Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gül'ün finansörü annesi çıktı  (Okunma sayısı 3302 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2008, 09:49:41 ös
  • Ziyaretçi

Gül'ün finansörü annesi çıktı
Abdullah Gül'ün oğlu Emre Gül, diğer AKP'lilerin çocukları gibi mısır işine girmiş.

Cumhurbaşkanı Gül, e-ticaret alanında iki arkadaşıyla yatırım yapan küçük oğlu Mehmet Gül için "Bill Gates’i, Google’ı örnek alıyor" dedi. Gül, oğlunun finansörünün Hayrünnisa Hanım olduğunu belirterek, "Mehmet, ’5 sene sonra göreceksiniz’ diyor’" sözleriyle kendisine sitem ettiğini de anlattı.

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, küçük oğlu Mehmet Emre Gül’ün internet üzerinden başladığı ve mısır satışıyla sürdürdüğü ticaret için, "Bill Gates’i, Google’ı örnek alıyor. Çoğu zaman annesi (Hayrünnisa Gül) finanse ediyor" dedi. Önceki gece TRT 1’de Zafer Kiraz’ın yönettiği ve canlı yayınlanan ’Zirveden Bakış’ adlı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, şunları söyledi:

ANNESİ FİNANSÖRÜ

Emre 12 yaşında bilgisayarla uğraşmaya başladı. Şu anda yaptığı da gerçekten çocukları çok teşvik eden bir iş. Bill Gates’i, Google’ı örnek alıyor. Benim de hiç haberim yok, abisinin üniversitedeki arkadaşıyla 13-14 yaşında böyle bir işe girişmişler. Geçenlerde sordum, ’Bugün bir tane oyuncak sattık’ dedi. Çoğu zaman annesi (Hayrünnisa Gül) finanse ediyor ama ’Bana bunları şimdi söylüyorsun ama 5 sene sonra göreceksin’ diyor.

HEDİYELER MÜZEYE

Hediyelerle ilgili olarak bakanken de, çok titiz davrandım. Gelen hediyelerin hepsi kayda geçer, şimdi geçiriliyor. Bununla ilgili cumhurbaşkanlığında belli bir uygulama yok doğrusu. Geçmişte Süleyman Bey, bir müzeye koydurmuş. Benim de fikrim bir müze şekline dönüştürmek.

KRAL DA BENİ KARŞILAR

Suudi Arabistan Kralı 50 yıl aradan sonra ilk kez ziyaret etti. Ben cumhurbaşkanı olduktan sonra bir kez daha gelip tebrik etti. Yarın ben ziyarete gittiğimde Kral da beni havaalanında karşılayacak. Ben burada Türkiye’nin menfaatlerine bakarım. Petrolün 100 doları geçtiği bir dönemde, trilyonlarca doların döndüğü bir bölgede ben bunları, Türkiye’ye getireceklerini göz ardı edemem ki.

HOLOSKO TRANSFERİ İYİ

Beşiktaş taraftarı olduğumu herkes çok iyi biliyor. Açıkçası dinlendirici oluyor. Haftasonu da o tartışmaları falan dinliyorum. Evde de ’Neden bu kadar çok seyrediyorsun’ diyorlar. Holosko’nun transferi iyi oldu. Genç ve başarılı bir oyuncu. Türkiye içinden almaları iyi oldu. Yabancı sizin atmosferinizi bilmiyor. O, hiç değilse adaptasyon sorunu yaşamayacak.

ABD ZİYARETİ ÖNEMLİ

Bu ziyaretimde, başta terör olmak üzere bir çok konuyu ele alacağız. Terörle mücadeledeki işbirliğimizi gözden geçirme, pekiştirme açısından kuşkusuz ki önemli bir fırsat olacak. Ortadoğu, Kafkaslar, Orta Asya, enerji güvenliği gibi birçok konu var. Zaten, ABD Başkanı benimle görüşmesinden sonra Ortadoğu turuna çıkıyor.

AB’DE İŞ BİZDE

AB konusunda iş artık bize kaldı. Önemli olan müzakerelere başlamaktı. Tarama sürecini de tamamladık. AB müktesebatı, Türkiye’nin hukuk ve standartlarını tamamlayıp neler yapmamız gerektiği konusunda tüm kurumlar koordineli çalıştı ve Türkiye, AB ülkesi olması için ne gerekiyorsa yaptı. Şimdi iş bize düştü, bunun formülü bizde. 2008’i öncelikle AB ile çok daha yakın bir çalışma, çok daha fazla bir iş yapma yılı olarak görüyorum.

İKİ ORTAKLI ŞİRKETİNİN SERMAYESİ 15 BİN YTL

16 yaşındaki Mehmet Emre Gül, bir yıl önce iki ortağıyla e-ticaret alanında yatırım yaparak, ’Adresime Gelsin Bilişim Teknolojisi ve Ticaret Ltd.’ adlı 15 bin YTL sermayeli bir şirket kurmuştu. Şirketin diğer ortakları Ali Caner Öner (24) ile Ali Can Akkaş (24), ağabeyi Ahmet Münir Gül’ün Sabancı Üniversitesi’nden arkadaşları. Mehmet Emre’nin, Ankara’da bazı büyük alışveriş merkezlerinde mısır ticaretine girdiği de belirlenmişti.

Mart 04, 2008, 05:13:31 ös
Yanıtla #1
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sn. Ulumason,

bu "haber" ile bizlere ne demeye calisiyorsunuz veya sorunuz nedir? Konu hakkinda fikir alis verisi yapabilmek icin bir zemin hazirlayin lütfen.

Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Mart 04, 2008, 07:01:29 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sn.Ulu mason gül ailesi ailece tüccar demek istiyor ki haksız mı ? Bu insanlar müslüman olduğunu iddia ediyor ya Hz.Muhammed'in bir hadisi geldi aklıma :
"Yönettiği halkın içinde ticaret yapan devlet adamı lanetlenmiştir"

Mart 04, 2008, 07:47:51 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sizce bu kadarına düzgünlük mü yoksa fırsatçılık mı demek olunur Sn Anatolic