Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nasil Mason olunur? Mason olmak icin neler gereklidir?  (Okunma sayısı 833883 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2007, 02:20:43 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Sözkonusu siteye girdim,yalnızca Türkiyede'ki masonların isimleri yayınlanmış o kadar.Mektubun içeriği konusunda beni de bilgilendirirseniz sevinirim.Msn kayıtlarını da merak ettim ayrıca

Mayıs 26, 2007, 03:05:18 ös
Yanıtla #41
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

antimasonik yazilar ariyorsaniz Harun Yahya nin siteleri ile baslayarak bircok sitede bu tur yazilari bulabilirsiniz. Dogruluguna inanmak elbette sizin tercihinizdir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 26, 2007, 03:09:27 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Yoo antimasonik aramıyorum,zaten Harun Yahya isimli tip herifin masonlukla ilgili yazdığı kitaplar var elimde pek bişeye benzetemedim..Neyse konuyu daha fazla uzatmıyorum..Saygılar

Mayıs 26, 2007, 03:24:09 ös
Yanıtla #43
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

isimler üstünde konuşmayı sevmem ancak ümit sayın ismini görünce bi şeyler söyleme istegi dogdu.

acik istihbaratci(!), docent ümit sayın, internette araştırdığım kadarıyla mason kardeşliğinden düzensizlik ve yükümlülüklerini yerine getirmemeden dolayı, yine anladığım kadarıyla bu yükümlülüklerini bir kez değil ardıllı olarak yerine getirmemiş, çıkartılmış... ve sonra işin gülünc tarafi, baslamis masonlar düsmandır teranesine, e tabi acisi olunca,

benim gördüğüm ve anladığım kadarıyla masonluk öyle bir yapılanmaki, siz ruhunuzda tam bir mason olmamışsanız orada barınamıyorsunuz, bir mason olabilmek için öncelikle ruhunda bir mason olmak gereklidir sözünü bu olayla çok dahaa net anlayabildim. yani kardeşlikte, öyleymiş gibi görünemiyorsunuz, rol kesemiyorsunuz, rol kesseniz bile bu belli bir noktada mutlaka açığa çıkıyor... o yüzden önce insan kendi ruhunda aydınlanmalı, fedakarlığı, hoşgörüyü, alçakgönüllülüğü, yardımseverliği, insanlık ailesine hizmet etmenin erdemini anlamalı ve ona göre yaşamalı ki, kamil bir mason olabilirsin.

bu sözler aslında Einsof'un zenginler mason olur sözüne de bir gönderme... evet fakirler mason olamaz, ama zenginlerde mason olacak diye bir kural yok...

saygılarımla...

Mayıs 26, 2007, 03:33:06 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Sn. skullG bence gayet güzel yazmışsınız. Tebrikler...

Mayıs 26, 2007, 03:37:51 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Ümit Sayın önceden masonduysa ve şimdi bu yazıları yazıyorsa hakkaten garip bi durum var demektir..Adam anadan doğma mason düşmanı gibi konuşuyor

Mayıs 26, 2007, 03:46:17 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Hele şükür. :) Evet kendisi önceden Masonmuş ve Masonluktan çıkarıldıktan sonra düşmanlığı başlamış. ;)

Mayıs 26, 2007, 03:59:28 ös
Yanıtla #47
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. einsof,

simgesellik... desem yeterli olur mu ?

mason olmak için özgür olmak şarttır, kendi iradenizle mason olmaya karar vermelisinizdir... kendi iradesiyle girmeye karar veren çıkmayada karar verebilir ki bir insan mason oldu diye ölene dek mason kalacak diye bir şart yoktur, mason olmuş birisi ileride mason kardeşliğinden ayrılabilir.

ünlü yeminde dahil olmak üzere, ritüellerin hepsinin sembolik bi anlamı vardır, yani o sözler yalnızca onları değil batıni anlamlarını da kapsar... yemin geçerli ama bu insanın kendi ruhunda geçerli... kıt bilgilerime rağmen anlatabilmişimdir umarım

eğer açıklamalarımda bir yanlış varsa Sn. Mason düzeltme yapabilir

saygılarımla...

Mayıs 26, 2007, 04:02:04 ös
Yanıtla #48
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

bir kere bunlarý geç sn.McCann_illuminati. ..bencede para masonlukta önemli bir yer tutuyor.nitekim geçenlerde üyelikten atýlan birinin yayýnladýðý,Dr.Ümit Sayýn isimli masonun parayý vaktinde ödemediði için nasýlda ihraç edildiðini,okuyanlar bilir..Bu adamla ilgili bende daha bir çok þey var,bende deðil,internette dolu..msn konuþmalarý,mektuplar..
sn.Einsof un dediklerinin bir kýsmýna katýlýyorum..

Konu daha once konusulmus ve aciklanmisti.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,578.0.html
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 26, 2007, 04:07:14 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Evet, sanırım farklılık oldukça çatışma, çatışma oldukcada savaş kaçınılmaz, insan anlayışı hala low level , bu durumu düzeltecek olan ya büyük bir doyum , tüm insanlığın maslow piramidinde en üst noktayı görmesi ki çok zor , yada modern kominizm yönetimi kanaatindeyim, nasıl olur ?