Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Üçüncü Göz  (Okunma sayısı 3588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 11, 2007, 12:30:41 ös

Sevgili Arkadaşlar; Üçüncü Göz hakkında bilgisi olan varsa bana bu konuda yardımcı olunursa sevinirim.
Benim bildiğim kadarıyla tabi ne derece doğru onu bilmiyorum ancak her insanın alnında bir tepe gözün olduğu ve bunun görünmez olması nedeniyle çoğu insanların bahsı geçen bu üçüncü gözün kapalı olduğu hakkında yorumlar var ve benimle kendi bilgileri çapında yorumlarını paylaşmak isteyen varsa onların yorumlarını paylaşmayı çok isterim.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2007, 05:59:07 ös Gönderen: Omnia Tempus Alit »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 11, 2007, 06:02:33 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Sevil mesajınızı içeriğini dikkate alarak Her Şeyi Gören Göz konusundan Üçüncü Göz konusuna taşıdım.

Üçüncü göz bir tür sembolizma olabilir. Kişinin dünyayı zihin süzgecinden geçirip algılaması gibi.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Kasım 11, 2007, 11:17:22 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Üçüncü Göz, inanışa göre, bedenimizdeki 7 enerji merkezi (çakra) ya da enerji akım noktasından biridir. Bu 7 enerj merkezinin ruhtaki değişimleri kontrol ettiğine ve uyum içinde çalışmaları sağlandığında bireyi evrensel ahenkle uyumlu hale getireceklerine inanılır. Bu merkezlerin bedenimizdeki sıralanışı şöyledir: 1.si cinsel organların bulunduğu bölgede, ikincisi kuyruk sokumunda, 3.sü karın boşluğunda, 4.sü göğüste, 5.si boğazda, 6.sı alında ve sonuncusu da başın üstünde bulunmaktadır.

İşte Üçüncü Göz olarak duyduğumuz şey de aslında bedenimizdeki 7 çakradan 6.sıdır. Ona çeşitli kültürler tarafından "Ruhun Gözü", "Kalp Gözü" gibi isimler de verilmiştir.

Bazı parapsikoloji araştırmacıları, paranormal olarak tanımlayabileceğimiz deneyimleri  iyi işlediği takdirde çok büyük yetenekler barındıran "Üçüncü Göz" ile açıklamaktadırlar.

Sembolik olarak rengi çivit mavisidir ve ametist taşının üçüncü gözü temizleyip daha iyi çalışmasını sağladığı söylenir.

Biraz olsun aydınlatabildiysem ne mutlu bana,

Yürekten saygı ve sevgilerimle.

Kasım 12, 2007, 08:26:33 öö
Yanıtla #3

Sayın Omnia Tempus Alit; İyi düşünmüşsünüz, bu arada kısacık da olsa vermiş olduğunuz bilgi için Teşekkür Ederim.

Sayın Re-Harakhte; Size gelince Değerli Yorumlarınızı benimle paylaştığınız için Çok fazlasıyla Teşekkürlerimi Sunuyorum; aynı şekilde benim de rastladığım bir bilgiye göre üçüncü gözün aynı zamanda kalp gözü olduğu ve bazı bilgilerde belirttiğiniz gibi tepe göz olarak da geçtiği edindiğim bilgiler arasında idi. 
Bu konuyla ilintili olarak ilerde Sizin yardımınıza başvuracam.

Sevgi ve Saygılarımla
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.