Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sifre ve Hatirlatma Sorusu Hakkinda Uyari  (Okunma sayısı 4742 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 04, 2010, 08:44:35 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Sitemizin guvenligi ne kadar yuksek olursa olsun eger sizlerin sifreleri yada sifre hatirlatma sorulari kolaylikla tahmin edilebiliyorsa bizlerin yapabilecegi pek bir secenek kalmiyor.

Sifreniz kucuk,buyuk harf, rakam ve noktalama isareti icermelidir.
Ornek: 987"Japonya"

Sifre hatirlatma sorunuz ise tahmin edilmesi kolay bir soru olmamalidir. "Tuttugum takim" , "Guzel ulke" , "dogdugum sehir" vs. gibi sorularin cevaplari kolaylikla tahmin edilebilir ve hesabiniz ele gecirilebilir.

Hesabiniza baska bir kisi tarafindan giris yapildigini anladiginizda [email protected] uzerinden sahsim ile irtibata gecerek hesabinizi kolaylikla geri alabilirsiniz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 04, 2010, 08:50:25 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Hatırlatma sorusuna bir katkı: soru ile cevap arasında bir iliski olmaması da daha guvenliklidir. Ornegin tuttuğum takım gibi basit bir soru yazıp çok alakasız olarak görünmeyen tek boynuzlu pembe at cevabı yazıldığında hesabınızın baskaları tarafından kullanilabilme ihtimalini oldukça dusuk düzeye indirilebilir.

Saygılarımla

Ekim 05, 2010, 09:30:13 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Forumdan atilan uyelerin zarar verme amaci ile uyelerimizin sifre hatirlatma sorularini sklikla denemesi uzerine, sifre hatirlatma secenegi kaldirilmistir. Sifresini unutan uyeler sifre hatirlatma bolumune yanlizca uye isimlerini girerek, email adreslerine gelen email ile sifrelerini resetleyebileceklerdir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.