Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İnisiye Olmak İçin ?  (Okunma sayısı 6785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 26, 2015, 09:49:30 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın deha size  şu şekilde bir tavsiye verebilirim.
Siz zaten belli bir tekamül seviyesine ulaştığınızı yazılarınızla belli ediyorsunuz.
(Malum)unuz,Sitedeki  tescilli sayın Masonlar ağır bir önlük taşıdıklarından, üyeler ile polimiğe girmekten cekindikleri için, pek diyoloğa girmek istemiyorlar.Birinci kopukluk burdan doğuyor.İkinci kopukluk, yerli yersiz sayın masonlara, mason olmak adına ulaşmaya çalışan üyeler oluyor.Bunun için doğal olarak antipatik reaksiyon oluşuyor.

Üçüncü kopukluk, bir hariciye kefil olmak muazzam bir yük demektir.
Kefil olunan bireyde var olması gereken özellikler,büyük bir yelpazeye benzemelidir.
Ne kadar  yazılarınızla, yüksek değer yargılarınız olduğunu gösteriyor olsanızda,
bu haricinin mason olmayı isteme arzusu dahi olsa bile, bu  2 haftalık üyelik süresinden uzun olmalıdır.
Sitede Mason olupta, mason önlüğünü takmamış üyeleri zaman içinde tespit edebilirsiniz.
Düşüncelerinizdeki değerleri, bahsettiğim üyelere zaman içinde yansıtmayı deneyip, pozitif düşüncelerini
Kazana bilirsiniz.tabiki bu belli bir zaman süreci alabilir.
Son olarakta (IRKCI) ve benzeri düşünceleri barındırıyorken, doğal olarak düşmanlar edinileceğinden, bu düşmanlarında
kuruma taşına bileceği hesaba katıldığından bu durumlardan da arınmış olmak gerekir.

(Tabiki ben mason değilim, ama bu değişmezleri anlıycak kadar uzun zamandır üyeyim)
Sn.GOSISG,

vermiş olduğunuz değerli görüş ve desteğiniz için teşekkürlerimi sunarim.

Saygilarimla,
“Gerçek her zaman hakimdir ve üstündür; Kim onu sahiplenme cesaretini gösterirse, o üstün gelir… Çünkü zaman gerçekten yanadır…”

Aralık 26, 2015, 10:44:58 ös
Yanıtla #11
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Masonluk için gerekli ve yeterli nitelikleri taşıdığınızı düşünüyorsanız ve kendinize bir yol çizmek istiyorsanız sorun nedir ? Önerici bulmak mı ?

Evet biraz zor...

Gönül vermek ile istekli olmak farklıdır. Masonluğa gönül veriyorsanız umarım dileğiniz gerçekleşir. Gönül vermenin yanısıra istekli iseniz o zaman sizin için zor değil.

Forumun birçok yerinde gözümüze çarpan ve benimde sevdiğim bir söz vardır. "Arayın bulacaksınız, isteyin verilecektir,vurun kapı açılacaktır. "
Görmek, varlığın yükselişidir.

Aralık 27, 2015, 02:15:48 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın deha

Aslanların kendini cektiği yerde gezen Kurtlara, yoldaşlık yapan çakalların nasibine, ya kemik yada bağırsak düşer.
Siz ehil olmayanların yazı ve tahriklerine, sakın kapılıp çizginizi bozmayın.
Sayın Masonlar şartlar oluşunca, ortaya cıkıp sizin tekamül ve uygunluk katsayınızı değerlendireceklerdir.
Ben size bir harici olarak inanıyorum.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 27, 2015, 07:01:44 ös
Yanıtla #13
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın deha

Aslanların kendini cektiği yerde gezen Kurtlara, yoldaşlık yapan çakalların nasibine, ya kemik yada bağırsak düşer.
Siz ehil olmayanların yazı ve tahriklerine, sakın kapılıp çizginizi bozmayın.
Sayın Masonlar şartlar oluşunca, ortaya cıkıp sizin tekamül ve uygunluk katsayınızı değerlendireceklerdir.
Ben size bir harici olarak inanıyorum.

Bu taş kime ?

Mesela ben ehil olmayan biri olarak üstüme alabilirim ama kirlenmek istemiyorum.

Sn.deha burada bir konu açmış, bazı üyelerimizde fikirlerini paylaşmış.Sn.deha kimden,ne kadar bilgi almak istiyorsa alır..
Görmek, varlığın yükselişidir.