Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Şırnak çatışması  (Okunma sayısı 7755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 07, 2007, 11:13:15 ös
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

13 askerimiz şehit oldu bu gece, 13 eve ateş düştü. Hepsine rahmet diliyorum.
Tempus fugit...

Ekim 08, 2007, 12:34:59 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Bu konuyla ilgili ben de bir başlık açmayı düşünmüştüm... Evet, işin belki de en acı tarafı medyanın halen daha kanallarında abuk sabuk programlarına yer vermeye fütursuzca devam etmesi ve son dakika haberlerinin Galatasaray-Kayseri maçı olması belki de... O 13 kahraman boşuna mı öldü, bu millet için savaşmaya değmez mi gibi fikirleri sokuyor şeytan insanın aklına bu nankörlükleri gördükçe...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ekim 08, 2007, 10:21:18 öö
Yanıtla #2

Bu konuyla ilgili ben de bir başlık açmayı düşünmüştüm... Evet, işin belki de en acı tarafı medyanın halen daha kanallarında abuk sabuk programlarına yer vermeye fütursuzca devam etmesi ve son dakika haberlerinin Galatasaray-Kayseri maçı olması belki de... O 13 kahraman boşuna mı öldü, bu millet için savaşmaya değmez mi gibi fikirleri sokuyor şeytan insanın aklına bu nankörlükleri gördükçe...

Sn Veritas,

Medya ve basın ne yazıkki kuşatma altında.Emin Çölaşan ın son kitabını okumanızı öneririm.Bir çok kişi kendisinden nefret eder,uslubu serttir v.s. diye ancak gerçekleri yazar ve belgelerle konuşur.Hürriyet gazetesinin (Türkiyenin en önde gelen gazetesi) genel yayın yönetmeninin toplantıda tüm gazetecilere artık yayın politikamız değişti terör yolsuzluk v.s gibi şeylerden halk bıktı.Bundan sonra magazin ağırlıklı bir gazete olacağız diye emir vermesi her şeyi açıklıyor zaten.Zavallı genç delikanlılar hayatlarının en iyi döneminde dağlarda can verirken biz medyada binbir türlü rezilliği seyrediyoruz.

Omnia mors aequat

Ekim 08, 2007, 10:46:00 öö
Yanıtla #3
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sevgili Mysticprovocateur,

önerin icin cok tesekkür ederim. Kesinlikle degerlendirecegim. Ben bu medya ailesine cok yakin oldugum bir gecmise sahip oldugum icin merakla okuyacagim. Bahsi gecen Yayin Yönetmeni, köse yazilarinda ictigi saraplar ile Parisden verdigi alintilar ile meshur bilirsin. Almanya`da nazi dönemini aratmayan propaganda yapan BILD gazetesinin yayin yönetmenine etmedigi yalakaligida burada meshur olup, bu medya batagin bi an önce düzelmesini temenni ederim.

Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Ekim 08, 2007, 04:33:07 ös
Yanıtla #4

Daha kaç kişinin ölmesi lazım...
ars longa, vita brevis...

Ekim 08, 2007, 09:13:52 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Cok dogru soyluyorsunuz...
Ben de dun internetten gazeteleri tararken Istanbul'daki patlamanin haberinin boyutu ile bir unlunun ask yasadiginin haberinin boyutlarini karsilastirdim, ve gercekten zuldum. Yalniz....

Bir de su acidan dusununuz...Terorist eylemin amaci nedir? Belli bir eylem yaparak dikkatleri uzerinize cekip adinizi duyurmak, kendinizden bahsettirmek, korkutmak degil mi? Haber yapilmadigi surece bu amaclari anlamsiz kalacak ve (umarim) teror ile bir sey yapamayacaklarini anlayacaklardir. Emin olunuz ki onlarin amaclari o 15 kisiyi sehid etmek degil, sansasyon yaratmaktir.

Buna benzer dusuncelerimi bombali minibus konusunda da dile getirmistimn, ve minibusun bulunmasinin patlamasindan daha cok ses getirecegine isaret etmistim. Cok ilginctir ki kurtlar vadisi dizisinin son bolumunde Polat Alemdar karakteri ayni seyleri soyledi. Burayi mi okuyorlar ne :)

Bir bebek dusunun... Surekli ilgi icin agliyor. Ilgi verdiginiz surece aglayacaktir. Galadigi zaman ilgilenmez iseniz, ilgi cekebilmek icin daha degisik yollara basvuracaktir. Belki (ve umarim) bu baska eylemler daha yapici olacaktir.

Ekim 08, 2007, 09:32:24 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Emin Çölaşan Hürriyet'ten uzaklaştırıldığından beri evimize Doğan Medya Yayın Kuruluşu'ndan bir tek sayfa bile girmedi sayın Mysticprovocateur; sadece Bekir Coşkun'u özlediğimi söyleyebilirim. Bu durum karşısında bir şey yapamamak çok can sıkıyor artık sadece konuşmak ve eleştirmek değil bir işe yarayacak bir eyleme geçmek gerektiğini düşünüyorum. Fakat bu eylemin niteliği konusunda hiç bir tatmin edici fikir bulamıyorum belki de bir çokları gibi...

Ekim 08, 2007, 09:37:23 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Sayın SublimePrince, demek istediğinizi çok iyi anlıyor ve bazı yönlerden hak veriyorum. Terörün amacının ve bu amaç uğruna kullandığı yolların tarifi orta okul 3. sınıfta vatandaşlık dersinde bile anlatılıyordu. Ancak bu uygulamayla saygısızlık ve kayıtsızlığın çok fazla karıştırıldığını düşünüyorum ve PKK eylemleri medyada yer bulmazsa bu durumun Güneydoğu sorununa bir katkı sağlamayacağı inancındayım.

Objektif ve provokasyondan uzak bir şekilde, gereken saygı gösterilerek bu haberler ciddiyetle yer bulmalı medyada. Orada şehit olan 13 kahraman (bugünle beraber 15) bunu hak ediyorlar. Ve devlet de artık bu durumun üzerine akılcı ama cesurca gidebilmelidir.

Ekim 08, 2007, 09:56:36 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Yerleri cennet olsun. Burda ne kadar yazı yazsak ne kadar konuşup yorum yapsak da elimizden birşey gelmiyor. İşte bu celallendiriyor beni. Allah tan rahmet dilemekten başka çaremiz yok.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ekim 08, 2007, 10:50:49 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

13 asker şehit olmuş 20 yıllık bir terör olayı sözkonusu ve hala Bekir Çoşkun dan, Emin'den bahseden arkadaşlar var ben daha ne diyeyim özellikle ikinci şahsa hiç bir saygım olmadığını ismiyle hitap ederek anlatmışımdır heralde böyle bir olayı hükümetlere ve siyasi gelişmelere endeksleyen ayrıca bir organı ve o organının fiyat düşüklüğü ile ilgili bir atasözü var ciğer ve beş parayla ile ilgili seviyeyi düşürmekde istemiyorum o söze uyan adamları bu konularla ilintilendirmeyelim lütfen...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...