Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlluminati !!!  (Okunma sayısı 110106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 17, 2009, 10:13:33 ös
Yanıtla #100
  • Ziyaretçi

Olabilir Zaten Büyük Bir Zulümden Kurtulmak İçin  Yer Altına İndiler

Ekim 17, 2009, 10:19:36 ös
Yanıtla #101
  • Seyirci
  • Uzman Uye

İllüminati insanoğlunun en sıradışı gizlerinden biridir eğer sn.novanın baktığı gibi ise durum mesela nova yı tenzih ederek söylüyorum halt etmişler satan fikrini ne bu topluma nede en ilkel toplumlara kolay kolay yedirilecek bir halt değil.Dinin şifresini çözdüğünü iddia eden bilimadamlarına sadece tek bir söz denir geri zekalı.Bu işle en derin iştigal eden toplum yahudilerdir çözse çözse onlar çözer onlar bile bu yolu izlemiyorlar.Bir çok bilim adamı önce atesit sonra deist oluyor sonra birgün bakıyorsun evet tanrı var deyip ortaya dökülüyorlar.İnsanlar dinin şifresin falan çözemez çünkü yok olmayan şeyde çözülmez allahın şifresin çözdüm dese belki daha itibar görürdü.Bu tip fikirler sadece tek bir işe yarar insan hayatında boşlukta kalan insanın sarılacağı iplerden biri olur oda zaten hiç nir geçerliliği olmadığından sağlam değil sonunda iyice sapıtır.Aşırı ateist insanların ortaya atttığı bir fikirdir bence ötesini düşünemiyorum bile.Akıl çağında bir insanın bunları tartışabiliyor olması bile tuhaf bence
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 17, 2009, 10:24:01 ös
Yanıtla #102
  • Ziyaretçi

Sn.Karahan Şifreyi Sadece Yahudiler Çözebilir Diye Yazmışsın İlluminati Sadece Yahudileri Kendi İçerisine Alıyor SAFKAN bir ırk Düşüncesi içindeler

Ekim 17, 2009, 10:26:35 ös
Yanıtla #103
  • Ziyaretçi

Ayrıca Ben Tanrı Yok Demiyorum,yorumlarımı ateist olduğum düşüncesine yorabilirsin ama ateist olacak kadar cahil değilim Tanrıya İnanıyorum ama gerçek tanrı nedir onu merak ediyorum...

Ekim 17, 2009, 10:32:54 ös
Yanıtla #104
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn nova

açıkça dedim sanıyorum bu işlerle çeşitli yahudi kavimleri uğraşmış illüminati tabik reel bir yahudi oluşumu benim orada dediğim çözmüşse onlar çözmesi laımdaki kasıt şu okudukları ve taptıkları nerede ise tek inandıkları kitap olan kabaladır.Ordada nu olayı zaten çözdüklerini iddia ediyorlar.Benim burada aslında merak ettiğim okuyan arkadaşalr katılırsa sevinirim soner yalçının efendi 2 kitabındaki kabala yorumu.Yahudi inancına göre kabala allah tarafından cennette yazılmış daha sonra en iyi 3 meleğine bu kitabı ezberletmiş adem yeryüzüne inincede ademe bu kitabı ezberletmiş ve o yollada hz.musaya kadar gelmiş bu ilim anlatılan iddia bu ise bu mantığa göre ve kabala inancına göre yahudiler bu işin sırrına vakıftır demektir o açıdan söyledim doğrusu herkesin yorumunu ve fikrini merak ediyorum gerçekten yahudiler kabala için bunumu düşünüyorlar

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 17, 2009, 10:37:54 ös
Yanıtla #105
  • Ziyaretçi

Bir Yahudi değilim ama bana göre illuminati üyeleri zeki insanlar olduklarından kutsal kitabın o dönemde anlattıklarını bu döneme uyarlayarak    Olayı Çözmüşlerdir yani doğaüstü güçlere sahip bir melek varsa ona kitap ezberlettirmek sizce mantıklı mı kabala yanlış demiyorum ama o dönemki insanlara o şekilde yani anlayacakları şekilde anlatılmışdır ve bunu illuminati örgütü günümüze göre düşünmüşlerdir kuran-ı kerim,incil yani bütün dini kitaplar geleceğe ışık tutarlar sorun bizim geç gelişmemiz

Ekim 17, 2009, 10:41:48 ös
Yanıtla #106
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn nova

zeki insanalr zekalarına hep insanlık hayrınamı kullanırlar peki.Ayrıca okumak isterseniz size burdan kitabı vereyim okuyun

EDMUND BURKE

Ekim 17, 2009, 10:50:42 ös
Yanıtla #107
  • Ziyaretçi

Benim Eski Yorumlara Dikkat Ederseniz orda yazmışdım İlluminati star wars gibidir bilimin ışığında gelişen zeki insanlar gücün büyüsüne kapılıp karanlık tarafa geçiyorlar...Dünya üzerinde bizim aklımızın alamayacağı bir teknoloji var ama illuminati bunu kendi için kullanıyor bütün hastalıkların tedavileri hepsi var ama illuminati sadece kendi için kullanıyor sadece kendi ırkı için.

Ekim 17, 2009, 11:33:22 ös
Yanıtla #108
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlluminatilerin bi ırk olduğunu sanmıyorum.
Gül bahçesinde geçen aşk sırrını bir gül bilir, bir de ağlayan bülbül!

Ekim 18, 2009, 05:10:32 öö
Yanıtla #109
  • Aktif Uye

Bu tip cok tartısılan konulara neden mason uyelerde karısıp fikir paylasımı ypmaz anlamıs degılım.Yanlıs anlasılmaktanmı korkuluyor.