Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İslam Reenkarnasyonu reddeder!  (Okunma sayısı 13274 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 13, 2007, 05:43:47 ös
  • Ziyaretçi

İslam'da reenkarnasyon inancının bulunduğunu,bunun semboller vasıtasıyla dile getirildiğini iddia eden ezoterizm zırvalıklarına Kur'an ayetleriyle cevap vermek en doğrusu olacak sanırım..

O günahkarların,Rableri huzurunda başlarını öne eğecekleri,"Rabbimiz! Gördük,duyduk, şimdi bizi (dünyaya ) geri gönderde iyi işler yapalım. Artık kesin olarak inandık." Diyecekleri zamanı bir görsen!
Biz dilesek,elbette herkese hidayetini verirdik. Fakat cehennemi hem cinlerden,hem insanlardan bir kısmı ile dolduracağım diye benden kesin söz çıkmıştır.
(O gün onlara şöyle diyeceğiz) Bugüne kavuşmayı unutmanızın cezasını şimdi tadın bakalım!Doğrusu bizde sizi unuttuk; Yaptıklarınızdan ötürü ebedi azabı tadın. (Secde Suresi Ayet 12-14)

Nihayet onlardan birine ölüm gelip çattığında: Rabbim! Der beni geri gönder :
Ta ki boşa geçirdiğim dünyada iyi iş yapayım. Hayır Onun söylediği bu söz boş laftan ibarettir. Onların gerisinde ise yeniden dirilecekleri güne kadar(süren) bir berzah vardır." (Mü’minun Suresi Ayet 99-100)

Onların ateşin karşısında durdurulup"Ah! Keşke dünyaya geri gönderilsek de Rabbimizin ayetlerini yalanlamasak ve inananlardan olsak" dediklerini bir görsen
Hayır! Daha önce gizlemekte oldukları şeyler kendilerine göründü. Eğer (dünyaya)
geri gönderilseler yine kendilerine yasak edilen şeylerle döneceklerdir. Zira onlar gerçekten yalancıdırlar."(En’am Suresi Ayet 27-28)

Acaba bizim için şefaatçiler var mıdır ki bize şefaat etsinler,ya da dünyaya geri gönderilsek de yapmış olduğumuz amellerden başkasını yapsak. Onlar kendilerine yazık ettiler ve uydurdukları şeylerde kaybolup gitti." (A’raf Suresi Ayet 53)

Rabbimiz bizi cehennemden çıkar,eğer bir daha (ettklerimize) dönersek artık belli ki biz zalim insanlarız. Allah buyurdu ki ;Susun,alçaldıkça alçalın orada. Bana karşı konuşmayın artık" (Mü’minun Suresi Ayet 107-108)

Onlardan önce nice kavimler helak ettiğimizi görmüyorlar mı?! Onlar bunlara tekrar
dönüp gelmezler" ( Yasin Suresi Ayet 31)

Helak ettiğimiz bir memleket halkına tekrar dönmek haramdır." (Enbiya Suresi Ayet 95 )

"Allah sizi annelerinizin karnından hiçbir şey bilmez vaziyette çıkardı" (Nahl Suresi Ayet 78)

Hz.Muhamed'in ağzından..

Cabir Bin Abdullah (r.a.) anlatıyor:

Babam Abdullah Bin Amr Bin Harem Uhudda şehit düşünce Allah’ın Rasulu (s.a.v.) bana:
__ Ey Cabir ! dedi. Aziz ve Celil olan Allah’ın babana söylediklerini sana haber vereyim mi?
Ben de ,
__Buyur ya Rasulallah dedim.
Bunun üzerine Rasulallah şöyle buyurdu:
__Allah her kimle konuşmuşsa hep perde arkasından konuşmuştur. Fakat senin babanla perdesiz konuştu. Karşısına aldı,şöyle buyurdu: İste benden ne istiyorsun,istediklerini sana vereceğim. O da,
__Yarabbi beni dünyaya gönder,senin uğrunda ikinci defa öldürüleyim dedi. Şehidin bu arzusuna , yüce Allah’ın cevabı şu oldu:
__ Ben,ölenler dünyaya bir daha dönmeyecekler,diye hükmettim. Bunun üzerine (şehit baban) şöyle dedi:
__ Öyleyse Allah’ım bu hükmünü geride kalanlara ulaştır. Aziz ve Celil olan Allah’ta "Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanma... "( Al-i İmran Suresi Ayet 165-170)

Haziran 13, 2007, 05:55:38 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Hz. Isa'nin tekrar donecegi buna ters dusuyor o zaman?

Ayrica tek tek, ayet ayet, kelime kelime bakiliyorsa butune,
Alıntı
Öyleyse Allah’ım bu hükmünü geride kalanlara ulaştır. Aziz ve Celil olan Allah’ta "Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanma..
Bunun Allah yolunda olenlerin reenkarne olabilecegi anlam tasimasi gerekmez mi?
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2007, 05:57:46 ös Gönderen: Asi »
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 13, 2007, 08:47:46 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sevgili Asi..
İslam Tasavvufunu biraz incelerseniz söz konusu ayette kastedilen şeyin "Fetih hali" denilen üst düzey mertebedeki insanlara ait bi hal olduğunu göreceksiniz..
Sevgilerimle

Haziran 13, 2007, 08:52:21 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Alıntı
Hz. Isa'nin tekrar donecegi buna ters dusuyor o zaman?

Arkadaşım zaten H.Z. İsa daha ölmedi inanacı hakimdir arşa yükseltildi ve bekliyor ayrıca İslam tabii ki reenkarnasyonu reddeder çünkü ölümden sonra yaşam ancak  ahirette olur.

Haziran 13, 2007, 08:57:55 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Reenkarnasyon zaten bedeni olumun gerceklesip, ruhun baska bir bedende yasamasi degilmidir?
Hz. Isa BEDENEN olmemismidir? Ve diger olen herkes zaten ruhi olarak ahirette yasamaz mi?

Haziran 13, 2007, 08:59:40 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sevgili Asi..
İslam Tasavvufunu biraz incelerseniz söz konusu ayette kastedilen şeyin "Fetih hali" denilen üst düzey mertebedeki insanlara ait bi hal olduğunu göreceksiniz..
Sevgilerimle
Dogrudur... Ben sadece tek tek ayetlerle kavramin aciklanma calismalarini mantikli bulmam o yuzden o ornegi vermisimdir. Inanmadigimdan degil, karsi tepki olsun diye soyluyorum soylediklerimi :)

Haziran 13, 2007, 09:00:06 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Ruhi olarak yaşarlar başka bir bedende tekrar dünya ya dönmezler H.Z. İsa bedenen ölmemiştir...

Haziran 13, 2007, 09:01:05 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Haziran 13, 2007, 09:01:48 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Einsof tasavvuf eğitimi almış ama nerelerde bilmiyorum konuyuda o açmış

Haziran 13, 2007, 09:07:26 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Lucky..
Konu benim tasavvufum eğitimime nerden geldi onu anlamadım? :) :D