Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Aklıma Gelen Fikir  (Okunma sayısı 1721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2015, 04:26:11 ös
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Merhabalar.  Oldukça ilginç bir fikir aklıma geldi. Araştırdım ve bunun mümkün olabileceğini gördüm. Öncelikle bildiğimiz gibi aklımızdan geçen her düşünce belirli bir frekans yaymakta. Her duygu ( hormon / aşk, öfke, üzüntü vs. ), her fikir, her kelime, ayrı bir frekanstan oluşmakta ve bu frekanslar günümüzde, bazı özel cihazlar tarafından tıpkı kızılötesi gibi algılanmakta. O halde günümüz kızılötesi ve bluetooth algılayıcıları gibi frekans algılayıcı bir cihaz geliştirebiliriz. Daha açık bir örnek vermem gerekirse;

Örneğin 'açmak' kelimesinin frekans değeri 30 Hz olsun. Yani biz zihnimizden her 'aç / açmak' kelimesini düşündüğümüzde, etrafımıza 30 Hz'lık bir frekans dalgası yayalım. Şimdi bir de bu frekansı algılayan ve komutlarını buna göre belirleyen bir makine ve program yazdığımızı düşünelim. Örneğin bir televizyonun üzerine bu algılayıcı yerleştirelim ve 30 Hz'lık frekans algıladığı zaman televizyonun 'aç' komutunu devreye soksun. Tıpkı ses sisteminde olduğu gibi. Bunu her kelime için yaparsak, aç, kapat, ileri, geri vs. düşünce gücüyle çalışan bir televizyon yapmış oluruz. Elbette gün içerisinde sohbet sırasında da bu kelimeler geçecektir. Karışıklık olmaması adına, ufak bir göz cihazı koyup, bu göze bakarak düşündüklerimizi algılayacak şekilde sınırlandırılmış bir algı makinesi yapabiliriz. Günümüzde bir çok cihazda bu sistemi geliştirir ve kullanırsak, belkide geleceğin teknolojisi ( kulaklıkta 'ses' oluşturucular )'a kadar düşünce gücüyle iletişim, cihaz ve yaşam oluşturacaktır. Sizlerinde bu konu hakkında fikir ve görüşlerini bilmek isterim. Teşekkürler.

Saygılar...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 03, 2015, 09:32:30 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Risus yazınız çok ilginç  bir o kadarda  ilgi çekici ancak bu fikrinizi uygulamaya  geçirmek için  müthiş bir arge çalışma bütçesi lazım birde bu frekans algılamasını merak ediyorum Bu algılayıcı sadece tanımlanmış kişiyemi yoksa herkese açık algılıyormu eğer herkese karşı algılıyorsa büyük bir problem yaratacağını düşünüyorum....
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Mart 03, 2015, 09:41:36 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Risus yazınız çok ilginç  bir o kadarda  ilgi çekici ancak bu fikrinizi uygulamaya  geçirmek için  müthiş bir arge çalışma bütçesi lazım birde bu frekans algılamasını merak ediyorum Bu algılayıcı sadece tanımlanmış kişiyemi yoksa herkese açık algılıyormu eğer herkese karşı algılıyorsa büyük bir problem yaratacağını düşünüyorum....

Göz + algı tarayıcı şeklinde olabilir. Yani önce o kişinin göz retinasıyla sisteme giriş yapar, sonra algılama yapar. Tabi bir fikir...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 04, 2015, 10:32:03 ös
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Risus fikriniz güzel fakat bildiğim kadarıyla ile her insan beyni ne yazık ki farklı frekanslar üretmektedir. Bu yüzden ortak bir makine keşfetmek oldukça zor olur diye düşünüyorum. Yinede fikriniz güzeldi.
Tercihler yaşam kalitenizi belirler..!

Mart 04, 2015, 10:39:15 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın Risus fikriniz güzel fakat bildiğim kadarıyla ile her insan beyni ne yazık ki farklı frekanslar üretmektedir. Bu yüzden ortak bir makine keşfetmek oldukça zor olur diye düşünüyorum. Yinede fikriniz güzeldi.

Makinenin ana yapısı tasarlandıktan sonra, kişiye özel yapılması daha güzel olur bence =)
Gnothi Seauton