Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kötü Enerji ve Varlıkları Defetme Büyüsü  (Okunma sayısı 4353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 14, 2017, 05:59:42 öö
Yanıtla #20

Yorumlar için teşekkür ederim. Bilgim sınırlarında cevaplamaya çalışacağım.

Öncelikle evren yasaları esnetilebilir ve arttırılabilir. Belirli bir farkındalık düzeyinde gözlemle ulaşılabilir. Kullanılabilir ve kullanılmasında bir sakınca olduğunu sanmıyorum. Bülent Kısa'nın "Büyü Sohbetleri"ndeki örneğini dilim döndüğünce anlatmak istiyorum.

Bir kadın düşünün, bu kızı elde etmek isteyen birkaç kişi var ve biri de sizsiniz. Yakışıklı olan biri yakışıklılığını kullanıyor, şair olan şiir yazıyor, parası olan arabasıyla geliyor, silahı olan silahını kullanıyor vs vs.. Büyü de ancak bunlar kadar adaletsizdir. Mutlak bir güç değildir. Her tarif %100 sonuç vermez. Aleister Crowley demiş ki "Maji olacak olan olayları değiştirme ve olay yaratma sanatı ve bilimidir." Buradaki bilimden kasıt evren yasalarının farkındalığından ibaret değil. Bitkileri ve karışımları hazırlayıp taşımaktan kolaya kaçmak için pirinç kullanılması gibi basit bir örnek verebilirim. Pirinç bitkilerle aynı kaba kapatılırsa bitkilerin özelliklerini elde eder. Taşıması ve kullanması daha kolaydır. Basit ve işlevsel bir örnek verme sebebim daha anlaşılır olsun diye yaptığım bir şey. Örnekler elbette çoğaltılabilir..

Çekim yasasında beynin titreşimleri meselesine değinilir. Beynimiz titreşimler yaymakta; hipnoz durumunda ve uyku durumunda net şekilde ayırt edilebilen bu titreşimler gibi isteklerimiz acılarımız hayallerimiz içinde titreşimler yaymakta. Ne düşünürsen onu yaşarsın yasası olan çekim yasası benzer benzeri çeker yasasını andırmaktadır. Dış dünyadan, zihnimizdeki benzer durumu çekmek olarak açıklayabiliriz. Çeşitli din adamlarının kalpten istemek ve elde etmek ile ilgili sözleri var..

Buradan sonuçla insanın ne istediğini bilmesinin önemli olduğuna inanıyorum. Önemli olan kendimiz için doğru şeyi istemektir. Yeterince istedikten sonra elde edemeyeceğimiz şey yok.

İyi forumlar..