Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KAFIRLER ve MÜNAFIKLAR  (Okunma sayısı 2266 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 29, 2012, 07:18:08 ös
  • Uzman Uye

"Din halkin afyonudur." Karl Marx

Dinime söven Müslüman olsa.

İşçileri günde iki mesai halinde 12 saat çalıştıran, işçilere ödenen ücretleri SGK'ye eksik göstererek çalışanların emeklilik haklarından da çalan sakallı sarıklı Cebeci patronu İbrahim Cebeci fabrikası önünde, işten atılan 14 işçinin hakkı için eylem yapan emekçilere, "Münafıklar, kâfirler" diyerek adamlarıyla birlikte saldırdı

İstanbul Yenibosna'da bulunan sakallı cübbeli Cahit ve İbrahim Cebeci kardeşlerin sahibi olduğu Cebeci Triko'da Çalışma Bakanlığı müfettişleri Nisan ayında TEKSİF Sendikası'nın şikayeti üzerine yaptıkları incelemelerde insanlık dışı çalışma şartlarını tespit etti. Müfettişlerin yazdığı raporda  başta günde 12 saatlik iki mesai halinde çalıştırma gibi işçi sağlığını tehdit eden çok uygunsuzluk belirtildi. Bu arada Cebeci Triko'dan 15 işçi sendikayla olan bağları nedeniyle farklı zamanlarda, hakları verilmeden işten çıkarıldı.

İŞTEN ATILAN 14 EMEKÇİNİN DAVASI SÜRÜYOR
Bunun üzerine de düşük bir para karşılığında haklarından vazgeçen bir işçi dışında da 14 işçi sendika avukatları aracılığıyla Cebeci Triko'ya tazminatlarını almak için dava açtı. Ancak iş davalarının süreci uzun sürmekteydi. Bu yüzden İstanbul Merter'deki Teksim Giyim'den atılan 35 işçi önceki gün Teksim'in üretim yaptığı Alman firması Hugo Boss'un Türkiye'de üretim yaptığı işyerlerini denetleyen şirketi ziyaret edip, "Almanya’da işçiler günde 8 saat çalışırken, burada Hugo Boss işçileri 12 saat çalıştırılıyor. Haftalık çalışma saatleri 100 saati geçiyor. Denetim raporlarınıza neden bunlar yazmıyor" şeklinde bir konuşmada bulunduktan sonra, TEKSİF önderliğinde seslerini basın kuruluşlarında duyuramayan meslektaşlarına destek vermek ve patronu kamuoyuna teşhir ederek kamuoyu duyarlılığı yaratmak için Cebeci Triko'ya gitti.

KENDİ YAPTIĞINA BAKMADAN İŞÇİLERE 'MÜNAFIK' DEDİ
Cübbeli patron fabrikanın önündeki işçi kitlesinden oldukça rahatsız oldu. Sanki işçileri günde 12 saat çalıştıran ve mali müşavir akrabası sayesinde çalışanların ücretlerini sigortaya düşük göstererek işçilerin emeklilik haklarına bile göz diken kendi değilmiş gibi de meslektaşlarına desteğe gelen işçilere, ‘Münafıksınız, kafirsiniz, ahlaksızsınız’ şeklinde hakaretler savurdu. İşçilerde patrona ve adamlarına hakkettiği karşılığı verdi. Patronun 'polisi çağırdığını söylemesi' üzerine ise işçiler eylemlerini uzattı. Bir süre bekledi, ancak patronun bu söylediği de yalan çıkıp, gelen giden olmayınca sloganlarla  Teksim fabrikasına geri döndü.

Konuyla ilgili BirGün'e açıklamalarda bulunan TEKSİF Sendikası örgütlenme uzmanı Asalettin Aslanoğlu ise, "Sermayenin dini imanı yok. İşçilerin hassas duygularını istismar eden patronlar bunları emekçileri sömürmek için kullanıyor. Bunu sağcı da solcu da patronlar yapıyor" dedi.

'MALİ MÜŞAVİRLER ODASINA ÇAĞRI'
 Aslanoğlu ayrıca, "Cebeci Triko'da işçilerin günde 2 mesai halinde 12'şer saat çalıştırıldığı Çalışma Bakanlığı müfettişleri tarafından tespit edildi. Raporlar elimizde. Ayrıca İbrahim Cebeci, kardeşi mali müşavir. İşçilerin ücretlerini onun aracılığıyla sigortaya eksik bildiriyor. Çalışanlar emeklilik hakları konusunda hak kaybına uğruyor" diyerek işlem görevini kötüye kullanan Cebeci Triko'daki kişi için Mali Müşavirler Odası'na çağrıda bulundu.

NARİN, CEBECİ, TEKSİM'İN İŞÇİ DÜŞMANLIĞI
Asalettin Aslanoğlu bunların dışında Cebeci Triko'nun atılan işçilerin isminin diğer patronlara bildirdiği ve bu çalışanların tekstil sektöründe bu nedenle merdiven altı atölyeler dışında hiçbir yerde işe alınmadığını bildirdi. Aslanoğlu aynı şekilde Teksim patronu tarafından işten atılan işçilerin ismiyle Karaca'yı satın alan Narin Grubu'nun işten attığı işçilerin ismini diğer patronlara bildirdiği ve bu emekçilerin sırf haklarını savunduklarından dolayı tekstil sektöründe merdiven altı atölyeler dışında iş bulamadığını kaydetti

Bir Gün gazetesinden alinmistir.

Ağustos 29, 2012, 09:09:43 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sayın Tij islam dininde işçiyi ezebilmekle alakalı bir kaide mi var?  Kul hakkının dindeki yeri bellidir af şansı yoktur.

Siz bu tarz bir örnek verirseniz dinciler de Komunist Çin'de ayda 30 dolara köleden farksız çalıştırılan yüzlerce milyon insanı ortaya koyar. Çin'e komunizm girerken Sendikacıları unuttular sanırım. Aynen ingiliz sömürgecilerin önce incil ve din adamı yollayıp sonrasında gerçek yüzlerini göstermeleri gibi sendikacılar da komunizmin din adamları gibiler.

Saygılarımla.

Ağustos 29, 2012, 09:33:19 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Komunizm ve Cin, sizin bu söylediginize insanlar müsait bir yerleri ile gülerler sayin Masor 1976.
 Komunizimden ne anladiginizi bilmiyorum ama ben islamin katmerli kapitalizim oldugundan eminim ve kanitida yukardadir.

Ağustos 29, 2012, 09:43:10 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Dostlar vardır böyle edepsiz insanlar; bu tiplere kağıt üstü Müslim denir aslen İblisin elamanlarıdır nedenmi; içinde nokta kadar  ALLAH korkusu olan ; KUL hakkından korkar tekrar ediyorum nokta kadar Allah'a inanan bu ŞEREFLİ hareketi işçisine yapmaz.Saygılar

SON SÖZ:Ne zaman sermaye tabana yayılır bu iblisler o zaman adam olur.
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2012, 10:38:05 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 29, 2012, 09:44:35 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın Tij, ben Komunizm kötüdür demedim dikkat ederseniz.  Her ideolojide samimi olmayan münafık insanlar vardır. Bu kişilerin yaptığı hataları topluma veya ideolojiye maletmek yanlış duruyor. Rahmetli Karl Marx eğer yaşıyor olsaydı Komunizmi nasıl yorumlardı merak ediyorum.

Gelecekte ne olur bilemem tahmin de edemiyorum fakat Komunistlerin hakim olduğu ülkelerde "özgürlük" ve işçi hakkı en çok kullanılan argüman olmasına rağmen bu iki değerin en kötü durumda olduğu ülkeler komunist ülkelerdir. Rejimler farklı düşüncelere ve özgürlük arayışlarına karşı tavuk keser gibi insan kesiyorlar.

Diyebilirsiniz ki devletin henüz halkına yetecek ölçüde gücü ve parası olmadığı için komunizm tam oturtulamamış olabilir. Rejime karşı ayaklanmaların bastırılması da katliam olarak algılanıyor olabilir. Fakat gerek Rusya'da gerekse Çin'de elit komunist tabakanın mal varlığı Amerikan sosyetesinden daha fazladır. Nerdeyse ibm vb. tüm Amerikan firmalarını Çinliler satın aldılar. Fakat halkın anası ağlamaya devam ediyor. Hani nerde komunizm. Ne farkı var Amerikan emperyalistlerinden filan.

Bu gün en yaşanılası en özgür ülke eskiden en azılı sömürgeci olan İngiltere'dir. Umarım gelecekte gerek Amerikan sömürgeciliği gerek Komunist sömürgecilik bir son bulur ve ingiltere tarzı özgürlük ve refah içinde yaşanılabilen bir dünya kurulur.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ağustos 29, 2012, 09:59:39 ös Gönderen: Masor1976 »

Ağustos 29, 2012, 09:53:47 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

ingiltere tarzı özgürlük ve refah içinde yaşanılabilen bir dünya kurulur.

??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ağustos 29, 2012, 10:14:21 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Merhaba,

İnsanı değiştiremedikten sonra hiçbir yönetim sisteminin başarılı olabileceğine inanmıyorum.
Bunun dışında bütün sistemler tepeden inmedir.
Sistemin amacı insanın özgürleştirilmesi olmalıdır.

Sistemin değil insanın değişmesi gereklidir. Ancak bunu yapacak yönetenler değil, insanın kendisidir. Yönetenlerin en temel görevi özgürlük ortamının yaratılmasıdır. Özgür düşünce kişinin yetkinleşmesi için en temel etkendir.

"İnsan yalnızca özgür olduğunda gerçeği keşfedebilir. İlk gereklilik, yaşamın peşinde koşmak değil, özgürlüktür. Özgürlük olmadan amaç bulunamaz. Bizim kendi küçük ve önemsiz isteklerimizden, arayışlarımızdan, hırslarımızdan, kıskançlıklarımızdan kurtulmadıkça, yaşamın amacının ne olduğu nasıl sorgulanabilir ve keşfedilebilir"

"Bir birey olmak ancak kendinizi anlamaya ve kendiniz hakkında öğrenmeye başladığınızda olanaklıdır. Kitaplar aracılığıyla değil, çünkü "kendi"- ne olduğunuz- başka biri aracılığıyla anlaşılamaz"
j.Krishnamurti

Saygılarımla.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti