Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Evrim mi? Adem mi?  (Okunma sayısı 16136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 23, 2009, 11:58:06 öö
Yanıtla #30
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dinler ateşböcekleri gibidir: Parlayabilmek için karanlığa gereksinim duyarlar. Tüm dinlerin koşulu yaygın olan belirli bir derecede cehalettir. Ki sadece bu havada yaşayabilirler ancak.

Parerga und Paralipomena II, S. 365

Ocak 23, 2009, 12:18:54 ös
Yanıtla #31
  • Aktif Uye

Peki neden teknoloji sadece son bir kac asirda gelismeye basladi? Surulenleri baska gezegene birakacak kadar teknolojik gelisime sahip olan bir irkin uyeleri neden sifirdan basladi?

Gerci sorunun cevabi icinde gizli. Bu kadar teknolojiye sahip olan bir toplum belki de hafizalari da silmistir.

Ilginc bir teoriniz var.

simdi burda bazı noktaları yanlıs anlamıssınız insanoglunu bu gezegene getirenlerin farklı ırklar oldugunu soyledım bize sadık kalanlar ve suan dunyada gorulen ufolarında bir kısmı o bize yardımcı olanlardır bizi gozetlıyorlar.kaldıkı ınsan oglu buraya geldikten sonra atlantis uygarlıgını kurmustur ki bilindigi uzere cok gelısmıs bır uygarlıktır ama belli bolunmeler sonucu birde mu kıtasında karsi topluluk olusmustur yıllar sonra bu 2 uygarlık bir birine nukleer savas ilan etmıstır arkeolojik calısmalarda dunyanın eskıden cok buyuk bır nukleer savasa sahne oldugunu ortaya koymustur.Tabi bunun sonucunda teklonuji yerle bir olmus ve ilkellesmısız ve tekrar uygarlıgımızı kurma pesındeyız son 100 yıldada muthis ilerleme kaydettik.

Ocak 23, 2009, 12:36:24 ös
Yanıtla #32
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evrim ile din olgusu tamamen zıt kutuptur. Gerçek evrim, genlerimizin kendini tamamlamasıdır. Buda yetiştiğimiz doğal şartlara ve kendimizin de geldiği geçmiş soya göre değişiklik gösterebilir.
Dine baktığımız zaman, adem ile havva hakkında çok duygusal ve yüce yaratıcı kendini en iyi şekilde gösteriyor. Ama ne yazık ki günümüzde bunu kendimizde görmek imkansız oldu.

Ben Müslüman kardeşlerime de bir soru yöneltmek istiyorum.
İnsanlar bin yıllar önce maymun soyundan geliyor diyen evrim görüşlü insanlara, peki şimdi o kabiliyetde maymunlar niye yok diyorsunuz ya?
Peki bin yıllar önce olan mucizeler şimdi neden olmuyor?

Dini inanç kendini tamamladı da, maymunun insan neslinden gelmesi veya ikisininde bir nesilden gelmesi neden tamamlanmasın?
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2009, 12:45:57 ös Gönderen: Barbaros »

Ocak 23, 2009, 12:45:06 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Peki neden teknoloji sadece son bir kac asirda gelismeye basladi? Surulenleri baska gezegene birakacak kadar teknolojik gelisime sahip olan bir irkin uyeleri neden sifirdan basladi?

Gerci sorunun cevabi icinde gizli. Bu kadar teknolojiye sahip olan bir toplum belki de hafizalari da silmistir.

Ilginc bir teoriniz var.

simdi burda bazı noktaları yanlıs anlamıssınız insanoglunu bu gezegene getirenlerin farklı ırklar oldugunu soyledım bize sadık kalanlar ve suan dunyada gorulen ufolarında bir kısmı o bize yardımcı olanlardır bizi gozetlıyorlar.kaldıkı ınsan oglu buraya geldikten sonra atlantis uygarlıgını kurmustur ki bilindigi uzere cok gelısmıs bır uygarlıktır ama belli bolunmeler sonucu birde mu kıtasında karsi topluluk olusmustur yıllar sonra bu 2 uygarlık bir birine nukleer savas ilan etmıstır arkeolojik calısmalarda dunyanın eskıden cok buyuk bır nukleer savasa sahne oldugunu ortaya koymustur.Tabi bunun sonucunda teklonuji yerle bir olmus ve ilkellesmısız ve tekrar uygarlıgımızı kurma pesındeyız son 100 yıldada muthis ilerleme kaydettik.

Neresi müthiş?
Belki 500 yıl önce olsa beykozdan ortaköye geçmek için atla yarım saatde gideceğim yolu şimdi 2 saatde gidiyorum :D Hele bir ışınlanma gündelik hayatda kullanılır olsun ondan sonra düşünürüz dediklerini, ama biraz insan çeşitlerini incelemeni tavsiye ederim, yani bir köy kadınıyla, bi yaşlı teyzeyle, tamamen din olgusuyla yaşayan insanlarla, ateislerle, o kadar değişik insan var ki dün otobüste arkamda 2 trovolta oturuyordu dünya umurlarında değil tek yakındıkları 2 ayda 6 milyar(bin) harcamasıymış :D. İlk önce düşünce yönünden tüm insan türlerini tekbir türde birleştirmek şarttır sizin dediklerinizin olması için.. Sözünü ettiğiniz herşey bir hayal ürünüdür. Sonu kötü oldu ama film bitmeliydi. Yoksa zamanında bende ufonet.be tarz doğal üstü olaylarla ilgili sitelerde az dolaşmadım :D

garip bir dünya nereye çekersen oraya geliyor. nasıl düşünüyorsak herşey öyle oluyor. demek ki bu dünyada tekşey şu beynimizi kandırmaktan ibarettir. kimileri yaşayarak, kimileri düşünerek hepimizin gideceği yok aynı ÖLÜM.

Ama bu evrim teorisini çok tehlikeli görüyorum, yaratıcıya inanmayan insanların, bu dünyada huzursuzluğa yol açacağını düşünüyorum, eğer ki İslam yerine evrimle alakalı bir düşünce olsaydı tarihin şekli çok vahim şekilde olurdu. Bu yüzden İslam'a teşekkür ediyorum. Bazen İslamiyet mükemmel geliyor, şüphelendiğim nokta bile bilerek ayarlanmışcasına çıkıyor karşıma derinine indikçe yeni şeyler keşfediyor fakat bu sefer uygulamadan kalıyorum ve birses yeniden keşfetmenede gerek yok tüm ömrünü kapsar bu ve sonunda bitiremeden ölürsünde diyor. Nasıl mutlu oluyorsanız öyle inanın arkadaşlar.
Ateiste de kapımız açık, en dindarına da.. Yeter ki mutlu olun. Herkes hak ve özgür yaşasın. Kahrolsun emperyalizm kardeşi kardeşe düşüren zihnetler, insanları kullananlar kahrolsun :D
« Son Düzenleme: Ocak 23, 2009, 12:57:23 ös Gönderen: Barbaros »