Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Almanya tasarıyı onayladı  (Okunma sayısı 2652 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 02, 2016, 09:43:14 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

1915 olayları olarak sürekli gündeme gelen soykırım tasarısı Alman parlamentosunca onaylandı. Bu konu hakkında yorumu olan var mı ?
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2016, 09:47:39 ös Gönderen: Herakles »
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Haziran 02, 2016, 11:12:02 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

2 milyon Yahudi'yi katledip, toplama kamplarında insanların hayatını gençliğini çalan kimdi?
1895'de İngiliz General Horatio Gordon Robley tarafından siyahilerin kafaları kesilerek mumyalanan, duvara asıp koleksiyon yapan general mi modern bir batılı örneği?

Yeri geldiğinde bize insanlık dersi vermeye kalkışan batı, dününe ve bugününe, sömürgelerine katliamlarına bakıyor mu acaba? Anadoluda bir deyim vardır. Cin olmadan adam çarpmak. Batı şuan Türk-İslam ülkelerine tamda bunu yapıyor. 100 yıl önceki politik olayları günümüz dünya siyasetine taşımak neden?

Aranızda Kudüs'e giden var mı? Eğer bir gün olur da Kudüs'e yolunuz düşerse sokaklardaki haritalara iyi bakın.
Şu fotoğraftaki haritaya bakınca milli birlik denilen şeyi aklınıza sokun. Ülkücüsü derki en doğru benim, komunisti derki en doğru benim. Biz burda birbirimizi yerken diğer devletler ne ile uğraşıyor dönüp bakın lütfen.

Osmanlı'da böyle bölündü efendiler. Millet-i Sadıkan denilen güzelim Ermenilerle aramızı nasıl bozdular? Bunun yanında Sırpları, Rumları vs. saymıyorum bile. Kürt'de Türkle yaşamasını bilecek, Türk'de Kürtle...
Şunu canı gönülden söylüyorum. Mevcut iktidar çok iyi diyemem. İktidar yanlısı bir insands değilim. Ama benim ülkeme, devletime, milletime, bana bir oyun yapılıyorsa ben bunun çözümünü iktidarı suçlamakla çözemem. İktidarı da geçtim. Hep birileri suçlanıyor hep... Biz sanki sütten çıkmış ak kaşığız. İçimizde "Türk olmak benim suçum değil." diyen insanlar var. Evet suçu değil. Saygı duyuyorum. Ama geldiğimiz noktaya bakarmısınız?

Almanya'nın soykırım yasa tasarısı önerisini veren, yani bu ateşin kıvılcımını başlatanda bir Türk. Tutupda ben bu şahısı vatan hainliği ile suçlarsam bu bana yakışmaz. Ama bir Türk, devletini gerek borsada gerek dünya siyasetinde lekelemeye çalışma hakkını nerden alıyor? Türklüğünden mi ?

Sevgili @Herakles ve değerli üyeler biraz sert yazmış olabilirim kusura bakmayın lütfen. Sözüm siz değerli üyeleri veya birisini kapsamıyor. Üzerine alınan herkes yazımdan kıssadan hisse misali kendine ders çıkarabilir. Amacımda bu zaten.

Sevgiyle kalın...
« Son Düzenleme: Haziran 02, 2016, 11:50:16 ös Gönderen: Zaharoff »
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Haziran 03, 2016, 12:07:52 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @Zaharoff sizi bu konuda alkışlıyorum ancak eleştirdiğim noktalar da var... Dünyaya Soykırım  litaratürünü kazandırmış bir ülkenin hala aydınlatılmamış bir olayı kendi siyasi çıkarı doğrultusunda yön verme hadsizliğini gösteren Alman hükümetini kınıyorum...
 Tabi bu arada bu olayı tarafsız bilim adamları tarafından iki ülkenin arşivleri açılarak çözelebilir veya ortak  bir kurul kurulabilir ancak burda amacın farklı olduğunu herkes görüyordur.
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Haziran 03, 2016, 12:34:02 öö
Yanıtla #3

2 milyon Yahudi'yi katledip, toplama kamplarında insanların hayatını gençliğini çalan kimdi?
1895'de İngiliz General Horatio Gordon Robley tarafından siyahilerin kafaları kesilerek mumyalanan, duvara asıp koleksiyon yapan general mi modern bir batılı örneği?

Yeri geldiğinde bize insanlık dersi vermeye kalkışan batı, dününe ve bugününe, sömürgelerine katliamlarına bakıyor mu acaba? Anadoluda bir deyim vardır. Cin olmadan adam çarpmak. Batı şuan Türk-İslam ülkelerine tamda bunu yapıyor. 100 yıl önceki politik olayları günümüz dünya siyasetine taşımak neden?

Aranızda Kudüs'e giden var mı? Eğer bir gün olur da Kudüs'e yolunuz düşerse sokaklardaki haritalara iyi bakın.
Şu fotoğraftaki haritaya bakınca milli birlik denilen şeyi aklınıza sokun. Ülkücüsü derki en doğru benim, komunisti derki en doğru benim. Biz burda birbirimizi yerken diğer devletler ne ile uğraşıyor dönüp bakın lütfen.

Osmanlı'da böyle bölündü efendiler. Millet-i Sadıkan denilen güzelim Ermenilerle aramızı nasıl bozdular? Bunun yanında Sırpları, Rumları vs. saymıyorum bile. Kürt'de Türkle yaşamasını bilecek, Türk'de Kürtle...
Şunu canı gönülden söylüyorum. Mevcut iktidar çok iyi diyemem. İktidar yanlısı bir insands değilim. Ama benim ülkeme, devletime, milletime, bana bir oyun yapılıyorsa ben bunun çözümünü iktidarı suçlamakla çözemem. İktidarı da geçtim. Hep birileri suçlanıyor hep... Biz sanki sütten çıkmış ak kaşığız. İçimizde "Türk olmak benim suçum değil." diyen insanlar var. Evet suçu değil. Saygı duyuyorum. Ama geldiğimiz noktaya bakarmısınız?

Almanya'nın soykırım yasa tasarısı önerisini veren, yani bu ateşin kıvılcımını başlatanda bir Türk. Tutupda ben bu şahısı vatan hainliği ile suçlarsam bu bana yakışmaz. Ama bir Türk, devletini gerek borsada gerek dünya siyasetinde lekelemeye çalışma hakkını nerden alıyor? Türklüğünden mi ?

Sevgili @Herakles ve değerli üyeler biraz sert yazmış olabilirim kusura bakmayın lütfen. Sözüm siz değerli üyeleri veya birisini kapsamıyor. Üzerine alınan herkes yazımdan kıssadan hisse misali kendine ders çıkarabilir. Amacımda bu zaten.

Sevgiyle kalın...

Kalbimi okudunuz sayın Zaharoff;

konulara hem artı; hem de eksi den bakışınız,muhteşem.
Sen Özelsin

Haziran 03, 2016, 09:03:30 öö
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu yasayı geçmişinde soykırım olmayan , demokratik söylemleriyle bilinen herhangi  bir devlet onaylasa bu kadar üzerinde durulmaz ama Almanya gibi geçmişinde kara bir leke olan devletin onaylaması bana saçma geliyor. Üstün ırk hayaliyle ülkesindeki Yahudiler ve diğer azınlıklar bir yana özürlüleri , down sendromluları bile katleden bir geçmişe sahip devletin şimdi demokrasi havarisi kesilmesi çok şaşırtıcı.

Haziran 03, 2016, 09:30:25 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hangi devletin geçmişini araştırırsanız araştırın, göreceksiniz ki hepsi kendi içerisinde veya yakınlarında bulunan, kendisinden daha güçsüz toplulukları veya devletleri etkisi altına alıp sömürmek veya kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya çalıştığını görürsünüz. Bazıları da sadece kendisini üstün görüp kendi dışındakileri katletmiştir.
Almanya konusuna gelince, evet çok büyük katliamlar yaptı ancak bizde kendi geçmişimize bakarsak bizde öyle sütten çıkmış ak kaşık felan değiliz, başkaları yaptı evet ancak bizimde yanlışlarımız oldu. Önemli olan kendi devletini veya ırkını her şeyden üstün görüp 'biz çok iyiyiz, dünyadaki tüm devletler kötüdür' demek değildir. Kendi geçmişine de sahip çıkıp, eksilerini ve artılarını söyleyebilmektir.

Ancak ırkçı kimliğini bir kenara bırakıp tarafsız bir şekilde araştırmalar yapan ve kitaplar yazan tarihçi sayısı ne yazık ki çok az.
"Acı çekmek, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır."

Haziran 03, 2016, 10:24:38 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Birisi nikli arkadaşım söylediklerinizde haklısınız. Bana işin komik gelen tek yanı Almanyanın bunu dile getirmesi.

Haziran 03, 2016, 11:55:32 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Almanya'nın bu tasarıyı onaylaması pek manidar nitekim soykırımın tarihi konusunda ellerine su dökemeyiz...

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 03, 2016, 02:37:00 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eskiden Yahudileri yok etmek için elinden gelen her şeyi yapan Avrupa (Batı Hristiyan dünyası), şimdi de Müslümanları yok etmek için elinden geleni yapıyor. Müslümanlara zarar verecek hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar. Bundan uzun süre önce Yahudilere pislik muamelesi yapan, onları ezilesi böcekler gibi gören Avrupa; bugün de Müslümanlar için aynı şeyi düşünüyor. Dolayısıyla soykırımı kabul etmelerine hiç şaşmayın, ellerinden gelse hepimizi öldürür sefasını sürerler.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Haziran 03, 2016, 09:31:26 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mülteci krizinde Türkiye'ye boyun eğmek istemeyen Avrupa'nın, Türkiye'ye gözdağı verme çalışmaları da diyebiliriz. Almanya'nın aldığı karar ne bizim ülkemizi, ne de diğer ülkeleri bağlar; Alman yasaları bizleri ya da diğer milletleri ilgilendirmez. Gayrı bu tip kararlar politikacılar tarafından değil tarihçiler tarafından uzun süren araştırmalar neticesinde alınır. Her ne kadar iktidar yanlısı olmasam da Cumhurbaşkanı tarafından defalarca yapılan "Buyurun arşivlere..." çağrısına kulak asmayan, belki de elindeki kozu değerlendirememekten çekinen Avrupa Birliği, sözde ipleri elinde tutan Almanya üzerinden yaptı yapacağını...

Rusya da zamanında bize ambargo uygulamıştı, zararı kendine oldu, kaldırdı. Almanya da elbet zararını görür. Zira II. Lajos da elçimizin kafasını vurup Kanuni'ye yollamıştı...
Serius est quam cogitas.