Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkçe Kullanımı  (Okunma sayısı 8054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 18, 2008, 02:46:12 ös
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Daemon,

bu başlık altında siz ya da sizin yazdığınız mesajlara bir uyarıda bulunulmamıştır. Kaldı ki yukarıdaki iletimde de herhangi bir uyarı değil bir temenni mevcuttur.

Onlarca forum gezmiş birisi olarak www.Masonlar.org forumunun diğer forumlardan farklı olduğunun da farkında olmanızı dilerim.

Forumumuz kişilerin düşündüklerini özgürce ifade edebilmelerine saygı duyar ve ifade özgürlüğü temelinden hareket eder.

Ancak ifade özgürlüğü karşısındakini küçük görme, küçük düşürme, alay etme hakkı gibi algılanmamalıdır. forumda birbirnden tamamen farklı dünya görüşlerine sahip üyeler var. bu üyeler paylaşımlarda bulunuyor, birbirini anlamaya ve algılamaya çalışıyor. "Birlikte yaşam"ın nasıl olabileceğini bir nebze olsun www.Masonlar.org'ta görebiliyoruz. Dolayısıyla forumumuzda hiçbir biçimde sizin ifadenizle askeri bir disiplin vaziyeti mevcut değil.

Siz de kabul edersiniz ki, düzenin sağlanması için belli uyarılarda bulunmak gerekebilir. Eğer kendinizin fazlasıyla uyarıldığını düşünüyorsanız, eleştirmek yerine, niçin uyarılıyorum diye düşünmenizin ve özeleştiri yapabilmenizin daha faydalı olacağından da şüphe duymuyorum.

Temmuz 18, 2008, 02:48:47 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben onlarca forum gezdim ilk defa yazılan her mesajın ardından admin yada moderatörün gelip uyarı yaptığına şahit oluyorum , iki dakika bırakmıyorsunuz birşey konuşalım hemen ya mason geliyor ya Skullg askeri disiplin vaziyetinde uyarıları yapıştırıyor , türk silahlı kuvvetleri forum açsa bu kadar olmaz

O zaman o forumları gezmeye devam edin Sayın Deamon.
Burası FARKLI bir yer!
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Temmuz 18, 2008, 03:31:54 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Eskiden demeyi sevmiyorum ama eskisine nazaran daha iyi bir seçim sanırım ....
Ben uzun süredir katılmadıgım form muhabbetlerinde şahıs bazında degerlendirmezsek giddikçe yükselen bi seviye görüyorum .Ama mesele saygı ifade eden sözcükleri yerinde kullanmakmı yoksa özde saygılı olmakmı çözememiş durumdayım .Bu formda çok hararetli tartışmalara tanık oldum ,belki birçogunda form kurallarının ihlalinden atılan yada uzaklaştırma alan arkadaşlar olmuştur,olacaktır.,Fakat genel itibari ile sonuçlandırılmamış husumetler yada dillendirilmemiş art niyetler olmazdı  .Saygı sözcükleri ve türkçenin dogru kullanımı seviyeli bir tartışma görüntüsü oluşturur belki ama brazda özde saygıya dikkat etmek gerekiyor bence .Kimse üstüne alınmasın ama buram buram artniyet kokan bir yazının altındaki saygılarımla ,şahsi görüşümdür yada kimse üzerine alınmasın gibi ibareler pekte anlam taşımaz .....
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Temmuz 18, 2008, 04:11:01 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eskiden demeyi sevmiyorum ama eskisine nazaran daha iyi bir seçim sanırım ....
Ben uzun süredir katılmadıgım form muhabbetlerinde şahıs bazında degerlendirmezsek giddikçe yükselen bi seviye görüyorum .Ama mesele saygı ifade eden sözcükleri yerinde kullanmakmı yoksa özde saygılı olmakmı çözememiş durumdayım .Bu formda çok hararetli tartışmalara tanık oldum ,belki birçogunda form kurallarının ihlalinden atılan yada uzaklaştırma alan arkadaşlar olmuştur,olacaktır.,Fakat genel itibari ile sonuçlandırılmamış husumetler yada dillendirilmemiş art niyetler olmazdı  .Saygı sözcükleri ve türkçenin dogru kullanımı seviyeli bir tartışma görüntüsü oluşturur belki ama brazda özde saygıya dikkat etmek gerekiyor bence .Kimse üstüne alınmasın ama buram buram artniyet kokan bir yazının altındaki saygılarımla ,şahsi görüşümdür yada kimse üzerine alınmasın gibi ibareler pekte anlam taşımaz .....

doğru...
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2008, 04:12:27 ös Gönderen: MASON »
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...