Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Suçlu Atatürk  (Okunma sayısı 13724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2012, 12:01:43 öö
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Sayın Masor1976  Senin entellektüel bilgin beni aşar onun için zatınızla böyle engin konularda bilgi yarıştıramam yalnız Müslümanlar nasıl beş para etmez sözünüzü çözemedim ; MERAKIMI MARUZ GÖRÜN üstat SİZ KAÇ PARA edersiniz ?   ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2012, 12:13:00 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 26, 2012, 12:06:46 öö
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Mesajdan sonra aklıma geldi o kadar derin bilginizle şu KAYSERi'de yaşayan gizli MİLYARDER ERMENİ kardeşlerimizden nedense kimse bahsetmiyor ; nede olsa bizler, sizin gibilerin gözünde beş para etmeyiz ya ... YA SABIR benim gibi melez'e bu milletin dinini ve haysiyetini savunmak düştü ya ...
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2012, 12:11:25 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 26, 2012, 12:26:42 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Sayın Nasom33, bize anlatılan Hz.Muhammed'e nazaran müslümanlar beş para etmez. Hiç alakaları yok. Bu toplumlarda kaliteli insan sayısının  az olduğunun bir göstergesidir. Bu yaklaşımla komunistler de beş para etmez, Türkler de Kürtler de Amerikalılar da vb... say say bitmez yani. Ben tüm müslümanları veya Atatürkçüleri beş para etmez diye sınıflandıramam içlerinde iyi ve kalitesi yüksek insanlar mutlaka vardır.

Atatürkçüyüm naraları atarak siyasi güç sahibi olanların şu ana kadar yaptıkları müslüman düşmanlığı bariz olduğu için de gizli Ermenilerin müslümanlardan intikam alması olarak algılamamak mümkün değil. Geneli müslüman olan bir ülkede bunu yapabiliyor olmaları da acımasız oldukları kadar zeki olduklarının da bir göstergesidir. Helal olsun.

Bunun neticesinde Suriye benzeri bir ayaklanma bekliyordum bunun fitilini de askeri darbe yapacak idi. Fakat Türkiye'de çıkacak bir ayaklanma tüm dünyayı sallayacağı için Amerika, İsrail vb. buna izin vermediler. Bu açıdan bakarak Erdoğan ve ekibini CIA ve Mossad'ın desteklediğini düşünenler var. Fakat darbe ve iç savaş gerçekleşseydi çıkacak bir iç savaşta şu an rahat koltuklarında oturarak eleştiri yapanların kelleleri vücutlarında olmayacaktı.

Bu yaklaşıma kapılıp da Ermeni ve Rumları toptan düşman algılamak Türkleri de dost olarak algılamak da hatalıdır. Ülkemizde akıl almaz bir denge var. Bu dengeyi yönetmek de Atatürk gibi zeki adamlara mahsus bir durum. O yüzden Atatürk'ün vefatıyla her şey raydan çıkmış gibi duruyor.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2012, 12:44:44 öö Gönderen: Masor1976 »

Mayıs 26, 2012, 12:50:26 öö
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Nacizane fikrimi izin verirseniz söyleyeyim ;

Sayın Nasom33, şöyle bir örnek vereyim Hz.Muhammed'i eleştirmek zordur fakat müslümanlar beş para etmezler.
Diye yazdın sonra dönüp şöyle cevap verdin;

Sayın Nasom33, bize anlatılan Hz.Muhammed'e nazaran müslümanlar beş para etmez.

Dedin benim yerinde olsan ne cevap verirdin ; Ermenilere gelince Zeki olmaya zekilerde bu millet nasıl oluyorda bu zekilerin seceresini takip ediyor onu anlamadım ayrıca o olayların olduğu dönemde yaşamadık doğrudur bazı üzücü ve haksızlıkta olmuştur yalnız bu TÜRK milleti herşeyi affederde , düşmanla işbirliği yapan KALLEŞ'leri affetmez bende bu huylarını sevmiyorum ulusumun  nede olsa bu aziz millet aman diyenin amanına her zaman koşmuştur ben böyle biliyorum ve UMUYORUM.  Saygılar

Not: Zatıalinizi modetöre şikayet ettim ; Müslamanlar hakkında söylediklerinizden dolayı...
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2012, 12:52:34 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 26, 2012, 01:14:06 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Sayın Nosam33, canınız sağolsun diyorum şikayet için. Canınızı sıkmak gibi bir niyetim yok ben kimseden çekinmeden ve incitici kelimeler kullanmamaya gayret ederek kafamdaki şablonu sunuyorum. Beş para etmez lafında bir hakaret göremiyorum açıkcası. Hatalarım mutlaka vardır şablon yanlış da oturmuş olabilir beynime. Fikir alışverişindeki amacım da şablon netleşsin veya değişsindir.

Düşman kavramı dikkatimi çekti. Düşman diye bir kavram aslında yoktur siyasi bir uydurmacadır. Özellikle de devlet işlerinde düşman devlet veya kurum olmaz. Çıkarlar için çaba sarf edilir. Bu gün Amerikalılarla iş yaparsınız yarın Ruslarla, araplarla Ermenilerle vb.

Saygılarımla.

Mayıs 26, 2012, 01:23:51 öö
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Bir müslim olarak alındım ne yalan söyleyeyim sonra pişman oldum ya böyle bazen fevri davranıyorum nacizane sizden ricam bazı yerde bazı konular aleni denmez burada öyle bir yer fakat karşılıklı olsak bir yere kadar tolerans olur iki kişi arasında yalnız düşman kavramı öyle hafife almamak lazım heleki böyle konular kişi bazlı ele alınmaz bence . Uzatmaya gerek yok belki ilerde mutlaka bir yerde anlaşırız .Saygılar

Not: Ben kimsenin arkasından konuşmak istemiyorum dedimse de onu karşı tarafa söylerim sonuçta hiç bir şey kainatta yok olmuyor... IŞIK yeterki her yere ulaşsın. :-X
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 26, 2012, 01:48:11 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Sayın Nosam33, insanların genelinde bu tepki vardır. Dogmalarınıza hafif de dokunulsa tik gibi anormal tepki verirler. Türkiye'de islam hakkında rahatça yaptığınız eleştirileri bazı islam ülkelerinde yapamassınız resmi makamlar idam ediyorlar örneğin. Türkiye'de de islamı eleştirirseniz bireysel tepki olarak dayak yeme ihtimali vardır ki döven adamları da tik gibi istemsiz tepki olarak algılıyorum. Hak vermesem de çok görmüyorum. Dediğiniz gibi her konu her yerde konuşulmuyor internet ortamında dayak yeme ihtimali olmadığı için insanlar daha rahat hareket ediyorlar. :)

Saygılarımla.

Mayıs 26, 2012, 02:31:01 öö
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Sayın Mosar1976;

Hiç bir zaman bir kavam hakkında yorum yaparken kişi bazlı deneyimleri o eleştiri yapılacak kuruma, millet' din'e mal etmemekte fayda vardır sonuçta Tarih'i yargılama ve sorgulama işini Tarihçilere bırakmakta fayda var bence .Saygılar

Not: Masonluk hakkında nasıl ağzı olan apuk sapık konuşuyorsa; bizler diğerlerine göre şanslıyız çünkü işin içinde olanların içindedeyiz .Bizim bu kadar tartıştığımız bazı bilgiler ne yazıkki BİLİMSEL'likten uzaktır, takdir edersiniz...  Sonuçta başka Türkiye yok isterim neden bir NORVEÇ olamadık diye hayıflanırım kabahat sonuçta bizde .OKUMUYORUZ !
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 26, 2012, 01:49:06 ös
Yanıtla #28
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu başlık altında ne yazık ki Sayın ceycet'in sözleri olması gerektiği biçimde değerlendirilmedi ve sonunda ortaya abuk sabuk tartışmalar çıktı.

Bu tartışmaları okurken bir tümce dikkatimi çekti:

"Türkiye'de islam hakkında rahatça yaptığınız eleştirileri bazı islam ülkelerinde yapamassınız resmi makamlar idam ediyorlar örneğin."

Doğru...

Bunu Atatürk ve onu izleyenler sayesinde yapabiliyorsunuz. Atatürk ve onu izleyenlerin size sağlamış olduğu, günümüzde de sağlanmasına devam için çaba gösterdiği ilkeler tepe taklak edilince bunların hiçbirini yapamayacaksınız. O zaman Atatürk'ü ve onu izlemiş olanları yerden yere vurabilecek ama başınıza zebella kesilmiş olanlara ilişkin tek sözcük bile edemeyeceksiniz. Size bunun böyle olacağını şimdiden söylüyorlar. Bir zamanlar (1933'de) Hitler de söylemişti de halk onun o dediğine pek inanmamıştı.

Bu coğrafyanın halkı niçin özgürlüğüne pek düşkün görünmekle birlikte aslında özgürlüğünü terk etmeye bu kadar hevesli, anlamak olanaklı değil. Acaba öte yandan tepeden tırnağa inançlıymış gibi görünürken aslında çıkarının peşinde koşanlara dalkavukluk etmekle mutlu olduğu için mi?   

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 26, 2012, 06:11:21 ös
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Adam

Serzenişinizde oldukça haklısınız forumumuzda artık klasik oldu konu nedense biranda mecrasından çıkıyor alışılmadık konularla başbaşa kalıyoruz.Sanırım sn.ceycette bu yüzden konuyu açtığı halde konuyu öksüz bırakmayı tercih ediyor.Katılımcılardan bu konularda daha hassas olmalarını rica etmekten başka birşey gelmez elimizden.

Ben özde atatürkü çok seviyorum benim için diğer büyük türk liderlerden farklı değil aslında onlardan tek ve en önemli farkı atatürkün bambaşka özelliklerle bambaşka zaman diliminde ve bambaşka kuvvetler ayrılığı olan zor bir dönemde ortaya çıkmış olması onu başkalaştırıyor.

Ben her ne kadar sevsemde yapım itibarı ile mesela ben atatürkçüyüm diyenlerle yollarım ayrıdır sorunum şu atatürkçü olmak ne demek bu iş fenerbahçeliyim ben der gibi söyleniyor artık algım bu o yüzden evet ben fenerbahçeliyim ama fenerbahçe çok umrumda değil benim gerçeklerimle örtüşmüyor.

Ben onun değişen dünya şartlarını yeniden konumlanan devlet yapılarını çabuk algıolayan ve türklere pozisyon aldıran eşsiz bir lişder eşsiz bir stratejisyen olarak görüyorum.

Ben atatürkü asla ve asla yeri doldurulamayacak bir lider olarak gören beyin fukaralarından değilim bu atamıza haksızlık olur.Bu aynı zamanda o millete haksızlık olur atatürkü bir lider kalıbının dışına çıkarmak lazımki bu ülke yeni yeni atatürklerini yetiştirebilsin bu milletin önünü tıkar hale getirecek obje yapmamaılıyız atatürkü.

Asla kimse onun yaptıklarını yapamaz o olmasa biz şu halde olurduk iyiki o var gibi söylemler ne benim tarzımdır nede benimserim ve asla söylemem.
Evet o iyi bir önder iyi bir lider iyi bir yoldaştı ve görevini yaptı şimdi onu o şöyleydi böyleydi ooooo memleketin anasını belledi en yüksek maaşı aldı devamlı içerdi şunuda yapardı gibi söylemler sadece çaresiz ,afiz ve ezik beyinlerin söylemidir kabul edilemez.

Bu adam bu kadar serveti varda ne yaptı yine milletine devletine bırakmadımı şimdi bu adamın ardından o memleketin en hırsız adamı idi(açık ve net)demek gaflettir yüreklilik değil.

Liderliğin ruhunu anlamayan hayatında hiçbir sorumluluk alıp elini taşınaltına sokmayan zavallı ve ezikler sadece bunu yapar ciğer uzanamayacakları kadar yukarıdadır.

birkaç süslü lafla altınıda pırlantayıda kendi özünden çeviremezsin.

Bu bağlamda sevgili dostum ceycet yazmamış haykırmış yazmamış isyan etmiş adeta efendiliğini yazının içine gömmüş ama ben o kadar efendi olamadım hakkında o mesnetsiz yazı sasdece ezik bir beyinden çıkmıştır okadar.

Yüreğine sağlık sevgili ceycet
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo