Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Serçe :)  (Okunma sayısı 6065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 11, 2008, 12:09:50 öö
  • Ziyaretçi

Serçenin bir tanesi bahar günü dalgın dalgın uçuyormuş.Bir anda farketmiş ki, bir yolun üstünde uçuyo ve karşıdan da motorsikletli bir adam geliyor. Her ikisi de çarpışmayı engellemek için ellerinden geleni yapmışlar ama nafile... Serçe "çotaaank" diye kaska çarpıp düşmüş. Şimdi, motorcu arkadaşımız, Allahı var sıkı bir hayvansever. Doğal olarak hemen atlamış motordan; koşmuş serçenin yanına. Serçe baygın yatıyo... Kıyamamış, bırakamamış yolda; almış getirmiş eve. Eskiden kalma bir de kafesi var evde... Baygın serçeyi kafesin içine güzelce yerleştirmiş.Yanına da az biraz su, az biraz ekmek koymuş, vurmuş kafayı yatmış. Bizim serçe bir müddet sonra ayılmaya başlamış. Daha tam seçemiyo ortalığı. Hafif  bulanıklık var yani. Bir bakmış parmaklık, ekmek, su falan var bulunduğu yerde. Birden dank etmiş vaziyet:
- Motorcuyu öldürmüşüz beaaa!.

Mart 11, 2008, 12:51:09 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

cok guzeldi Sevgili blossom :D

Mart 11, 2008, 01:19:08 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

cok guzeldi Sevgili blossom :D
Sizi güldürebildiysek ne mutlu bana :D Benim de çok hoşuma gitti buarada fıkra :D Bir süredir mizah ile ilgili bir eklenti yapmaktan kaçınıyorum, ama bu fıkrayı okuyunca eklemeden edemedim :D

Mart 11, 2008, 10:36:01 öö
Yanıtla #3

Güzelmiş blosson kardeş, ellerine sağlık.

Mart 11, 2008, 12:46:49 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Güzelmiş blosson kardeş, ellerine sağlık.
Teşekkür ederim Sevgili Son of Hades :)

Mart 12, 2008, 04:27:42 ös
Yanıtla #5

Serçenin bir tanesi bahar günü dalgın dalgın uçuyormuş.Bir anda farketmiş ki, bir yolun üstünde uçuyo ve karşıdan da motorsikletli bir adam geliyor. Her ikisi de çarpışmayı engellemek için ellerinden geleni yapmışlar ama nafile... Serçe "çotaaank" diye kaska çarpıp düşmüş. Şimdi, motorcu arkadaşımız, Allahı var sıkı bir hayvansever. Doğal olarak hemen atlamış motordan; koşmuş serçenin yanına. Serçe baygın yatıyo... Kıyamamış, bırakamamış yolda; almış getirmiş eve. Eskiden kalma bir de kafesi var evde... Baygın serçeyi kafesin içine güzelce yerleştirmiş.Yanına da az biraz su, az biraz ekmek koymuş, vurmuş kafayı yatmış. Bizim serçe bir müddet sonra ayılmaya başlamış. Daha tam seçemiyo ortalığı. Hafif  bulanıklık var yani. Bir bakmış parmaklık, ekmek, su falan var bulunduğu yerde. Birden dank etmiş vaziyet:
Cok guzelmis :) Mizah basligi altinda oldugu dikkatimi cekmemisti, ders alinmasi gereken bir hikaye olarak okumaya baslamistim. Bu da bana bir ders oldu :)
Spes mea in Deo est

Mart 12, 2008, 08:46:48 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Cok guzelmis :) Mizah basligi altinda oldugu dikkatimi cekmemisti, ders alinmasi gereken bir hikaye olarak okumaya baslamistim. Bu da bana bir ders oldu :)
Bazen "herşeyden" ders çıkarmak iyidir. Bağışlayın ama sizin durumda fıkra gibi olmuş :)

Mart 18, 2008, 09:32:56 öö
Yanıtla #7

:D Gerçekten Güzelmiş.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 18, 2008, 02:26:40 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

:D Gerçekten Güzelmiş.
Gerçekten çok güzel bir fıkra Sevgili Sevil :)

Mart 18, 2008, 04:38:51 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

evet cok guzelmis Sn.blossom...