Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org Kitabi  (Okunma sayısı 16845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 09, 2011, 02:02:01 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sanirim bir kac kisi disinda bu arayista olan yok
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Haziran 09, 2011, 03:13:18 ös
Yanıtla #11

kitap yerine video çekimi yapılabilir , çekimlerde ve dublajda yardımcı olabilirim
bilindiği üzre görsel eğitimin daha rağbet gördüğü bir jenerasyonu yaşıyoruz
örnek video

What It Means To Be A Mason

ama ingilizce, yotube tonlarca var, ben Türkçe yapılabileceğinden bahsediyorum
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Haziran 09, 2011, 05:38:39 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın sahnesarsan  çok güzel olur ancak sanırım bunun için çok yüksek yerlerden izin almak ve kapsamlı çalışma yapmak gerekir ki sanırım kitap bile yapılmazken buna izin vermezler.

Ancak süper olur
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Haziran 09, 2011, 05:40:09 ös
Yanıtla #13

Tanıtım videoları Türkçe de bulunabiliyor.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Haziran 09, 2011, 06:56:19 ös
Yanıtla #14

saygıdeğer forum üyeleri,
reklam olmasın diye yazmıyorum , ama bazı tv uzantılı sitelerdeki "teknik" açıdan kalitesiz ve tek düze çekilmiş (bir kişiyi oturtup aynı plan ve platform düzeninde sadece portre yada benzeri çekim yaparak konuşturma) videolardan sa, başlıklardan ve bölümlerden oluşan içinde Mozart , Beethoven gibi dahi müzisyenlerin müziklerinin kullanıldığı belgesel yapabiliriz
plakalarını yazdığım 34-41-35-06 no lu bu dört ilde küçük bir portatif stüdyo kurabilir ve çekim yapabilirim bu şehirlerde yaşayıp masonlukla ilgili bilgi amaçlı bildiklerini anlatmak isteyenlerle (mason olabilir yada olmayabilir) deneme çekimleri yapabilirim, daha sonra farklı görsel mekanlar ve  müzikler eşliğinde montajlayıp konu başlıkları altında da tasnifledikten sonra bu sitenin adına mason belgeseli yapmış olabiliriz , hepberaberce başarabiliriz, belgeselin tüm telif ve gösterim , paylaşım  gibi yasal hakları masonlar.org sitesine ait olur , dolayısıyla site yönetimininde izninden ve onayından geçecek bir yapıt olacak, tabi ki böyle bir çalışmaya saygıdeğer mason üyelerin katkıları olmazsa olmaz , ama ne derece de gerçekleşebilecek bir  belgesel olur bilemem? bu uzun ve bir çok bölümden oluşacak belgesel için fikirlerinizi bekliyorum
sevgiler...saygılar
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Haziran 10, 2011, 01:46:08 öö
Yanıtla #15
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

saygıdeğer forum üyeleri,
reklam olmasın diye yazmıyorum , ama bazı tv uzantılı sitelerdeki "teknik" açıdan kalitesiz ve tek düze çekilmiş (bir kişiyi oturtup aynı plan ve platform düzeninde sadece portre yada benzeri çekim yaparak konuşturma) videolardan sa, başlıklardan ve bölümlerden oluşan içinde Mozart , Beethoven gibi dahi müzisyenlerin müziklerinin kullanıldığı belgesel yapabiliriz
plakalarını yazdığım 34-41-35-06 no lu bu dört ilde küçük bir portatif stüdyo kurabilir ve çekim yapabilirim bu şehirlerde yaşayıp masonlukla ilgili bilgi amaçlı bildiklerini anlatmak isteyenlerle (mason olabilir yada olmayabilir) deneme çekimleri yapabilirim, daha sonra farklı görsel mekanlar ve  müzikler eşliğinde montajlayıp konu başlıkları altında da tasnifledikten sonra bu sitenin adına mason belgeseli yapmış olabiliriz , hepberaberce başarabiliriz, belgeselin tüm telif ve gösterim , paylaşım  gibi yasal hakları masonlar.org sitesine ait olur , dolayısıyla site yönetimininde izninden ve onayından geçecek bir yapıt olacak, tabi ki böyle bir çalışmaya saygıdeğer mason üyelerin katkıları olmazsa olmaz , ama ne derece de gerçekleşebilecek bir  belgesel olur bilemem? bu uzun ve bir çok bölümden oluşacak belgesel için fikirlerinizi bekliyorum
sevgiler...saygılar

Oldukca guzel ve yararli bir oneri. Konu hakkinda detaylari siralayarak yeni bir baslik altinda konunun gorusulmesi uygun olacaktir.

Sayin Uyeler,

Kitap, video, slayt vb. herhangi bir tanitima yonetim olarak sicak bakar, olumlu yaklasiriz. Ancak bu konularda resmi izin ve kurallarin belirlenmesi icin oncelikle projelerin detaylari ile yonetime (ayri baslik altinda) sunulmasi gerekmektedir.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=12602.msg78475#msg78475

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2011, 02:11:12 öö Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 10, 2011, 02:07:59 öö
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Üyeler,

Bu konuda her türlü desteğe ve yardıma hazır olduğumu bilmenizi isterim. Sayın Mason'un da belirttiği gibi açılacak yeni bir başlıkla, istenilen şartlar ifade edilmelidir.

Saygılarımla

Haziran 10, 2011, 03:28:32 öö
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu konuda bir kitap yazmaya kalksam, Sayın ADAM'ın katkıları çok olacaktır. Bir mason olarak Mustafa kemal'in katkıları ise muazzam. Ayrıca sitede bulunan bir çok kişi, katılımlarıyla çok büyük destekler verecektir. Her konu dikkatle incelenir, belli başlıklar altında indeks yapılırsa, rahatlıkla bir kitap oluşturulabilir. Redaksiyonu nasıl olsa yayın evleri yapabilir. Yani hatırı sayılır bi kitap için herhangi birisi bile tek başına bir şeyler yapabilir. Hatta telif hakkı bile ödenmez.
Ancak, gönül ister ki burada harika insanların isimlerin de geçtiği bir kitap hazırlamak rüya gibi bir şey olurdu.
Kitap hazırlamak ayrı şeydir, video destekli anlatım içeren görsel bir sunum ayrı bir şeydir.  Zeistgeist belgeselini hatırlayalım. Kim bir kitap olarak okunsaydı bu kadar iyi etki alırdı? Bence hiç kimse.
Bu sebeple, böyle bir şey yapılacaksa, ferdi anlamda kimsenin kimseye ihtiyacı yok, telif hakkı bile ödemeden bu işi rahatlıkla yapabilir. Bence bu işi bu site yönetimi başlatmalı ve kimseyi de ihmal etmemeli.
Yoksa ben yaparım haberiniz olsun :)

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 10, 2011, 04:40:05 öö
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Üyeler,

Kitap konusunda, geniş çaplı olmasa bile bir e-book uygulamasının çalışması başlamış durumda. Daha ziyade bir broşür niteliğinde 100 sayfa civarında olacak. Çalışma yönetimin gözetiminde devam etmektedir.Sitedeki konular baz alınarak yapılıyor. En yakın zamanda sunuma hazır hale getirilecektir.

Telif hakkı konusunda dikkatinizi çekerim. Foruma üyeler tarafından yazılan tüm iletiler Masonlar.Org 'a aittir. Bu yüzden siteden izin alınmadan böyle bir çalışma yapılması uygun değildir.

Saygılarımla

Haziran 10, 2011, 02:15:37 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Guzel fikirler. Guzel planlar. Guzel projeler. Belki kucuk bir brosur yapilir ama buyuk belgesel tarzi bir videonun veya buyuk bir kitabin yapilacagina %10 ihtimal veriyorum. Iyi sanslar ve sevgiler.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin