Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: TIRNAK YEME  (Okunma sayısı 3384 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 19, 2007, 11:20:35 ös
  • Uzman Uye

Ruhsal gerilim, sıkıntı veya saldırganlık duygularının dışa vurulmadığı durumlarda, çocuğun kendine yönelik saldırganlık duygularının açığa çıkmasıdır.     Daha çok sinirli çocuklarda ve ellerinde meşgul olacakları bir iş olmadığında ortaya çıkar.     Sert anne-baba tutumları, kendini suçlama, içe dönük kişilik kendine güvenmeme, sürekli azarlanma ve eleştirilme, kıskançlık ve yetersiz ilgi ve model alma durumlarında ortaya çıkar.

Temmuz 19, 2007, 11:21:53 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Neler Yapılabilir?

3 – 4  yaşlarına kadar görmezlikten gelinmeli.      Neden bu davranışı yaptığını araştırmak gerekir.       Gece yatarken pamuk eldivenler giydirilebilir.      Zorlamayın, zorlarsanız alışkanlık tekrarlanabilir.      Bu alışkanlıktan vazgeçmenin kolay olduğuna ikna edilmeli,      Psikolojik yardım almayı ihmal etmeyin

Kasım 24, 2007, 06:44:29 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

11 yıldır tırnaklarımı kemiriyorum tavsiyeleriniz bi ise yaramiyor Doktor bey! :(
Gerçeğin çölü

Mayıs 26, 2008, 01:50:52 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

ben 16 yildir kemiriyorum :D Bi ara birakmistim da sonra yeniden basladim. Bagimlilik yapan birsey ve bence sinirle, huzursuzlukla alakasi yok. Hani en balarda olabilir de su an ki yeme nedenim sinir, huzursuzluk veya stress degil. Tamamen aliskanlik

Mayıs 26, 2008, 02:40:40 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Ben bildim bileli kemiriyorum ve bu yüzden de kendime çok kıl oluyorum. Klasik gitar çalarken bile sağ elimi nadasa bırakıp, sol elimin canına okuyorum. Bir erkekte özellikle en kötü duran şeylerden bir tanesi bence. Nasıl engelleriz bunu? Sinir-stres desen o vazgeçilmez zaten, 22 senedir olmadığını pek hatırlamıyorum...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mayıs 27, 2008, 10:20:24 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Beyler,

Bence bir doktora gorunseniz iyi olur ama ben sizin yerinizde olsam eczaneden cok kotu kokan bir krem alir ve surekli parmak diplerime onu surerdim. Eminim ise yarayacaktir. Tirnaklar vicudun en cok mikrop tasiyan yerleri ve bu yuzden uzun tirnakli kadinlara hayret ediyorum dogrusu.

Mayıs 27, 2008, 12:43:57 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

tirnak yemenin erkekler icin en kotu ozelligi arada bir resmen manikur gerektirmesi :D Cok kotu duruyor cunku

Nisan 15, 2009, 04:00:22 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

kendimi bildim bileli devam ettirdiğim ne denemeler yapıp terkedemediğim alışkanlığımı terkettim.
acılar koruyucular takm tırnaklar başarısız denemelerinden sonra herşey değişti.

EEG Biofeedback konusunda bir yazıyı okudum.
Elektrotların bağlanılması ve kişinin beyin dalgalarını (sinirli huzursuz, sakin, neşeli gibi) değiştirerek
oynayacağı bir bilgisayar oyunu ile tırnak yeme alışkanlığının terk edilebildiği anlatılıyordu.
Oyun ruhsal durumunuzu kendi kendinize değiştirebilme yeteneğinizi güçlendirmeyi amaçlıyordu.
Oyunu ve amacını tamamen kavradım ve işe koyuldum.

Tırnak yemediğim zamanlarki ruh ve zihin yapımı kavradım.
Aynısını elimi ağzımda yakaladığımda da yaptım. Ne düşünüyor nasıl
hissediyordum; iç dünyamın anlık fotoğraflarını çektim.
Elimi ağzımda yakaladığımda önceden iyice kavradığım tırnak yememe ruh halini çağırdım.
Gittikçe daha uzun sürelerle tırnak yememe ruh halini 24 saatime yayabildim.
Bu bir nevi kişilik değişimi idi.

Yememeye direnerek birçok defa başarısız olmuştum...
Aslında direnmek değil, iç dünyandaki enerjinin rengini değiştirmek ile ilgiliymiş konu.
Ben o anlardaki kendi beyin dalgalarımı farkedebildim ve onu bir başkası ile değiştirebildim.

Ben bu şekilde başardım.  Bu yöntem bende işe yaradı.
Umarım siz de kendi yolunuzu bulursunuz.

Temmuz 25, 2012, 12:27:20 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

ben bunun iki türlüsü olduğuna inanıyorum;
birincisi, çocukluktan gelme alışkanlık ki bu çok tehlikeli. genelde kendinden büyükleri yenmesiyle oluşur.

ikincisi, sonradan başlayan psikolojik bozukluktan kaynaklı. strese bağlı bir iş olabilir veya hayatında terslikler vardır v.s

fakat bu iki birleşti mi işte o zaman kurtuluş sağlam terapiye bakar.