Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bazı Sorular  (Okunma sayısı 1348 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 24, 2020, 01:15:12 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şamanlardan günümüze ulaşan adetler neler? Neden kurşun dökülür? Şamanlara göre kırmızıyla nazarın ilişkisi nedir?
Biz farklılıklara tahammül etmesini bilmeyen insanlarız. Sevdiğimizi severiz, başkalarının ise bizi sevmeme hakkının olmasına katlanamayız.

Nisan 24, 2020, 10:37:28 ös
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Masonluk  dışında farklı bir konu ne güzel hemde araştırmaya teşvik edici bir soru ile ..

Şamanizi mi bilmem ama Ege de böyle bir inanç var kırmızı nazardır, derler demek ki taaa 1500 sene öncesinden geliyor bu inanış Göktanrı inancımız dan.

Kurşun neden dökülür Nazara iyi gelir derler,  negatif enerjiyi alıyor galiba...

2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Nisan 24, 2020, 11:06:40 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şamanlar suyun kutsallığına inandığı için gidenin arkasından "su gibi akıp git-gel" anlamında su dökerlermiş. Elle tahtaya vurmak gibi günümüzde kullanılan bir çok alışkanlık da şamanizm zamanından kalma diye biliyorum.
Kırmızı ve nazar konusunda da, evlenen çiftlerin parmaklarına kırmızı kurdele bağlayıp kesmek de buna dahil...
Daha da var ama belki başka bir arkadaş da yazmak ister...
Saygılarımla.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Nisan 24, 2020, 11:31:16 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk  dışında farklı bir konu ne güzel hemde araştırmaya teşvik edici bir soru ile

Sayın Arais. İyi akşamlar.

Ben, senelerdir araştırıyorum, okuyorum, öğreniyorum. Hala bir parça küp taştan öte değilim. Masonluk ille de 7 bilim içerisinde mi takılı kalmalı?  Bence bu iş her bilgiyi kapsar. Tamam haklısınız boş bilgi bazısı ama insan eleştiriliyorken bile öğrenir. İyisiyle ve kötüsüyle tüm eleştirileriniz benim için değerli. Sizlerden öğreneceğim çok şey var.
 Saygılarımla.

Sayın Özgürefe. Bilgi için teşekkür ederim.

Biz farklılıklara tahammül etmesini bilmeyen insanlarız. Sevdiğimizi severiz, başkalarının ise bizi sevmeme hakkının olmasına katlanamayız.

Nisan 25, 2020, 02:21:58 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Yeni doğum yapan kadın; saçını kırmızı bir bez parçasıyla bağlar .Yeni doğan bebek dışarı çıkarıldığında yüzüne kırmızı bir tülbent örterler .
Çukurova da ...Saygılar

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus