Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KUR’ÂN’A TERS DÜŞEN HURAFE “LÂ İLÂHE İLLALLAH” DİYEN CENNETE GİRER.  (Okunma sayısı 19399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 16, 2009, 06:10:08 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın   Martı ,

Tevrat  da  Kur ' anda ki gibi  diğer milletlere  özellikle  Araplara  lanetler  yağdırır , cihadı  emreder ; 

itaat  etmezse  öldüreceksin  der...Diyeceğim  o  ki  ; Tanrı böyle  bişey  emretmez ,  bu emirler insan 

emridir...Son cümlenizde  belirtmiş  olduğunuz  fikre  ben de katılıyorum  ancak  Sayın  Alaaddin  'in 

savunması  aksi  yöndedir...Müslüman  olmak  zorundasın ve  5  şartı  da  yerine  getirirsen ancak 

beyefendi  cennete  giriş  bileti  kesebilirmiş...Benim  amacım  sadece  bu  çarpıklığı   göstermekti...

Saygılarımla

Eylül 17, 2009, 04:25:29 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Sayın alaaddin ,

Şu cennete gidebilir  , bu gidemez diyerek  Allah ' a şirk koşmaktasınız , kendinize geliniz ...Kimin nereye 

gideceğini  ancak  Allah  bilir , gerisi  de kimseyi  ilgilendirmez...Allah  Arap  değildir  ki kullarıyla 

Arapça konuşsun,  bu kadar  da  Arap  hayranı  olmayınız ... Öyle  bir  ahkam kesmişsiniz  ki  : Sizi 

Cennetin  kapısının önüne  memur  diye  dikmişler  , sen  girebilirsin  , sen giremezsin  diyorsunuz ... Bu 

ne hadsizlik  ,  bu  ne kendini  bilmezlik...Şunu  aklınıza  iyice  yerleştirin  ki ,  Tanrı  yarattığı  hiçbir 

milleti  lanetlemez  ya  da  hiçkimseyi  başkasına  milliyetinden  ötürü  üstün  kılmaz... O  yüzden 

Arapça  'nın  benim gözümde hiçbir  kıymet-i  harbiyesi  yoktur... Tanrı  'yı  idrak edebilmek için 

aklıevvel   emevi  zihniyetine  de  ihtiyacım  yoktur..Ben  Tanrı'ya  kendi  dilimle  dua  ederim  , yardım

dilerim , yahud  şükrederim , çatır çatır  da cennete  girerim ...

Sn.ozak1977 yazıyı okudunuz mu ?
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 17, 2009, 04:27:57 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sn. Martı yazıda ayetlerle herşey açıklanıyor. Ayetler Allah sözleridir.

Eylül 17, 2009, 04:38:52 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sn. Skullg, insanların Allah ile konuşamıyacağını nasıl kanıtlayabilirsiniz ?

Eylül 17, 2009, 05:55:25 ös
Yanıtla #14
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. alaaddin,

ben insan allahla konuşamaz mı dedim, ki Musa'da bir insandı ve benim iman ettiğim kitaba göre "Musa, tayin ettiğimiz vakitte bizimle buluşmaya gelip de Rabb'i onunla konuşunca..." diyor. Ama yine benim inandığım kitaba göre ""Allah bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur" (42:51) Bunu sorgulayacak veya aksine kanıt üretecek değilim. Ayrıca zaten lafzi kelam ile her an insanla konuşuyor nefsi kelamı da kimine göre duyulabilir kimine göre duyulamaz, o kadar ayrıntıya girmeyeyim.

Yukarıdaki mesajımda sadece kurandan bir ayeti aktardım. kimin kimle ne konuştuğundan ziyade kimin kimin adına konuşma hakkına sahip olduğu daha önemli bence.

Dilime pelesenk olmuş bir ayet var, tekraren tekrar ettiğim "Aldatıcılar da sizi Allah ile aldatmasın" (35:5)

Saygılarımla.

Eylül 17, 2009, 08:05:02 ös
Yanıtla #15

Ya özür diliyorum ama bu başlık bana o kadar çok saçma geldi ki.. anlatamam. Tabi neden böyle düşündüğümü de aktarmak isterdim ama biraz ön yargıların kırılması gerektiğine inandığımdan her halukarda kendimi bir türlü ifade edemeyeceğim ya da anlaşılamayacağım için tabi bir kısımımızca o yüzden ben şahsi düşüncelerimi kendime saklamayı yeğliyorum.

Gerçekten çok ama çok dipte kalmış bir inanç unsuru..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 17, 2009, 10:10:22 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Sn. Skullg bence açık konuşun ki herkes net olarak anlasın ve neye dayanarak bu ayetleri İskender Ali Mihr e pekiştirdiğinizi söylerseniz daha iyi olur. Böylece tartışabiliriz.

Eylül 17, 2009, 10:11:29 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Eylül 17, 2009, 11:54:28 ös
Yanıtla #18
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. alaaddin,

daha Evvel İ.A.M. başlığı altında uzun uzun görüşlerimi ifade etmiştim. Merak edenler o başlığa bakabilirler. Yeni olarak söyleyeceğim bir şey var. "Aldatıcılar da sizi Allah ile aldatmasınlar"a güzel bir örnek için bkz. İskender Evrenesoğlu Taciz Davası. Sizin bu olayla ilgili diyecekleriniz var mı?

Eylül 18, 2009, 12:03:10 öö
Yanıtla #19
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

konuyla ilgili bazı videolar

<object width="400" height="337"><param name="movie" value="http://video.bugun.com.tr/bugunPlayer.swf?file=iskender2.flv"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://video.bugun.com.tr/bugunPlayer.swf?file=iskender2.flv" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="400" height="337" allowScriptAccess="always" ></embed></object>

<div><object width="480" height="381" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000"><param name="movie" value="
"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="
" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="381" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always"></embed></object><br /><b><a href="
">Sahte Mehdi İskender Evrenesoğlu Taciz Video 1</a></b><br /><i>Y&uuml;kleyen <a href="http://www.dailymotion.com/tevbeorg">tevbeorg</a>. - <a href="http://www.dailymotion.com/tr/channel/lifestyle">Diğer yaşam videolarına göz atın.</a></i></div>

<div><object width="480" height="381" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000"><param name="movie" value="
"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="
" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="381" allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always"></embed></object><br /><b><a href="
">Sahte Mehdi İskender Evrenesoğlu Taciz Video 1</a></b><br /><i>Y&uuml;kleyen <a href="http://www.dailymotion.com/tevbeorg">tevbeorg</a>. - <a href="http://www.dailymotion.com/tr/channel/lifestyle">Diğer yaşam videolarına göz atın.</a></i></div>

belki siz gece 1 ile sabah namazı arası hacet namazı kılıp Allaha sorarsanız bizi de bilgilendirirsiniz taciz var mı yok mu diye :)