarımı sorgulayan.Ancak aradığında bulabileceğin varlığını hissedebileceğin bir şeydir.Kainat boyuda her kavim ne tesadüfki hep bu soruyu sorup hep aramıştır.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 17, 2009, 10:18:29 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Olay Bu İşte Seni Yönlendiren Tanrıdır,Her Yerde Seni İzleyen Tanrıdır Beyin Bu Kavramların Hepsini Kapsıyor Aslında Tamamen Sonsuzlukdur Sonsuzlukda Başlangıçdır...

Ekim 17, 2009, 10:25:17 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

heryerde seni izleyen tanrı repliği zeitgeiste başlangıçta kullanılan tanrı inancını tiye alan bir replikti.Doğrusu adam bayağı bir anlattı orada karikatürize bile etti aklıncada hafiften tiye bile aldı sayılır.Herkes ANLADIĞI KADAR VARDIR OLAYIN İÇİNDE NE DİYEYİM
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 17, 2009, 10:31:36 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Zeitgeist'de tanrıyı tiye alıyorsa ve sadece bir belgesele bu kadar insan inanıyorsan o zaman artık tanrıya olan inanç azalıp insana olan inanç artmıştır,eğer anlatılırsa herkez herşeyi anlıyabilir önemli olan anladığı kadar olayın içinde olanların anladığı kadarını başkalarıyla paylaşması

Ekim 18, 2009, 05:05:41 öö
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

İşte Onu Yapmak İçin Kurulan Bir Tarikat Var Scyhentology Tarikatı Beyni Kullanmayı Öğretiyorlar

Biliyorum o tarikatı Tom Cruise filan gibi bazı hollywood starlarıda uye

Ekim 18, 2009, 09:22:48 öö
Yanıtla #19
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

İlginç bir soru ile açılan bir başlık...

"Tanrı nedir?" diye sorulunca ben karşılığında şunu sormak istiyorum: «Tanrı bir nesne midir ki, böyle bir soru soruyorsunuz?»

Öte yandan bu soruyu "Tanrı kimdir?" diye sorarsanız, birtakım gizemci öğretileri bir an için göz ardı ederek bu kez «Tanrı bir kişi midir ki, böyle bir soru soruyorsunuz?» diye sormam gerekir.

Kimileri Tanrı'nın niteliklerini sıralıyor... Hatta kimileri "Tanrı'nın 99 niteliği vardır." diyor ve birtakim insan niteliklerini yakıştırıyor Tanrı'ya...  Onlara da şunu sormak isterim: «Siz bunları nereden biliyorsunuz?» Hatta şunu da eklemek isterim: «Demek ki sizin tanrınızın nitelikleri bunlar. ..Hepsi bu kadar mı? Tanrı dediğiniz gibi birtakım insan nitelikleriyle mi donanmış?  Gerçi paganların biraz ilerisine geçmişsiniz ama beni sağışlayın, hâlâ  çok küçük, çok basit bir tanrı edinmişsiniz kendinize. Henüz Tanrı'yı anlayamamışsınız ya da Tanrı anlayışınız ne yazık ki bu kadarcıkta kalmış.»

O zaman siz de bana diyeceksiniz ki, «Madem anlayamadık, o zaman sen anlat bize Tanrı'yı.»

Haddime mi düşmüş! Bilseydim, anlatabilseydim Tanrı olurdum.

Sevgiler.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.