Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Günaha Sokmayan Diş Macunu  (Okunma sayısı 3580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 18, 2008, 12:59:38 ös
  • Ziyaretçi

Malezya'dan şimdi de helal diş macunu ithal ettik. Fatih Koç adlı girişimci içinde anason bulunmayan helal sertifikalı diş macunu getirterek Mu’min adıyla piyasaya sürdü.

“Artık sizin de bir diş macununuz var” sloganıyla tanıtılan macunlar marketlerin yanı sıra dini yayınevlerinde de satışa sunuldu. Dişlerini helal macunla fırçalamak isteyenler saf nane şeker aromalı Mu’min’i evine de isteyebiliyor. Malezya İslam Kalkınma Dairesi ve Malezya Müslüman Tüketiciler Birliği tarafından denetlenerek helal sertifikası alan macunun kutusunda da bu bilgiler yer alıyor.

175 GRAMLIK DEV TÜP

175 gramlık tüpüyle Türkiye’deki diş macunları arasında en büyüğü olan yeşil kutulu Mu’min’in fiyatı ise 5 YTL. Memnun kalınmadığı takdirde ürünü 15 gün içinde iade aldıklarını söyleyen Türkiye Distribütörü Koç, “Anasonun bazı çeşitlerinin belli bir oranı geçtiği zaman alkole dönüştüğü biliniyor. Bu çerçevede piyasadaki diş macunlarının alkol içerip içermediğinden emin değiliz. Şayet böyleyse haram olacağını söyleyenler var. Biz de Malezya ile irtibat kurduk. Helal damgalı bu ürünü Türkiye’ye getirdik. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden de gerekli tüm belgeleri aldık. Satışlarımız gayet güzel” diye konuştu.

Kaynak:Hürriyet

Temmuz 18, 2008, 01:03:38 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İyiymiş
Nereden buluruz bunları DarkSide.
Acaba okunmuşu da varmıdır? Dişleri daha beyazlatmak için Hoca tarafında okunmuş, veya dişeti hastalıkları için okunmuş gibi...
VArmıdır acaba...merak?
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Temmuz 18, 2008, 02:04:11 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Ben islamı yaşamaya çalışan bir insan olarak sizin kadar ilgili değilim bu konulara Sn. DarkSide, paylaşım için teşekkürler :)
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 18, 2008, 09:19:52 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok manasız açılmış bir başlık fakat

Sanayi tipi alkol kullanımı ve içki içmenin ayrımını yapamayan,her ikisini de alkol kullanmak olarak algılayan  insanlar için süper ötesi hatta hiper bir ürün..bol bol diş fırçalasınlar..sabah akşam..  :P  :P :)

Bilgili bir aptal, bilgisiz bir aptaldan daha aptaldır.
  Moliere

Temmuz 18, 2008, 09:36:52 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Çok manasız açılmış bir başlık fakat

Sanayi tipi alkol kullanımı ve içki içmenin ayrımını yapamayan,her ikisini de alkol kullanmak olarak algılayan  insanlar için süper ötesi hatta hiper bir ürün..bol bol diş fırçalasınlar..sabah akşam..  :P  :P :)

Manalı başlık nasıl oluyor ?

Temmuz 18, 2008, 11:49:39 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Dindar insanlar icin iyi bir haber

Temmuz 19, 2008, 01:15:45 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Anasonun Faydaları  : İnsan vücudunu etkileri; iştahsızlığı ve yemeklere karşı duyulan tiksintiyi giderir. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür. İdrarı artırır. Kusmaları ve ishali keser. Aybaşı kanamalarının düzenli olmasını sağlar. Ancak, aybaşı kanamaları ve hamilelik döneminde kullanılmaz. Anne sütünü artırır. Sinirleri yatıştırır. Migren ağrılarını keser. Beyin yorgunluğunu giderir. Uyku verir. Kalbi kuvvetlendirir. Kan dolaşımının düzenli olmasını sağlar. Cinsel arzuları arttırır. Astım, nefes darlığı ve bronşitte görülen şikayetleri giderir. Öksürüğü keser. Fazla miktarda kullanıldığı zaman uyuşukluk verir.

Şöyle bir baktımda anasona neden günah olduğunu çözemedim. Sonuçta rakıya konuluyorsa konulsun. Bu şekilde  bir bağlantı kurulacağınıda sanmıyorum.

Sn. DarkSide bize bu konuda da aydınlatırmısınız.

''Kızıl elmada buluşalım''