Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir Müslüman aday başka bir Hıristiyan ülkede Mason olmak isterse?  (Okunma sayısı 51517 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2006, 11:52:51 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Bir Müslüman aday, başka bir Hıristiyan ülkede bulunan bir Mason Loca’sına katılırsa, Yemin Kürsüsü’nün üzerine Kur’an konur mu? Konulmazsa, nasıl yemin eder?

Günümüzde, adaya sormadan dahi, Müslüman adayları kabul eden Hıristiyan ülke Locaları, nezaketten ve kendiliklerinden, Yemin Kürsüsü’nün üzerine Kur’an’ı koyuyorlar. Sık sık da, bu maksatla, bizden Kur’an istedikleri oluyor.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 06, 2009, 07:19:58 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Şubat 06, 2009, 02:38:20 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yemin kürsüsü üzerine koyulan din kitaplarının , yeni başlayan , eğitim almayan masonlar için bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Şubat 06, 2009, 07:30:08 ös
Yanıtla #3

Yemin kürsüsü üzerine koyulan din kitaplarının , yeni başlayan , eğitim almayan masonlar için bir uygulama olduğunu düşünüyorum.
Ne gibi? Ben bir cok kardesimden daha falza masonik egitim aldigim halde hala goruyorum o din kitaplarini. Bu nasil oluyor?
Spes mea in Deo est

Şubat 06, 2009, 08:35:42 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ne gibi? Ben bir cok kardesimden daha falza masonik egitim aldigim halde hala goruyorum o din kitaplarini. Bu nasil oluyor?

Kamuoyuna hoş görünme faaliyeti olarak yorumluyorum.

Şubat 06, 2009, 08:44:01 ös
Yanıtla #5

Kamuoyuna hoş görünme faaliyeti olarak yorumluyorum.

Kamu oyuna hos gorunme gibi bir amaclari yok ki. Hatta sirf bu yaptiklari yuzunden dinler tarafindan diger dinlere tapmakla suclaniyorlar. Hele ki Hristiyanlar Muslumanligi tanimadigi icin Masonlugu "Anti-Christ" ilan ediyor. Yani mantik cercevesinden bakilirsa kamu oyuna hos gorunmek icin yapilabilecek en son seylerden biri olurdu bu.  Baska bir yerde de dikkatimi cekti surekli bu tarz mesajlar vermeye calisiyorsunuz da, masonlugun en cok suclandigi sey kamuoyuna acik olmamalari vs. degil mi? Yapsalar suc yapmasalar suc olmuyor mu biraz?  Siz ne dersiniz? Dusunen bir insansiniz, bu konuda dusuncelerinizi almak isterim.
Spes mea in Deo est

Şubat 06, 2009, 08:46:14 ös
Yanıtla #6

Ayrica, masonluga gonul koymus, kabul gormus kisiler icin "hos gorunme cabalari" bos olmazmi sizce?
Dusunen bir insan olarak; "Vayyy, breh breh breh tum kitaplari koyuyorlarmis, aslanlara bak be, ben de mason olacam" diyen varmidir sizce? Yoksa o kadar negatifin arasinda bir kac da pozitif gorunsun diye yaptiklarini mi  dusunuyorsunuz?
Spes mea in Deo est

Şubat 06, 2009, 08:58:34 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kamu oyuna hos gorunme gibi bir amaclari yok ki.

Batıni ekollerde bu gelenektir.Bağlı bulunulan din altında yaşanır.

Baska bir yerde de dikkatimi cekti surekli bu tarz mesajlar vermeye calisiyorsunuz da, masonlugun en cok suclandigi sey kamuoyuna acik olmamalari vs. degil mi? Yapsalar suc yapmasalar suc olmuyor mu biraz?  Siz ne dersiniz? Dusunen bir insansiniz, bu konuda dusuncelerinizi almak isterim.

Masonluğun kamuoyuna kapalı olması tarihsel sürecin bir ürünü olarak değerlendiriyorum, şöyle ki ; batı dünyasının Heretic olarak sıfatlandırıp katliam yapma geleneğinin bir sonucu olarak bağlı bulunulan din 'lerle kamuoyuna sembolik mesajlar vererek özgür kalma ve öldürülme olaylarıyla karşılaşmamanın piramit şekilli bir organizasyonda kişilerin tamamen çözümlenmeden gerçeği vermeden önce bir emniyet tedbiri olduğunu düşünüyorum.Ve bunu sadece yemindeki din kitapları ile değil bir takım masonluğa dair anlatılan efsaneler ilede yapıldığını düşünüyorum, bunlardan en somut olanı ise Hiram abif ve duvarcı ustası efsaneleri gibi.......

Şubat 06, 2009, 10:11:36 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Konu bilgilendirici lakin bu konuya yakın konular hakkında bırcok yazılar mevcut sıtede onlarında toparlanması ve duzenlenmesı gerektıgıne ınanıyorum...

Saygı ve sevgılerımle
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Şubat 06, 2009, 10:22:24 ös
Yanıtla #9

Kamu oyuna hos gorunme gibi bir amaclari yok ki.

Batýni ekollerde bu gelenektir.Baðlý bulunulan din altýnda yaþanýr.

Baska bir yerde de dikkatimi cekti surekli bu tarz mesajlar vermeye calisiyorsunuz da, masonlugun en cok suclandigi sey kamuoyuna acik olmamalari vs. degil mi? Yapsalar suc yapmasalar suc olmuyor mu biraz?  Siz ne dersiniz? Dusunen bir insansiniz, bu konuda dusuncelerinizi almak isterim.

Masonluðun kamuoyuna kapalý olmasý tarihsel sürecin bir ürünü olarak deðerlendiriyorum, þöyle ki ; batý dünyasýnýn Heretic olarak sýfatlandýrýp katliam yapma geleneðinin bir sonucu olarak baðlý bulunulan din 'lerle kamuoyuna sembolik mesajlar vererek özgür kalma ve öldürülme olaylarýyla karþýlaþmamanýn piramit þekilli bir organizasyonda kiþilerin tamamen çözümlenmeden gerçeði vermeden önce bir emniyet tedbiri olduðunu düþünüyorum.Ve bunu sadece yemindeki din kitaplarý ile deðil bir takým masonluða dair anlatýlan efsaneler ilede yapýldýðýný düþünüyorum, bunlardan en somut olaný ise Hiram abif ve duvarcý ustasý efsaneleri gibi.......
Ilginc fikirler cikiyor. Bazi soyledikleriniz digerine tezat olsa da dusunce tarziniz hosuma gitti.  Dusunmeye devam, yeter ki isigin girebilecegi acik bir kapi birakin.  Ya boyle degil de boyleyse diye de sorun kendinize -ki eminim yapiyorsunuzdur.
Spes mea in Deo est