Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bilgi Kitabi  (Okunma sayısı 109804 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2008, 06:56:00 ös
Yanıtla #90
  • Ziyaretçi

Sizde kendinize göre haklısınız sayın aramis.Bu ülkenin en sevdiğim şeyi nedir bilirmisiniz? Dilidir :) Argoya bukadar yakışan başka bir dil olduğunu düşünmüyorum. Keşke özgürce içimizden geldiği gibi kullanabilsek.

Saygılar

Ağustos 30, 2008, 11:36:49 ös
Yanıtla #91
  • Aktif Uye

Sn.Sevil gordugum kadariyla "Islam in Kranlik Yuzu" adli baslikta aktifsiniz, Islam ile alakali bir takim olumsuz yaziniz olmus. Bilgi kitabinda da uc din birden vardir diyorsunuz. Mevlana da kanimca Hristiyan yada Yahudi degildir. Bunun disinda acaba kitapta bazi bolumleri de es mi gecmek durumundayiz acaba? Kafam karisti :S

Ağustos 31, 2008, 03:27:32 ös
Yanıtla #92

Sn.Sevil gordugum kadariyla "Islam in Kranlik Yuzu" adli baslikta aktifsiniz, Islam ile alakali bir takim olumsuz yaziniz olmus. Bilgi kitabinda da uc din birden vardir diyorsunuz. Mevlana da kanimca Hristiyan yada Yahudi degildir. Bunun disinda acaba kitapta bazi bolumleri de es mi gecmek durumundayiz acaba? Kafam karisti :S

Sevgili Poyraz;

Yasadigimiz Dunyada ve hayatta onumuze bircok sebepten dolayi her an her saniye denenmek maksadiyla bircok yaniltici faktorlerle karsilasmak durumundayiz. Bunun icin de birseyin sembolu olarak sahiplenmemek adina bulunmus oldugum Sitede herhangi bir vasifla ya da farkli bir amacla yeralmadigimdan normal bir uye statusunde bulunarak hemen her konuda istinai durumlar haric kisisel goruslerimi herhangi bir etki altinda kalmadan / birakmadan ifade ettigimi biliyorum.

Bazi istisnai durumlarda ise bireysel sorumlulugumun on planda tutulmasi kaydiyla tarafimdan aciklanmis birtakim bilgiler mevcutsa yine sahsim adina hicbirseye sahiplenmeden onun sembolu olmaksizin sadece İnsani duygularla hareket ederek bir paylasim sergilememin hicbirsekilde herhangi bir zarar boyutunda bir durumun teskil edilmeyecegi kanisindayim.

Bunun icinse her konuda kisisel fikirlerimi belirtmem bazi seyleri gozardi etmemi gerektirmedigi gibi iddia ettiginiz sekilde İslam Konulu baslik adi altinda İslami rencide edecek sozler tarafimdan sarfedilmedigi gibi bununla ilgili daha onceki paylasimlarimda konu uzerinde detayli aciklama yaptigim ve gericilikle, yobazlikla Kutsal Dinlerimizin hicbir alakasinin olmadigi ayrimina gidildigini ve bu sayede ise Tanri'nin gondermis oldugu Dinler ve Peygamberler hususunda suanki Bilgi Kitabinda da yeralan Bilgiler dogrultusunda hareket ederek birlestirici ve butunlestirici vasfina haiz olmak kaydiyla her ne kadar tarafimdan bu tur aciklamalarda bulunulsam da Kisinin Ozgur İradesi baglaminda salt kisisel fikirlerimle baskalarini etki altinda birakma olayi hic mi hic soz konusu degildir. Ve lutfen baska konularda yapmis oldugum aciklamalarla Bilgi Kitabinin bir ilgisi olmadigini belirtiyor ve salt benden dolayi Bilgi Kitabi yonunde ise herhangi bir celiskiye ya da yanlisliga dusulmemesini arzederek Kitabin Sorumlulugunun Sayin Bulent Corak Hanimefendiye ait olmasi sebebiyle kisisel gorusumun de bu sayede belirtilerek ben de kendi uzerime dusen sorumlulugum geregi boyle bir acikliga kavusturularak vicdanen rahat olma yolunu benimsedigimden hakkimdaki tuhaf ve yaniltici fikirlerin bu sekilde olusmasina izin vermedigimi ve o sekilde algilanmak istemedigimi son kez belirtmemde yarar gormekteyim.

Kafanin karismasi benim yuzumden olduysa buna sebep olan bensem bunun cezasini yine ben cekmek durumunda kalacam ancak bunun bilincinde oldugumdan sizi veya baskalarini zorla empoze etme fikrine sahip olmadigim icin Sevgili Poyraz; aklinizin karimasini bana degil kendinize baglayiniz.

Saygilarimla.   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 31, 2008, 03:54:45 ös
Yanıtla #93

Bu arada Sevgili Poyraz Kardesim; onemli derecede genis bir aciklik yaptigimi saniyorum ama sunu da soylemeliyim ki, Tanri'mla İnsani arasina hic kimse giremez :) ben de dahil hic kimsenin haddine bile dusmez ve kisisel aciklamalarim / fikirlerim / goruslerim tamamiyle bana ait olup,  artik gunumuz caginda her İnsan bir Peygamber, bir Kitap olarak dusunulmektedir ve bu seviyeye getirilmektedir. Her İnsanla zaten gerektigi gibi ilgilenilmekte ve hizla bilinclendirilmeye calisilmaktadir. Her İnsan haliyle kendi yasamiyla ilintili olarak basli basina bir Egitimden geciyor / geciriliyor ve eksiklikleri - kusurlari yasatma metoduyla telafi edilmektedir. Bunun icin de herkes kendi kaderini kendisi cizmekte ve kimse kimsenin gorusleri ya da inanclari baglaminda kulu kolesi olmamakla birlikte baskalarinin hakimiyetine de ( sahte din adamlari ) girmek durumunda degildir.   

Tanri, İnsanini ozgur yarattigina gore O'nunla Kendisi arasina hicbir araci da giremez ( Peygamberler ve Kutsal Kitaplar Donemi gecmiste kaldigi icin Gunumuz Surecinde buna gerek duyulmamaktadir ). Ama su vardir; Tanri'm İnsanini cok sevdigi ve O'na deger verdiginden ben de bir Kul olarak butun İnsanlari Kardes olarak kabul ettigim icin herkesin yorumuna acik olarak birtakim bilgiler sunmam gerektiginden İnsani Tanri'mdan ayirmaya calisan her kul bunun pahaliya odeyecektir => Burada sahte din adamlarini ve menfaatlerini - cikarlarini bu amac uzerine kurmus kisileri kastettigim bilinmelidir. Gunahi buyuktur, bunun bilincinde oldugumdan Kardesimi kendimden cok dusunmek ve onemsemek zorundayim.   

Sevgilerimle (:   
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2008, 04:03:59 ös Gönderen: Sevil »

Ağustos 31, 2008, 04:05:33 ös
Yanıtla #94
  • Ziyaretçi

Sn Sevil bundan önceki konuşmanızda bu kadar fazla edilgen ve ettirgen konuşulduğu zaman karışıklık ve anlama güçlüğü oluyor bu edilgen ve ettirgen fiil kullanımı neyi ifade ediyor kullanım amacı nedir? Eğer amaç ciddiyeti korumaksa saygı çerçevesinde fikir ve görüşlerinizi anlattığınızda yine aynı ciddiyeti sağlarsınız.

Bunun dışında İslam'ın karanlık yüzü adlı konu altında Sevil hanım İslama karşı değil müslümanlara karşı bir suçlama yapmıştır o bakımdan düzeltme yapmak istedim eskiden fikirleri farklı olsa da bilinçlendiğine sevindim.Ancak Bilgi kitabına inanmam kişisel görüşlerimi engellemez anlamına gelen bir açıklama yapmışsınız ama engeller inandığınız şey kişisel fikirlerinizle karmaşa içindeyse orada bir yanlışlık vardır...

Ağustos 31, 2008, 04:13:28 ös
Yanıtla #95

Sn Sevil bundan önceki konuşmanızda bu kadar fazla edilgen ve ettirgen konuşulduğu zaman karışıklık ve anlama güçlüğü oluyor bu edilgen ve ettirgen fiil kullanımı neyi ifade ediyor kullanım amacı nedir? Eğer amaç ciddiyeti korumaksa saygı çerçevesinde fikir ve görüşlerinizi anlattığınızda yine aynı ciddiyeti sağlarsınız.

Bunun dışında İslam'ın karanlık yüzü adlı konu altında Sevil hanım İslama karşı değil müslümanlara karşı bir suçlama yapmıştır o bakımdan düzeltme yapmak istedim eskiden fikirleri farklı olsa da bilinçlendiğine sevindim.Ancak Bilgi kitabına inanmam kişisel görüşlerimi engellemez anlamına gelen bir açıklama yapmışsınız ama engeller inandığınız şey kişisel fikirlerinizle karmaşa içindeyse orada bir yanlışlık vardır...

Sayin Marti; kendimi telaffuz etmem kisilerin anlama zorlugunu teskil ediyorsa bunun adina gercekten uzgunum ve tahmin edersiniz ki, bunun disinda kendimi ifade etme yolunu bilmedigimden bu sekilde bir diyalog kurmam her ne kadar tarafinizca bir anlam karisikligina yol aciyor ise bunun duzeltilmesi yolunda gereken cabayi defalarca gostermeme ragmen ne yazik ki anlatim bicimimin bu sekilde olmasindan dolayi bir degisiklik yapamadigim icin affiniza siginarak ozurlerimi tekraren bildirmek durumundayim.

İslami yanlis benimseyen muslumanlar varsa eger buna suclama diyorsaniz - ama ben aksini dusunuyorum - bunun sorumlusu kendileri oldugundan tepkim dogal olarak onlari da kapsamaktadir diye dusunuyorum. Bu arada Sevgili Marti; İslam konusunda hakkimdaki gereken duzeltmeyi yaptiginiz icin Tesekkurlerimi Sunuyorum.

Bilgi Kitabi konusunda ve bunun disindaki birtakim fikirlere sahip olmam sizce bir celiski uyandiriyorsa - ki bana gore degil - bunun sorumlusunu bana atfen degil de ne denli arastirma yapilirsa yapilsin hic kimse uzman degildir ve Konunun Hakimi olmadigimdan dolayi benim de eksikliklerimin, hatalarimin ve kusurlarimin oldugu / olacagi akildan cikartilmamasi gereken onemli bir husus diye belirtiyorum.

Sevgiler (:   
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2008, 04:16:41 ös Gönderen: Sevil »

Ağustos 31, 2008, 04:30:44 ös
Yanıtla #96
  • Ziyaretçi

Tabi ki öyledir
Saygılar...

Ağustos 31, 2008, 06:39:33 ös
Yanıtla #97
  • Aktif Uye

Bir sorum daha olacak... Kutsal Kitaplar devri geride kaldiysa eger, bahsedilen Bilgi Kitabi hangi turden bir kitaptir? Yoksa icinde su an ogretim kurumlarinda ogretilen bilgiler mi yer almaktadir?

Ağustos 31, 2008, 06:52:25 ös
Yanıtla #98

Bir sorum daha olacak... Kutsal Kitaplar devri geride kaldiysa eger, bahsedilen Bilgi Kitabi hangi turden bir kitaptir? Yoksa icinde su an ogretim kurumlarinda ogretilen bilgiler mi yer almaktadir?

Oncelikle Ogretim Kurumlari derken? ( neyi kastettigini anlamadim )

Bilgi Kitabi; simdiye kadar yeryuzune indirilmis olan butun Kutsal Kitaplarin buna Uzaksark Dinleri de dahil tamamini kapsayan hatta daha ileri Bilgileri ve bununla birlikte Enerjileri yukleyen, okuyan herkesi Hizlandirilmis Evrim Programina gore hazirlayan ve Kitabin tamamini yazan Kisileri ise daha ileri boyutlara gecis hakkini taniyan Evrensel bir Kitap'tir.   

Ağustos 31, 2008, 09:32:17 ös
Yanıtla #99
  • Aktif Uye

Tam istedigim aciklama buydu Sn.Sevil :) Tesekkur ederim. Sayfalarca tartismanin en kisa ozeti :D Ogretim kurumu derken okullari kastetmistim