Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yahudileri ve Hıristiyanları Dost edinmeyin!  (Okunma sayısı 72588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 08, 2009, 02:37:21 öö
Yanıtla #40
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Orada yazıyor isterseniz kendiniz okuyun, arabistanın içinde farklı ülkeler mi var,ilk defa duyuorum.

yahu akyol, sen ciden beni anlamıyorsun, ayrı frekanslardayız, yahu arap deyince senin aklına niye illa ssuudi arabistan geliyor...alaaaaa, bugün herkes beni şaşırtmak içn yazıyor anlaşılan....

Şubat 08, 2009, 02:40:01 öö
Yanıtla #41
  • Uzman Uye

Sözlerimi yineliyorum bu konular önemli konular böyle asılsız bilgilerle konuşulmaz. Kendilerine aşağıdaki alıntımda gördüğünüz gibi sordum, ama kendisi karşı çıkmadı ama işin doğrusu ortaya çıkınca yine lafını değiştirmeyi seçti.

Yardımcı olurmusunuz Bay degas arama motorundan ne olarak aratmamız gerekiyor Arabistandaki farklı Kuran'ı görmemiz için.

yahu akyol, sen ciden beni anlamıyorsun, ayrı frekanslardayız, yahu arap deyince senin aklına niye illa ssuudi arabistan geliyor...alaaaaa, bugün herkes beni şaşırtmak içn yazıyor anlaşılan....

arap mı, yazdığınızı okuyunuz
 Kime göre , neye göre, Türkiyedeki arapça kurana göremi arabistandaki arapça kurana göremi,
yahu biraz uyanın artık.
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2009, 02:50:49 öö Gönderen: M.Akyol »

Şubat 08, 2009, 02:45:28 öö
Yanıtla #42
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

peki akyol ben seninle uğraşamam , vakittte harcayamam , aynı anda üç farklı yerde yazıyorum.Ben söylerim gider bağımsız kaynaklardan araştırısın, islamın kendi sitesinden bakıp yok öyle değilmiş anlayışın beni zerre kadar enterese etmez.nihayetinde kafamızdan uydurduğumuz bir şey değil, sadece gerçeğin peşinde olanlar için.

Şubat 08, 2009, 02:48:27 öö
Yanıtla #43
  • Uzman Uye

Bay degas tamam inanmayabilirsiniz, ben size saygı duyuyorum, herşeyi yapmakta özgürsünüz, ancak bizi bilgilerinizle aydınlatınız. Kimsenin kafasında soru işareti kalmasın. İnananlar inanmayanlara, inanmayanlarda inananlara saygı duymalı.

Her bilgi önemlidir.Siz bana birşey öğretin, ben de belki bir gün size birşey öğretme lütfuna erişebileyim.

Şubat 08, 2009, 02:50:17 öö
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

bence degas artık bişey öğretmeye kalkmaz çıldırdı çünkü :D

Şubat 08, 2009, 02:52:09 öö
Yanıtla #45
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bay degas tamam inanmayabilirsiniz, ben size saygı duyuyorum, herşeyi yapmakta özgürsünüz, ancak bizi bilgilerinizle aydınlatınız. Kimsenin kafasında soru işareti kalmasın. İnananlar inanmayanlara, inanmayanlarda inananlara saygı duymalı.

Her bilgi önemlidir.Siz bana birşey öğretin, ben de belki bir gün size birşey öğretme lütfuna erişebileyim.

bu konuları biz en aşağı 5 senedir yazıyoruz ve çiziyoruz, artık detay yazmaz bizi usandırıyor, ilgilenen için hedef gösteriyoruz ki , artık net denen alet var ve istenilen bilgiye ulaşılıyor, yeter ki isteyin.Size arapça kuranlar arasındaki ayet farklarını yazıyorum , gidin araştırın arabistandaki kuranla cezayirdekini başka yerdekini farrkı görün.bakın bunları savunan kuranın değiştiğini savunan müslüman gruplar bile tc de mevcut.hanifciler ,19 cular bi dolu gruplar var, biraz nerde ne yazılıyor takip ederseniz görürsünüz.

Şubat 08, 2009, 02:59:24 öö
Yanıtla #46
  • Uzman Uye

Bay degas sizin ne yapacağınızı söylemek bana düşmez ancak, Kuran'ın değiştirildiğine ve değişik versiyonları olduğuna inanıyorsanız neden Türkiyedeki Kurandan alıntı yapıp, İslam'ı eleştiriyorsunuz.
Bence Kuran'ın değiştirilmesini eleştirin. Mesela Mehmet Yılmaz'ın dediği Özbekistan'da Kuran'ın ana mushafısını(Hz. Osman zamanında çoğaltılan) incelediniz mi?

bu konuları biz en aşağı 5 senedir yazıyoruz ve çiziyoruz, artık detay yazmaz bizi usandırıyor, ilgilenen için hedef gösteriyoruz ki , artık net denen alet var ve istenilen bilgiye ulaşılıyor, yeter ki isteyin.Size arapça kuranlar arasındaki ayet farklarını yazıyorum , gidin araştırın arabistandaki kuranla cezayirdekini başka yerdekini farrkı görün.bakın bunları savunan kuranın değiştiğini savunan müslüman gruplar bile tc de mevcut.hanifciler ,19 cular bi dolu gruplar var, biraz nerde ne yazılıyor takip ederseniz görürsünüz.
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2009, 03:01:42 öö Gönderen: M.Akyol »

Şubat 08, 2009, 03:05:45 öö
Yanıtla #47
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

dünya üzerindeki tüm kuranları inceleyebilme gibi biz zamana ve lükse sahip değiliz. Ayrıca ek bilgi vereyim osman zamanında yazılan kuranların hepsi kayıptır bunu tüm dünya bilir, sizin vermiş olduğunuz örnek son zamanlarda konunun iyice ayyuka çıkması karşısında geliştirilmiş bir yöntemdir.Konuyla ilgili bir çok ilahiyatçı frofun çalışması mevcuttur zaten, bunlar nette bile vardır, kaldı ki bu ilahiyatçıların bunu bilmemeis imkansız.İdeolojilerin uydurma yayınları beni hiç etkilemiyor, batıda nasıl incil değişmemişse, doğudada kuran değişmemiştir sadece devletlerin politikalrıdır, gerçeği arayanların değil.

Şubat 08, 2009, 03:11:08 öö
Yanıtla #48
  • Uzman Uye

İslam Peygamberinden sonra yazıldığı söylenen Kuran-ı Kerim, nekadar Peygamberin söyledikleriyle birebirdir, benim burada kafam karışıyor. Bir de Abbasiler varki onu da konun içine sokunca iyice kafam karışıyor.

Şubat 08, 2009, 03:12:15 öö
Yanıtla #49
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslam Peygamberinden sonra yazıldığı söylenen Kuran-ı Kerim, nekadar birebirdir, benim burada kafam karışıyor. Bir de Abbasiler varki onu da konun içine sokunca iyice kafam karışıyor.

Gerçekler;

1. Ilk Islam 150 senesinden hiç bir resmi dokumanlar yok. 750 A.D yılından once hiç Yazılı bir dokuman yok Islam doneminde.

2. Bugun Ingiltere Kutuphanelerinde, daha eski “manuscripts” , eski antik evraklar var. bir kaç yuzyil daha eski evraklar var. Nedense Islam Dunyasinda bu donemden hiç bir evrak yok.

3. “Orijinal Kur’an”in hiç bir izi yok, delili yok. Ispati yok. Bazi muslim soylemlerine gore, 4 tane kopyasi yapilmisti bu orijinal Kur’anin ve Mekke, Medine, Basra and Damaskus’a gonderilmisti… Bu kopyalarinin hiç bir izleri yok… Eger bu kitaplarin hepsi eski olduklarindan dolayi çurumus olsalar bile, bunlarin bir parçalari bulunmasi lazim bir yerde. Yok !

4. Hiristiyan dininde bilinen , bulunan binlerce evraklar var “Incil” hakkinda. Bu evraklar 25-400 sene Isa’nin olumunden sonra yazilmistir. Islam dunyasi bir tane bile evrak çikaramiyor ortaya 750 A.D. yilina kadar.

5. Islam dunyasi , buna cevap olarak der ki; Onlarin orijinal dokumanlari var. Bu dokumanlar Kahire de ve Mekke de. Fakat, bu dokumanlari goster denince kimse cevap vermiyor!

6. Bati tarafindan bilinen yalniz 2 tane Islam dokumanlari vardir bunlarin eski oldugu zannedilir. Birisi “Samarkent Manuscript” olarak bilinir, Taskent’de, digeri de “Topkapi Manuscript” olarak bilinir, Istanbul’da. Muslumanlar bu dokumanlarin orijinal oldugunu iddia ederler. Ama bu dokumanlar dikkatli bakilinca gorulur ki, ikisi de ayni donemden gelmez. Topkapi dokuman’ninda , 19 satir var her sayfasinda, “Samarkent Manuscript” da 8-12 satir var her sayfasinda…

Bu dokumlarin kimyasal “Karbon 14” veya daha modern teknikler ile incelenmesine izin verilmemiştir

7. Diger az bilinen bir gerçek var ki.. bu iki eski dokumanlar “kufi script” ler ile yazılmıstır. Bu isim “Kufa” , Irak sehrinde ilk olarak yapıldıgından dolayı gelir… Ve bu scriptler 790 A.D. once yapılmamıştır.

Tabii ki, bu sekilde yazılan kitap, araplar tarafından çelişkilerle dolu olacaktır. Biz bunlari goruyoruz. Osmanli doneminde bilindigi gibi , Arapça konuşmayan Turklerin hiç bunları anladıgı yoktu ve Turkler tarafından bu iddialar devam etmesine sebep oldu.