Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Siz ne dersiniz..  (Okunma sayısı 3129 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 06, 2010, 06:04:14 ös
  • Ziyaretçi

''Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir.'' diyor Eflatun.
Bruıce Barton ise çağlar sonrasından bir yanıt veriyor sanki ''Bazen büyük sonuçların, küçük şeylerin sonucunda ortaya çıktığını dikkate alınca, düşünüyorum ki, küçük şey yoktur.''

Küçük veya büyük olduğu kime göre belirleniyor.. Nedir küçük olan veya büyük olan..
Bir kitabı basmak için yazmak gerekli, matbaada dizmek gerekli ama kağıt olmayınca ne işe yarar tüm bunlar..
Hangisidir büyük olan veya küçük olan..

Aralık 06, 2010, 07:54:40 ös
Yanıtla #1

Kucuk seylerden kasit bence onemsiz seylerden bahsediliyordur, bilemiyorum kisisel gorusum hatali da olabilir ama sonucta hakikaten de bazi kucuk ve onemsiz gibi gorulen seylerin sonrasinda cok daha onemli olduklari ortaya cikiyor :D boylelikle kime gore neye misali ortaya cikiyor da.. bu da sey gibi oldu, tavuk mu yumurtadan cikar yoksa yumurta mi tavuktan.. hakikaten bazan belki de bircogumuz buyuk bir anlam karmasasi yasabiliyoruzdur su hayatta..

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 06, 2010, 09:35:35 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kucuk  seylerden  kasıt gundelik  maddesel  daha yuzeysel  olanlardır.Sıradan  ayrıntılar , Bruce barton  alıntısında  kastedılen  kucuk  kavramının ise  tamamen  farklı  oldugunu dusunuyorum ilk  cumlede   kullanılandan ..
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Kasım 12, 2012, 06:55:40 ös
Yanıtla #3

Farkında olan insan büyük insandır aslında... büyüklük küçüklük olayıda insanların bakış açısını yansıtmaktadır diye düşünüyorum...

Ocak 21, 2014, 08:26:22 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Genelde büyük şeylere önem veririz. Ancak büyük şeylere ulaşmak için küçük şeylere gereksinim duyarız. Örnek vermek gerekirse; doktorlar  küçük belirtileri, dedektifler ulaşabildikleri bütün ipuçlarını değerlendirirler. Devasa büyüklükteki çığları oluşturan da ufak kar taneleridir. 
Adequatio intellectus et rei

Ocak 22, 2014, 12:14:12 öö
Yanıtla #5

Sayın Melina güzel örnekler vermiş. Küçük şeyler biriktiğinde çok farklı etkileri olabilir. Burada önemli olan konunun önem derecesidir.