Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 10 KASIM  (Okunma sayısı 5291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 09, 2015, 09:40:23 ös
  • Aktif Uye

Sen, benim ilk ve en tutkulu aşkım.
Seni şükran, saygı ve en yüce sevgilerle anmak en büyük gururdur bana.
Mustafa Kemal Atatürk,
MAVİ GÖZLÜ DEV.

Fay Frin
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Kasım 09, 2015, 09:54:50 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Öldü işte ; sözün bittiği gün .Bugün 10 Kasım ... 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 09, 2015, 10:08:33 ös
Yanıtla #2

Sanki çok uzun süredir yakından tanıyordumda, bir kaç zamandır göremiyorum hissiyatı var içimde
Onu çok özlüyorum hissiyatı bu!
Gerçekten uzun uzun arayacağız

Geçenlerde kütüphanemde halkevleri ile ilgili yapılmış bir kitap okurken bir şey dikkatimi çekti
1932 de lk halkevi açılmış ve kapatıldığı 1950 de sayı 478!
Hepsinde de sahne var ve ülkemizde özellikle 1930 ile 40 ların sonuna doğru bırakın her ili hemen hemen her ilçede tiyatro oyunları oynanıyor ...

Sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Kasım 09, 2015, 10:08:49 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Hiçbir şey ölmez, her şey yaşar.

Bedenen ölmek, ölmek değildir. Ruh ve fikirler daima yaşar. O'nun fikirleri ve ilkeleri daima bende ve benim gibi Onun yolundan gidenlerde yaşayacak, sonsuza dek...

Fay Frin
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Kasım 10, 2015, 01:10:11 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Belki ölmemiştir,Belki Reenkarnasyon vardır, bilinmez, kâfuri ağacından yontulmuş gibi karşımıza dikilip gök gözleriyle bakada bilir.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Kasım 10, 2015, 01:47:18 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Akit Atatürk'e yine kin kustu
AKP'ye yakın yayın politikası ile bilinen Akit'in televizyon kanalı Akit TV'de Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77. yıl dönümüne ilişkin 10 Kasım haberinde "Zulüm 1938'de son buldu" başlığı kullanıldı. Haberin KJ'sinde, "Mustafa Kemal yıllar önce bugün öldü" diye yazdı. Akit TV'deki bu ifade sonrası sosyal medyada 'RTÜK'e şikâyet kampanyası' başlatıldı. Çok sayıda kullanıcı, RTÜK'ün internet sitesi ve şikayet hattı üzerinden söz konusu yayının şikayet edilmesine yönelik çağrılarda bulundu.

ALINTI :  CUMHURİYET  GAZETESİ
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 10, 2015, 03:10:51 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Benim anlamadığım ATAmızın vefatı bukadar anılırken, neden doğum günü kutlanmıyor.?
Asıl manada doğduğu tarih değilde,Gercek manada ATATÜRK olarak doğduğu tarih.

ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Kasım 10, 2015, 09:52:31 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hayatımda bu Akit gazetesi kadar hain, karaktersiz ve aşağılık bir oluşumla daha karşılaşmadım. Bunların ne bayrağı ne yatacak yerleri vardır. Okurları dahil Akit çatısı altında bulunan her bir canlıya milyarlarca kez lanet olsun..!
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk

Kasım 11, 2015, 03:23:18 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hayatımda bu Akit gazetesi kadar hain, karaktersiz ve aşağılık bir oluşumla daha karşılaşmadım. Bunların ne bayrağı ne yatacak yerleri vardır. Okurları dahil Akit çatısı altında bulunan her bir canlıya milyarlarca kez lanet olsun..!

Bu gazetenin ismide manidar ..Ak-it ..yakın olduğu partiyede suçlamalar AKutusu ,AKulezet gibi oldu.bu nasıl tesadüf..

Ne yapıldıysa zamanında bu ülkeye ,corbaya dönmüş,dönmüş ama iyce pişmiş,hiç bir strateji işlemez olmuş piştikçe.
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2015, 03:37:13 öö Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Kasım 11, 2015, 03:44:28 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • http://www.masonlar.org

Benim anlamadığım ATAmızın vefatı bukadar anılırken, neden doğum günü kutlanmıyor.?
Asıl manada doğduğu tarih değilde,Gercek manada ATATÜRK olarak doğduğu tarih.

Çok haklısınız sayın GOASISG, Atamızın doğum günü kutlanmalı; hatta belki de ölüm yıldönümü anılmamalı çünkü ölmedi Atamız, yani sadece Atanın doğum günü kutlanmalı belki de. Zira biz ki bir ölür bin diriliriz.Dağın zahiri gibidir bedenlerimiz gelip geçicidir; dağın batıni benidir asıl olan bizdeki ben ki ebedidir, belki de Tanrının silüetidir...Bundandır ki olgunlaşmış insan, bir söz vardır ya kemale ermiş, ölümsüzdür. Işıktır artık o...Her doğuş bir parçadır bu ışıktan...

Güçsüz adalet aciz, adaletsiz güç zalimdir!