Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: FUTBOL,DİZİ,EVLENDİRME PROG.,MİLLET,ATATÜRK,TRT,TSK  (Okunma sayısı 11649 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 28, 2008, 08:20:01 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Kimse kusura bakmasın, şahsen -sadece şahsen- İslamistleri ve İslamizmi sevmem. Ama Müslümanlara saygısızlık yapacak değilim. Bu noktayı vurguladıktan sonra..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bozulmasını 'kanıtlayan' olay, Türk Ordusunun, görünenin aksine, sistemli olarak Türkiyede İslamizmi geliştirmesi ve kuvvetlendirmesidir. Şimdi ise, kendi tabirleriyle "besle kargayı oysun gözünü" durumunu yaşadıklarını onlardan duyuyoruz yahut görüyoruz..  Evet, bugün TSK yi en çok eleştiren İslamistlerdir, TSK tarafından 1980 sonrasında palazlattırılan İslamistler..

Rüzgar eken.. Diyorum.

Aklıma Sivas katliamıyla ilgili gerçek bir olay geldi.. Madımak otelini kuşatan İslamistler, müdahaleye gelen askerleri gördüklerinde "Asker cepheye!" diye tek ağızdan asker aleyhtarı slogana başlarlar.. Askerler ise, bakarlar ki, İslamistlerin sayıları çok fazla, ve müdahale ederlerse daha da çok kan dökülecek..Bu sebepten, müdahale etmekten vazgeçerler ve dönerler..
Oteli yakmaya devam eden İslamistler ise ANINDA ağız değiştirir ve bu sefer "En büyük asker bizim asker!" .....
Karakter analizi için.. Bana bazen bu kadarı dahi yeterli oluyor.

Nisan 28, 2008, 10:40:33 öö
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

1-orta asya sevdalısı nedemek onu anlamadım.Eğer toprak sınırlarımızı geliştirmekten bahsediyorsanız öyle bir sevdam yok.Eğer orta asyadaki Türklerden bahsediyorsanız onlarda da rusçalaşma var bizimkisi kadarda olmasa.
2-Türk olduğum için ve kendi dilim,törem,kültürüm yok edilmeye çalışıldığı için arapçalaşma beni rahatsız ediyor.İnsanımız dinle kültürü karıştırıyorlar.İslamiyete inanabilirler ama arap kültürüne asla benimsenmemelidir.Düşünsenize bir kültür ölüyor bundan daha acı ne olabilir.Ülkemizde ingilizce bir isim koysanız herkez karşı çıkar ama arapça bir isim koyduğunuzda kimse karşı çıkmaz neden çünkü dilimiz,kültürümüz değişime uğramıştır.
aydınlarımız derler globalleşiyor,sınırlar kalkıyor.Nekadar güzel geliyor ama çok saçmadır.Herkez dostça yaşasın ama insanları niye karıştırıp kültürleri öldürüyorsunuz.
Düşünsenize bütün insanlar aynı.Tek düze bir hayat olurdu.Bi farklılık göremezdiniz neyin iyi neyin kötü olduğunu anlayamazdınız.
Tabii ben demiyorum ki fettoşun yaptığı gibi afrika ülkelerinde okul açıp başkalarının kültürlerini değiştirmeye çalışalım.Hiç bir ırkın kültürü ölmesin.Ne kadar saçma değilmi afrikadaki çocuklara İstiklal marşımızı okutmak.Ne alaka yani.

Sayın Akyol pek çok konuda üslubunuzu benimsemesemde, bu yazınızda özellikle medyayla ilgili yargılarınızın çoğuna katılıyorum. Fakat şu kişisel olarak da etimoloji, tarih gibi hobileri olan biri olarak dikkatimi çekti, isimlerin Arapça'laşması sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Daha önceki bir mesajınızda da ünlü bir sanatçıyı "çağdaş Türk katunu" olarak tanıtmıştınız sanırım, biraz fazla Orta Asya sevdalısı gibi gözüküyorsunuz. Doğru mu acaba tesbitim?

Hayır sizin Turancı olduğunuzu düşünmüyorum. Söylemek istediğim şu, bir dilde yabancı kelimelerin olması o dilin zayıflamakta olduğunu göstermez. Şu an İngiltere'de mesela adı Elizabeth, James, Jonah, Mary gibi isimlere sahip olan kişiler yüzünden İngilizce'nin Yahudice tarafından bozulduğunu söyleyebilir miyiz? 1066 Hastings Savaşı'ndan bu yana İngilizce'ye giren Fransızca kelimelerin haddi hesabı yok, peki bu İngilizce'yi zayıflatmış mı? Demeye çalıştığım şey, bir dile yabancı bir dilden giren sözcüklerin o dili zayıflatmayacağıdır. Yeter ki insanlar Türkçe karşılığı olan kelimelerin bilgili gözükme sevdasıyla yabancı versiyonlarını kullanmasın. Ama bunu yaparken de sayın Oktay Sinanoğlu kadar katı düşünmesinler.

Mesela sizin gibi bu kadar yazı yazan bir kişinin de artık "herkez"in doğru kullanımının "herkes" olduğunu bilmesi ve bunun bilincinde davranması gerekir.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Nisan 28, 2008, 11:04:21 öö
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

G.K.B dini sizi niye bukadar alakadar etti  açıklarmısınız.Musevi olsa ne olur Şaman olsa ne olur Müslüman olsa ne olur?
Önemli olan benlik değilmidir?

Ufak bir duzeltme, Yahudi derken irk (race) tan dem vurdm. Dini kimlik olan Yahudi yani Musevilik'ten bahsetmedim...Turk Yahudisi degil mi kendisi?Cumlemi duzgun okursaniz kendim de bir Turk Yahudisi olarak, onun hem Turklugunden hem de Yahudiliginden utandigimi soyledim...

"....diyerek hem bir Turk hem de Yahudiliginden utandiran "

Yukarida yazdiklarinizin ise noktasina ve virgulu dahil hic birine katilmiyorum. Sizi ikna etmek gibi bir amacim asla olamaz. Sizin de ayni sekilde beni. Ben var oldukca liberal olup boyle kalmaya devam edecegim sizde var oldugunuz muddetce. Dolayisi ile tartismanin bir anlami yok, anlami yok cunku tartisma uzadikca uzayacak, uzadikca ise hic bir netice elde edilmeyecek. Sadece egomuzu tatmin etmis olacagiz.

Kolay gelsin...

Nisan 28, 2008, 11:18:46 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Garibanlıkla askerin ne alakası var hiç anlayamadım siz Kuleli askeri lisesini kazanan insanların hep işadamlarının oğullarımı kazanıyor zannediyorsunuz.Siz nereden biliyorsunuz insanların maddi durumlarını?Olaya şöyle bakabilirdiniz bu ülkede kaç zengin kaç fakir var.fakirler daha fazla.şehit olan kişi sayısa daha çok fakirlerden çıkıyor olabilir.
bi boğaziçi işletme bitiren çocuğu pkk ile burun buruna getirmezler niye çünkü o operasyonun beyin yerinde kalır ya da kışlada bir görevi vardır.Sizin gariban dediğiniz nedir anlayamadım mesela bi somut örnek verebilirmisiniz.
Böyle bir coğrafyada bütün herşeye gücünü yetişebilmesi için herşeyi ünüformalı halde yapamazsınız.Mesela asalayla nasıl baş edebilirdiniz.Bazen bu işleri başkalarına yaptırılır tabii bunları kontrol etmek sonradan güç hale gelebiliyor.Mesela AB.ÇA.
Siz ve ben bunları günde belki birkez düşünürken Genel Kurmay günde defalarca düşünerek karar veriyor.İnanın ki onlarda herşeyden memnun değilllerdir ama bazı şeyleri yapmak zorundasınız.

Hayir Kuleli veya diger askeri okullardaki kisilerin durumlarindan soz etmiyoruz burda Sayin. Burada konustugumuz Pasa cocuklarinin hepsi cocuklariyla kalsa iyi komsusunun cocuklari, damatlari, butun yegenleri, kuzenleri de dahil olmak uzere ya askeri okullarda ya da Istanbul, Ankara gibi metropollerde safak saymis. Bunu konusuyoruz. Olayi saptirmayalim. Gidin bir Savunma Bakanligi arsivine, 30 yilda verdigimiz sehitlerin ailelerinin durumlarina bir goz gezdirin derim. Beni sanirim daha iyi anlayacaksinizdir.

Ben neden hic sehitlerin icinde 30 yildir bir tanebile pasa cocugu goremiyoruz diyorum, siz bana onlari savunuyorsunuz. Bakin gecende Hollanda G.Kurmay Baskaninin oglu Afganistan'da can verdi. Sonra Ingiltere Prensinin oglu Henry hem Afganistan'da hem de Irak'ta savasti. Ustune bir sey soylemiyorum.. Resim cok acik. Bugun Pasa cocuklarindan bir tanesi o bolgeye gitse, hem de komutan olarak, bakin gorun doguda teror kaliyor mu :) PKK'yi yoneten Turkler kitabini okumak lazim.

« Son Düzenleme: Nisan 28, 2008, 11:33:27 öö Gönderen: Kirlangic »

Nisan 28, 2008, 11:34:59 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Nisan 28, 2008, 01:31:27 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Tsk'nın kirli çamaşırlarını ve tanrılık psikolojisini savunmaya çalışmak amaçlanan şeyin doğrunun ve adaletin yanında olmak değil menfaatini kollamak olduğunu gösterir ! Bana kalırsa tsk dünyadaki en çürümüş yapılardan biridir kendisini peygamber sanan kalabalığın kişisel zevklerine hizmet eden menfaat yuvası haline gelmiştir.. Askerden yeni gelen arkadaşım anlattı geçen gün ,  elazığda yapmış askerliğini ordaki albaylardan birinin kızının canı muz istiyor bizim albay askeri uçakla kalkıp antalyaya gidiyor iki-üç kilo muz alıp geri dönüyor ve teknik bölümde görev yapan arkadaşımın söylediğine göre o uçağın sadece yerinden kalkması 4 bin ytl.. Süs köpeğini askere taşıtan üst düzey subaylardan birine yaşlı bir vatandaşımızın "onlar buraya köpek taşımaya mı geldi" ikazı üzerine 67 yaşındaki adamı çarşının ortasında tekme tokat dövdüğünü daha yeni yazdı gazeteler.. Tsk saygı duyulmasından öte nefret edilesi bir kurum haline gelmiştir, bu dünyada cezalarını kesinlikle çekmeyeceğine inandığım bu insanları allaha havale edip ahirette fazlasıyla muamele yapılmasını diliyorum

Nisan 28, 2008, 09:33:49 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Ben bir psikolojik savaş yöntemcisiyim.
2+2=5 bizim arkadaşın felsefe hocası ispatlıyormuş.Bütün öğrendiğimiz matematik boşa gitti.

geçen bizim köyde orman yandı.köy kahvesinde konuşuluyordu yakanlar itfaiyecilermiş.bu itfaiye teşkilatı dünyanın en kötü kurumu.
çamurlar atıldı izler kaldı.

Tsk'nın kirli çamaşırlarını ve tanrılık psikolojisini savunmaya çalışmak amaçlanan şeyin doğrunun ve adaletin yanında olmak değil menfaatini kollamak olduğunu gösterir ! Bana kalırsa tsk dünyadaki en çürümüş yapılardan biridir kendisini peygamber sanan kalabalığın kişisel zevklerine hizmet eden menfaat yuvası haline gelmiştir.. Askerden yeni gelen arkadaşım anlattı geçen gün ,  elazığda yapmış askerliğini ordaki albaylardan birinin kızının canı muz istiyor bizim albay askeri uçakla kalkıp antalyaya gidiyor iki-üç kilo muz alıp geri dönüyor ve teknik bölümde görev yapan arkadaşımın söylediğine göre o uçağın sadece yerinden kalkması 4 bin ytl.. Süs köpeğini askere taşıtan üst düzey subaylardan birine yaşlı bir vatandaşımızın "onlar buraya köpek taşımaya mı geldi" ikazı üzerine 67 yaşındaki adamı çarşının ortasında tekme tokat dövdüğünü daha yeni yazdı gazeteler.. Tsk saygı duyulmasından öte nefret edilesi bir kurum haline gelmiştir, bu dünyada cezalarını kesinlikle çekmeyeceğine inandığım bu insanları allaha havale edip ahirette fazlasıyla muamele yapılmasını diliyorum
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2008, 09:37:26 ös Gönderen: M.Akyol »

Mayıs 05, 2008, 11:25:51 öö
Yanıtla #17

"Darbeler yapılması gerekiyordu ve iyi yapıldı."

Sn. Akyol

Bu ülkeyi her açıdan geriye götürmüş, bir nesli dayatmalar koyarak susturmuş, işkence etmiş,  öldürmüş,gelecek nesilin de korkak, hakkını savunmasını bilmeyen, siyaset özürlü yetişmesini sağlamış, demokratik hızlanmayı durdurmuş darbelerin gerekli olduğunu hatta iyi de yapıldığını söylemenizi hayretle karşılıyorum. Konu başlığında toplum afyonlarına karşı çıkıyorsunuz ama afyonun kendisini övüyorsunuz ki bu da çelişki yaratmıştır bana göre. Saygılar
ars longa, vita brevis...

Mayıs 05, 2008, 11:20:30 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

siz dar açıyla bakıyorsunuz.
o dönemde kaç genç birbirini öldürdü haberiniz varmı bilmiyorum ama bence büyüklerinizden dinlediğiniz şehir efsanelerini ve maceraları kafanızda birerer gecekondu olmuş.

düşününki üniversiteye gidiyorsunuz sağcıysanız sağa solcuysanız sola oturuyorsunuz.Hayataımda bu kadar saçmlalık duymadım.
Böyle boş şeylerle uğraşan insanlara ne yaparsınız.Kaç kişinin bu sağ sol olaylarından dolayı huzuru kaçtı bunları bence düşünün.
solcular için emperyalizime karşı gelmenin yeri sokaklar,sağcıların vatan elden gidiyor gibi üstlerine düşmeyen işlere kalkıştığı yer sokakalar ya diğer böyle boş şeylerle uğraşmayan insanların huzuru ne olacak???
Mesela benim çevremde ki  bu işlere kalkışan insanlarla konuştuğumda "hepimizi piyon gibi oynattılar" diyorlar.
Yani onlar bile pişman olmuşken hala bunu övmenin ne yararı var anlamadım.
Çok meraklılarsa siyasete siyaset bilimi okusalardı üniversitede.Elit bir şekilde yaşayıp biryerlere gelselerdi de Türkiye bu duruma gelmeseydi.

Açıkcası ben insanların huzurunu bozacak bütün eylemlere karşıyım.
Bu ülkede insanlar birşeyler yapmak istiyorlarsa;En küçük örnek benim aklıma gelen, Almayada bütün insanların yaptığı gibi mesela TVlerini kumandadan değil direk Tvnin üzerindeki düğmeden kapatsınlar.Almanyada yaşayan birçok insan böyle yaparak ülkenin elektrik tasarrufu yapmasına yardımcı oluyormuş.BÖylelikle TVnin üzerindeki ışık yanmayacak.Bundanda elektirik tasarrufumu olur demeyin bunu ülkedeki bütün hanelerin yaptığını düşünün
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2008, 11:26:36 ös Gönderen: M.Akyol »

Mayıs 06, 2008, 02:07:41 ös
Yanıtla #19
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Açıkcası ben insanların huzurunu bozacak bütün eylemlere karşıyım.

ben de bu yüzden Darbelere karşıyım.

Ortada bir sorun varsa bunun demokrasinin sınırları içerisinde çözülmesi gerektiğine inanıyorum. Siyasetin sadece siyasetbilimcilerin işi olmadığını düşünüyorum. Siyaset yaşamın her alanındadır ve tüm yurttaşlar siyasetle içli dışlıdır. Her yurttaşın siyasal bir pozisyon belirmeye hakkı vardır. Her yurttaş kendi politik görüşü etrafında örgütlenmeye ve barışçıl olarak taleplerini dile getirmeye hakkı vardır.

Bir devletin "kirli işleri" olmamalıdır. Devlet denilen organizma bu kirliliği sebebiyle yok olur. Devlet kendini temiz tutma gayreti gütmelidir. Bir devlet yurttaşlarının bulunduğu ortamda sırf onlara ders olsun diye bomba atamaz. attık iyi oldu diyemez. bir Devlet "korku siyaseti" ile ayakta duramaz.

bir devlet yurttaşına sistematik olarak işkence yapamaz. Bir devlet yüzbinlerce yurttaşını fişleyemez. Birileri durumdan vazife çıkartamaz. Vazife çıkartıp darbe vb. şeyler yapamaz.

Pretoryenist bir Türkiye'nin ilerleme ve çağcıllaşma olgusundan uzak kalacağını bunları sağlamanın tek yolunun Demokratik bir Türkiye olduğunu düşünüyorum. Pretoryen bir rejimin insanlara empoze ettiği şey tam da işte denize düşünce yılana sarılmak mantığıyla zaten öyle ya da böyle siyasette etkinliği olan ve bunun doğal karşılandığı askeri bürokrasinin gerektiğinde ve gerekli gördüğünde eylemli müdahalede bulunabileceğinin peşinen kabulü ve hatta çoğunlukla bunun istenmesidir.

artık türkiyenin patrimonyalizmden, ordu-millet militarizminden ve ideolojik hegomanyadan sıyrılması gerekmektedir. bunlardan sıyrıldığında aynı zamanda pretoyenizmden de sıyrılacaktır.

ve herşeyin özeti o slogan geliyor aklıma ve onunla bitiriyorum : "ne şeriat ne darbe tam bağımsız türkiye "