Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BRA  (Okunma sayısı 24909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 13, 2008, 05:28:45 ös
Yanıtla #20

Sayın Akyol; burada bir yanlış anlanım var ve sık sık vurguladığınız şey, bazı küçük hesaplar peşinde olduğu ama bunun bir benzerini Siz yapıyorsunuz. Burada yapılan hata;

Birincisi, Sayın Veritas'ın Kürt olmadığı halde Konu'ya Seviyeli bir şekilde yaklaşarak Doğruları, Gerçeği bir şekilde lanse ettiğini göstermektedir. Özellikle de yansız olarak. Bunu özellikle vurguluyorum, çünkü birçoğu bazı önyargılarından arınamayıp, tutucu yanlarıyla olayı ele almaktadırlar.

İkincisi, deyim hatası olarak kullanılan bazı küçük harflerin belirtmiş olduğunuz şekilde ifade biçiminiz o şeyi küçük görmeniz, muhatap almamanız ve yok saymaya devam ettiğinizin göstergesidir. Işte bu da Sİzin kabullenemediğinizin apaçık bir örneğidir.

Üçüncüsüne gelince bu da benim bir görüşümdür. Daha çok Evrensel bir görüşe sahip olmak isteğim, bunu Hayatın her alanı için söylüyorum, kendimi tutkulardan, acabalardan, kuşkulardan, negative eğilimli yönlerden arındırarak pozifitliği yakalamaya çalışmam gıyabında çok hassas bir Konuya değinerek bu noktayı ele almak isteyişimde yatmaktadır. Hiçbirşeyi yok sayamazsınız! Hiçbirşeyi yok edemezsiniz! Unutmayınız ki, Bizim de üzerimizde olanlar vardır. Kendimizi üstün görerek başka şeyleri alçaltmanın, aşağılamanın hiçbir manası yoktur. Yüksekte uçan Kuşun gün gelir aniden kayalıklara çarpması çok acıdır. Olayı sadece yumuşatma maksadında şahsi fikirlerimi beyan ettiğimin de bilinmesini önemle rica ediyorum.

Doğrular paylaşılır ama yeter ki, yüreklice ve sağlam bir Karakterle yapılsın.

Saygı ve Sevgilerimle,     

Bu arada Konu üzerinde durmak isteyişimin asıl nedeni asla birilerine bir şeyi kabul ettirme gibi bir eğilimin olmadığını açık bir şekilde belirtme zorunluluğunu hissettim. Açıkçası beni de bağlamıyor, kim neyin doğruluğuna inanıyorsa bu O'nun Seçimidir. Ayrıca Kürtçenin bir Dil olarak kabul edilip edilmemesi -muhatap olarak alınıp alınmaması da önemli değil. Yaptığım şey, bazı noktaları açıklığa kavutşurup, detayları irdelemektir. Konuşulan bir Dil de sonuçta. Yani burada biz istediğimiz kadar bir şeyi yok sayalım, kökünden kaldırıp atamadığınız sürece hiçbirşeye yaramıcaktır, yok sayma görüşümüz. Sadece şahsi fikirlerimi paylaşmak istedim o kadar ve sanıyorum ki herşeyde olduğu gibi bunu da derinlemesine inceleme ve irdeleme gereksinimimden kaynaklanıyor. Noktayı açıklığa kavuşturdukça birşeyleri bulmam, beni bu yöne itti. Ulkemizin halen çözülemeyen bir Sorununa istemeden de olsa değinmem ( hassas olduğu için ) beni üzmektedir de. Çünkü hakikaten yüksek gerilimde kendimi buluyor ve bu şekilde çalışmalarım maalesef önemli derecede aksamaya maruz kalıyor.

Bilinmeyen şeyleri açığa çıkarma peşinde olduğum bir Gerçektir ki bunu zaten yazılarımın birçoğunda rahatlıkla rastlayabileceğinizi düşünüyorum. Konu uzadıkça Seviyenin düşeceğini düşünerek hem Kendi, hem de Sizlerin adına üzülüyorum. Bu da beni geriyor. Sanırım bendeki merak anlayışımı, merakımı gidermek açısından birtakım şeyleri kurcalamak zorunda oluşumu Anlayışınıza sığınarak bu konuyu artık kapatma ihtiyacını hissettim. ( Başım çok ağrıdı :D )

Bundan sonrakilere değinmemeye gayret gösterecem.   
« Son Düzenleme: Aralık 13, 2008, 05:47:05 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 14, 2008, 04:28:51 öö
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Bayan Isabell siz Türkiyedeki gazetelerde bilgi vermeyen sadece olan bilgi üzerinden sürekli ya kendini ya da bilginin yorumunu yapan gazetecilere benziyorsunuz.
İlk olarak yazdıklarınız benim söylediklerimle alakası yok.Siz benim yazılarımı okumyorsunuz ya da bilgi vermeden iş olsun diye yazıyorsunuz.Hiç bir temele dayanmıyor yazdıklarınız.Eğer temele dayanıyorsa benim kürtleri yok saydığım yerleri belirtiniz.

Bilinmeyen şeyleri açığa çıkarma peşinde olduğum bir Gerçektir ki bunu zaten yazılarımın birçoğunda rahatlıkla rastlayabileceğinizi düşünüyorum. Konu uzadıkça Seviyenin düşeceğini düşünerek hem Kendi, hem de Sizlerin adına üzülüyorum. Bu da beni geriyor. Sanırım bendeki merak anlayışımı, merakımı gidermek açısından birtakım şeyleri kurcalamak zorunda oluşumu Anlayışınıza sığınarak bu konuyu artık kapatma ihtiyacını hissettim. ( Başım çok ağrıdı  )

Bundan sonrakilere değinmemeye gayret gösterecem.   
Madde madde yazmadan anlaşılmayacak maddeliyorum sizin için,maddeyi numaralandırarak sorduğunuz zaman bilgiyi kolayca alabilirsiniz.
1-Türkçe'de büyük harf, kelimeye verdiğimiz önemin ölçüsüne göre koyulmaz.Ama siz öküzün altında buzağı arıyorsanız yandı gülüm keten helva.
Eğer siz bu düşünceniz de ısrar ederseniz ben de size derim ki niye nokta koyuyorsunuz,nokta verdiğiniz bilginin sonuna koyduğunuzda onu mutlak bilgi olarak aldığınızı yani o bilginin sizde inak olduğunu,o bilginin değişmeyeceğini belirtir."Ama virgül koyarsanız o bilginin ucunun açık oludğunu belirtirsiniz.Yani bu saçma şeyleri bana yazdırmayın siz de biraz bilgiye önem verin bırakın bilginin şeklini.

2-Benim kürtleri yok saydığımı zannediyorsanız sizin okumanızda bir problem olduğunu açık olarak ifade edebilirim.Çünkü ben birşey yazarken ima etmem.Bundan dolayı benim yazdığım birşey yoruma açık değildir.Yani sizin anlayışınızda bir problem yok.
Hiçbirşeyi yok sayamazsınız! Hiçbirşeyi yok edemezsiniz! Unutmayınız ki, Bizim de üzerimizde olanlar vardır. Kendimizi üstün görerek başka şeyleri alçaltmanın, aşağılamanın hiçbir manası yoktur. Yüksekte uçan Kuşun gün gelir aniden kayalıklara çarpması çok acıdır.

Tekrar tekrar yazmaktan inanın hoşlanmıyorum ama kendimizi ifade edeceksek yazalım;
Bay veritas kürtlerin bir millet olduğunu söylüyor ben ise Atatürk'ün sözünden yola çıkarak Kürtlerin Türk Milletinin kapsamı dahilinde olduğunu söylüyorum.Bir halk olduğunu söylüyorum.Sizin düşündüğümü zannettiğiniz gibi kürt diye birşey yoktur demiyorum.
Bay veritas 25 milyon kürt var diyerek biryerlere varmaya çalışıyor.Yani kafatası sayıları vererek ırkçılık yapıyor, ben ise ırklarda sayıların önemli olmadığını Çinlilerin sayılarının çok fazla olduğunu ama bir anlam ifade etmediğini belirtiyorum.Başbakan için anlam ifade ediyor yukarıda neden olduğunu belirttim.
Ayrıca bu ülkede sadece kürtler yok.Lazıda var,çerkezide var,dünyalısıda var,var,var.Bunların hepsine Türk Milleti deniyor.Yani kürtlerin diğerlerinden ayıran bir özelliği yok.
Bay Veritas kürtleri Türklerden ayrı gibi göstermeye çalışıyor.
Türk Milletini en iyi anlatan ebru sanatıdır.Eğer ebruyu bilirseniz daha iyi kavrarsınız.Türk Milleti mozaik değildir.
Bay Veritas kürtleri millet olarak görüyor ben de ona soruyorum hangi ülkede millet?Siz de cevaplayınız,Kürtler hangi ülkede millettir?
Yani ikinci kez yazdım hala kendinizin istediği şekilde yani kürtleri sanki yokmuş gibi ifade ettiğimi ve kürtleri aşağıladığımı anlıyor ve cevap yazıyorsanız inanın pes yani.
Ayrıca böyle ifade ettiğinize göre benim yazımda bir tane aşağılama belirtin ya da kürtleri yok sayma?

Kürtçenin dil olmadığını ben değil bilim adamları söylüyor,dilin özü yok ondan bundan almış.Adamlar açık açık ifade etmişler.
Hanımefendi dil bir bilimdir, yani sizin dediğiniz gibi şahsi fikriniz olamaz.Fikriniz olabilmesi için kendi çalışmalarınızı göstermeniz gerekmektedir.
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2008, 04:44:26 öö Gönderen: M.Akyol »

Aralık 14, 2008, 11:30:58 öö
Yanıtla #22

Anlıyorum Sizi, Sayın Akyol; yukarda lanse edildiği şekilde yok saysanız dahi beni bağlamaz. Bunu dile getirmek istedim. Çünkü karşımda bir Insan bulunmakta ve ben, Onu eğrisiyle-doğrusuyla herşeyiyle ( doğru - yanlış farketmez ) kabullenmek zorundayım. Sizin görüşlerinizdir. Saygı duyarım.

Saygı ve Sevgilerimle,
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2008, 11:33:47 öö Gönderen: Isabell »

Aralık 14, 2008, 02:26:34 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Bayan Isabell güzel öğrenmişsiniz gaz alma lafını, ama ben sizi anlamayacam, sizin bu çelişen yazılarınız ve sorularıma cevap veremeyişiniz başka bir amaca hizmet ettiğinizi apaçık ortaya koymaktadır.Hala aynı şeyleri sayıklıyorsunuz.
Zaten haklı olsanız sorularıma cevap verebilirdiniz.

esenlikler

Aralık 14, 2008, 02:34:56 ös
Yanıtla #24

Bayan Isabell güzel öğrenmişsiniz gaz alma lafını, ama ben sizi anlamayacam, sizin bu çelişen yazılarınız ve sorularıma cevap veremeyişiniz başka bir amaca hizmet ettiğinizi apaçık ortaya koymaktadır.Hala aynı şeyleri sayıklıyorsunuz.
Zaten haklı olsanız sorularıma cevap verebilirdiniz.

esenlikler

Sayın Akyol; buyrun istediğiniz kadar Tartışalım. Neyi öğrenmek istiyorsunuz mesela ? Kürtçenin bir Dil olduğuna dair benden kanıt mı istiyorsunuz? Böyle birşey yapmış olsaydım söylediğiniz gibi başka bir Amaca hizmet ediyor olurdum. Ama ben Tartışma taraftarı değilim. Bildiklerinizin doğruluğunu ya da yanlışlığını ortaya çıkarmak bana göre değildir. Anlayışınıza sığınarak izin verirseniz bu hususta fazla konuşma yapmak istemiyorum. Benim için öğrenmek istediğim bir nokta bulunuyordu, onu aldım ve fazlasına ihtiyacım yok.   

Lütfen, biraz da olaya benim açımdan yaklaşın. Çift taraflı düşünmek, bazan tek taraflı düşünmeye nazaran daha önemlidir. Umarım, vurgulamak istediğim şeyi anlamışsınızdır. Yalnız Tartışma konusuna gelince Sayın Akyol; bilinen bir özelliğim vardır ki, Herkesin Doğrusu Kendinedir, bu itibarla da ben sadece düşündüklerimi yazarım ve çelişen yazılarımın da olabilceğini hiç sanmıyorum. Ama böyle bir şey görmüşseniz o da Sizin anlayış ölçüsündedir. Bunu değiştiremem ve her halukarda yineliyorum, hakkımdaki düşüncenizin olumsuz olduğunu bilsem bile yine Saygı duymak; Vazifemdir.

Lütfen..   

Bu arada konuyu hala uzatma sebebinizi  anlamış değilim. Sizin Doğrunuz Sizi; Benim Doğrum Beni alakadar eder.

Saygılarımla,

Not: Bana dair kullanmış olduğunuz sözcüklere biraz daha ılımlı ( yanlış anlamayın hakaret bağlamında söylemiyorum ) sert bir Itham göstermemenizi önemle rica ediyorum.

Açıklama: yapılan bu hareket 'Iftira' kısmına girmiş olup, ( bu bir Suç'tur ) otomotik olarak kendimi savunma pozisyonuna geçmeme vesile olacağından Konunun isteksiz bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır.
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2008, 02:50:02 ös Gönderen: Isabell »

Aralık 14, 2008, 02:55:45 ös
Yanıtla #25

Benim açımdan Konunun kapandığını beyan ederek -bundan sonraki oluşabilecek- hakkımdaki herhangi bir ''Suç '' unsuru teşkil edebilecek Ithamları kabullenmediğimi belirtiyor ve' Sessiz Kalma Hakkımı' kullanıyorum.   

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2008, 02:59:12 ös Gönderen: Isabell »

Aralık 14, 2008, 03:34:26 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Bayan Isabell ben sizinle birşey tartışmak istemiyorum,zaten biz münazara yapıyoruz.Ayrıca siz münazara ya da tartışma yapamazsınız çünkü bilgi yerine havadan sudan yorum yapıyorsunuz yok harfiydi yok şu yok bu.
Size iki kere söyledim aşğıda yazılarınız mevcut.Söylememiş olduğum şeyleri söylemişim gibi yazmanızdan rahatsızım.Ben size Kürt diye birşey yoktur demediğimi defalarca söylüyorum siz hala yok saydığımı ifade ediyorsunuz.
Lütfen benim söylemlerimi çarpıtmayınız.Bilgi verecekseniz verirsiniz,benim kelimelirimin harfleriyle ya da bilginin dışında olan şeylerim sizi alakadar etmiyor.
Anlayınız diye kırmızı karakter yaptım yine anlamamışsınız.
Amaçlarınızdan biri bu konuyu yöneticiler tarafından silinmesini sağlamak(çünkü bilgi yetersizliğinizden dolayı başka şeylere yöneliyorsunuz) ve beni kışkırtmak için yaptığınızı biliyorum.Umarım amacınıza ulaşamayacaksınız.Ben yazdıklarımı kendim arşivliyorum,yeri geldiğinde tekrar yazarım bilgilerimi,yorumlarımı sorun değil yani.

saygılar

Hiçbirşeyi yok sayamazsınız! Hiçbirşeyi yok edemezsiniz! Unutmayınız ki, Bizim de üzerimizde olanlar vardır. Kendimizi üstün görerek başka şeyleri alçaltmanın, aşağılamanın hiçbir manası yoktur. Yüksekte uçan Kuşun gün gelir aniden kayalıklara çarpması çok acıdır.
yukarda lanse edildiği şekilde yok saysanız dahi beni bağlamaz. Bunu dile getirmek istedim. Çünkü karşımda bir Insan bulunmakta ve ben, Onu eğrisiyle-doğrusuyla herşeyiyle ( doğru - yanlış farketmez ) kabullenmek zorundayım. Sizin görüşlerinizdir.
« Son Düzenleme: Aralık 14, 2008, 03:39:28 ös Gönderen: M.Akyol »

Aralık 15, 2008, 09:54:03 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Sn M. Akyol, yazdıklarınızı okuyup ta size hak vermemek elde değil. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan pek çok etnik grubun içinde kürt milletinin ne gibi bir ayrıcalığı olduğunu ben de merak ediyorum doğrusu. Laz, çerkez, ermeni, rum, yahudi, arap gibi çeşitli kültürleri içinde barındıran ülkemizde nedense kürtler hep bir ırk ve millet olduklarını iddia ve ispat peşinde olmuş , senelerdir bu vatanın evlatlarını ırkçılık, kürt milliyetini dünyaya kabul ettirmek amaçlı propagandaları ve terörist örgütleriyle canlarından bezdirmiştir. Bu ülkede yaşayan lazlar, çerkezler, araplar neden bir terör örgütü kurmaya teşebbüs etmiyorlar da kürtler bütün bu etnik gruplardan çok mu akıllı yada çok mu zeki de böylesine bölücülük yapmaya çalışıyorlar. Bu ülkede kaçak elektrik kullanan, elektrik, su faturası ödemeyen, yeşil kartlarıyla hastanelerden en çok faydalanan, suç işleme oranıyla adliye koridorlarını dolduran insanların en büyük çoğunluğunu saygıdeğer kürt vatandaşlarımız oluşturmaktadır. Devletimizin her türlü imkanından sınırsızca faydalanıp sonra da bizleri sırtımızdan vuran bu insanlara diyebileceğimiz şey şu dur ki eğer bir milletseniz hangi ülkenin milletisiniz, topraklarınız neresi, hangi vatan toprağına vatan diyorsunuz? amacınız başkalarının topraklarını kanlı yollarla ele geçirmekse buyrun o zaman siz de Türk milletini örnek alıp kurtuluş savaşınızı başlatın. Türk milleti kendine ait toprakları korumak için savaştı oysa siz kime ait topraklar için savaşacaksınız onu da merak ediyorum. Mücadelenizi asil bir millete yakışır şekilde Türk milleti gibi savaşarak kazanın. Bir takım ülkelerin uydusu, maşası olarak bu ülkenin kanını emmeyi bırakın artık. Dilinizde, milliyetiniz de sizin olsun. Biz sizin hiçbirşeyinizi istemiyoruz. Şimdiye dek ne gibi bir faydanız oldu ki bu ülkenin insanlarına. Düşün bu milletin yakasından başka bir şey istemiyoruz.

Aralık 16, 2008, 03:25:59 ös
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın mucize76 ,

Özellikle de etnik terör bazlı eylemlerin yoğunluk kazandığı şu  günlerde , bu konuda büyük ölçüde heyecanlı ve görece duygusal olmanızı anlayabiliyorum. Ancak etnik aidiyet gibi hassas bir konuda görüşünüzü ifade ederken bu forumun yapısına uygun ve ölçülü ifadeler kullanınız.

Son yazınızda olumsuz eylemler sergileyen kürt kökenli vatandaşlarımızdan bahsederken tüm kürtleri itham eden bir yaklaşım benimsediğiniz gözlenmekte. Unutmayınız ki , bu topraklar üzerinde yaşamaktan mutluluk duyan, devlet aleyhine hiçbir eyleme ve düşünüşe girişmemiş olan çok sayıda kürt kökenli vatandaşımız da bulunmaktadır. Ayrıca forumumuz bünyesinde de kürt aidiyeti taşıyan üyelerimiz bulunabilmekte ve ifade biçiminiz kürt kökenli olup da tüm vatandaşlık görevlerini yerine getiren kişileri de rencide edecek türdendir. 

Bu forumun yapısı , sizden farklı etnik aidiyet taşıyan kişilerin hepsini bir genellemeye tabi tutarak  "uydu" , "maşa" "kan emici" gibi hakaretamiz ifadeler kullanmanıza uygun değildir.
Bu konuda yeniden ikaz almanızı gerektirmeyecek biçimde özenli davranmanızı rica ederim .

Saygılarımla
Quality has no fear of time ..

Aralık 16, 2008, 04:06:35 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Bayan mucize76 dediğiniz kanun dışı olan şeyleri sadece kürt kökenli kişiler yapmıyor, ayrıca kürtler arasında çok değerli kişiler mevcuttur, benim ilk aklıma gelen kişi çok değerli Kamuran İnan'dır.Daha nice kişi vardır Kamuran İnan gibi boş şeylerin peşinden koşmayan.
Mesela Barış Elçisi Pippa Bacca'da Koceli'de haince öldürüldü, tecavüz edildi ama bu adice olan olay Koceli'de yaşayan insanları ya da Koceli'nin bulunduğu bölgeyi kapsamaz.

saygı ve sevgilerimle
« Son Düzenleme: Aralık 16, 2008, 04:12:32 ös Gönderen: M.Akyol »