Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkluk ve Osmanli Imparatorlugu  (Okunma sayısı 17734 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 30, 2007, 07:56:35 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Bunları herzaman söylerim senin ümmetçi bildiklerinin yanındada söylerim sesleri dahi çıkmaz. Beni bilmem ama benim gibi düşünenler seni kesin döverlerdi.

Eylül 30, 2007, 09:15:33 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Önlerinde 5 sene var. Senin gibi düşünenleri temizlemek için yeterde artar. Rahat ol.

DipNot;
Takmışsın sabahtan beridir ümmetçi ümmetçi. İlk önce ümmetçi ne demek öğren sonra gel.
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2007, 09:18:08 ös Gönderen: alpacino »

Eylül 30, 2007, 09:29:41 ös
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

Şu monopolyden başladık nerelere geldik.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ekim 01, 2007, 12:30:10 öö
Yanıtla #43
  • Aktif Uye

sn.Leon,,

Bir ırkı överek,Türklüğü herşeyden üstün tutarak bir yere varamazsınız,,Bu dünya ya,kim hangi ırktan geleceğine karar veremez,bu Allah'ın takdiridir.

Osmanlı gerçek bir türk devleti idi..Yaptıkları bir müslüman türke yakışırdı.Heybetli idiler,ancak kalpleri yumuşacaktı,çünkü tertemiz bir dinin,yolunda ilerliyorlardı.

Sürekli arapları kötüleyerek,yahudileri,kürtleri,ermenileri ve sairleri kötüleyerek,ne sandığınız gibi Türklüğü yüceltebilirsiniz,ne de bu akılla iyi bir sonuca varabilirsiniz,,

Türk dediğin,herkese sevgiyle yaklaşmalı önce,hakkı hukuku gözetmeli,sizin gibi arapları dk. 1 de ipte sallandırmamalı,,

Kin güzel bir şey değildir,bize yakışmaz böyle şeyler,

Kimseye akıl vermek niyetinde değilim,sadece seninle bir hukukumuz olduğu için böyle rahat konuşuyorum,

saygılar,
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Ekim 01, 2007, 01:03:43 öö
Yanıtla #44
  • Aktif Uye

]Sevgili Ulu Mason kardeşim Osmanlı'nın Türklükle bir alakası yoktur. Zamanla kimliğini unutmuşlardır. Bugün Osmanlı'yı Türkler değil ümmetçiler savunurlar. Osmanlı yüzünden Türkler, edrak-ı biidrak yani aptal Türk ilan edilmiş, kürtlere özerklik verilmiş, ermeniler millet-i sadıka, araplar ise üstün kavim ilan edilmişti. Buarada Gamohçusunuz galiba? Ancak onlar sizin gibi düşünür.
Osmanlının tarihi sizin gerçek türkler diye atfedip tastik ,eddiğiniz tarihden bize daha yakındır ...Ben türküm ,öyleyse bana en yakın olanda,en uzak olanda  türktür .
   Osmanlının türklükle alaksı yokmuş yapma be kardeşim kim demiş ....Senin söylediğin osmanlıcılık fikridir osmmanlı degil .Tüm bir osmanlıyı tuttunda Abdülhamitin balkanları elde tutmak için ortaya attıgı başarısız bi akıma dayadın.Sen bir türktür tutturmuş gidiyordsun. Türklük deiğişmemekmidir ?aynı yerde sekip hiç etkileşime girmemekmidir?.(Şimdi tutupta gene aynı şeyi yineleme )..

Bir toplumu toplum yapan ve ona o sıfatı kazandıran 1000 sene evvel lin dogruları degildir....Ben türksem ecdadımda türktür osmanlıda türktür,Batı yardakcısı olmuş jön türklerde türktür,vaktinde arablaşmış kardeşlerimde türktür.... ..Şeriatçıda olsa arabcıda olsa türktür.Türklük sizin sınırlandırdıgınız vazgeçilmez kalıplarda var olmadı ki sizin sıgdırdıgınız kalıplarda yaşasın ...Yaşayan herşey gibi gelişir ,değişirve dönüşür bu dönüşüm bazen bazı toplumlara yakınlaşma nisbetinde olur, bazende uzaklaşma.Hayat bu  kaldırmak gerek......
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ekim 01, 2007, 08:19:40 ös
Yanıtla #45
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Konuda öylesine konuşan birisine güzel cevaplar veren hiario ve niçe arkadaşı tebrik ederim aslında hepsini ama onların cevapları daha bir hoş gözüktü gözüme arkadaş öyle konuşuyorki oh maşaAllah ağzına almış bir ümmetçi lafını devam ediyor (anlamını öğren cevabıda güzeldi) konuya girip boş yere kürek sallmak istemem ama belirtmeden geçemeyeceğim hususlar var birincisi demiş ki malum şahıs (eskiden hiç görmsemde ateşli Türk millyetçiliği  yüzünden çok sevdiğim şahıs sonradan içini fena kustu dsygımda sevgimde bitmiştir lütfen onlara ihtiyacım yoktu türü cevap vermesdin biliyorum olmadığını) HZ. Muhammed e saldırıken hiç cevap vermedi demiş ben os sıralarda üye değildim silinmişti yoksa cevap vereceğimi sen herkesten daha iyi biliyorsun ikincisi kendisi bana Gülen cemaatnini Adnan Oktar ı bitirmek için neler yaptığını gösteren kaynaklar gönderiyordu burada iki tarafıda bir göstererek Arap idrarlarından falan bahsetmiş (Yaptıklarının bğenmediği Emevilerden çok farkı var sanki) bu kadar...
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2007, 08:25:15 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ekim 01, 2007, 08:25:56 ös
Yanıtla #46
  • Uzman Uye

ULU MASON :''bu gun yadimizdan cikarmayalim ki, Osmanli imperiyasi neticesinde bi Turk millet gibi ayakta variz.'' İşte Sn. Ulu Mason
geçmişini bi kalemle silip lekeleyenlerle dolu bu ülke. Osmanlının kıymetini biz bileceğimize diğer Türk devletleri ve arap devletleri diliyor. Onlar özledi Osmanlı gibi bir devletin dünyayı yönetmesini(şuanda ABD yönetiyor) ama bizim vatandaşlarımız ....
''Kızıl elmada buluşalım''